Geri Dön
GündemDiyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan işitme ve görme engelli kursiyerlere ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan işitme ve görme engelli kursiyerlere ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Kur-an'ı Kerim ile temel dini bilgiler eğitimi alan işitme ve görme engelli kursiyerlerle bir araya geldi. Erbaş, "İnşallah kardeşlerimizin ihtiyaçlarını daha fazla gidermeye gayret edeceğiz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan işitme ve görme engelli kursiyerlere ziyaret

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle Çankaya Müftülüğü Gençlik Merkezi'nde Kur-an'ı Kerim eğitimi gören işitme ve görme engelli kursiyerlerle bir araya geldi. Kursiyerleri sınıflarında ziyaret eden Erbaş, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Braille alfabesinden Kur-an-ı Kerim'i öğrenen kursiyerlerle sohbet eden Erbaş, öğrenmenin yaşı ve engeli olmadığını belirtti. İşaret diliyle temel dini bilgileri öğrenen işitme engellilerle bir araya gelen Erbaş, kursiyerlerle hediyeler verdi.

'İHTİYAÇLARINI DAHA FAZLA GİDERMEYE GAYRET EDECEĞİZ'

Ziyaretin ardından gazetecilere açıklamalarda bulunan Ali Erbaş, Dünya Engelliler Günü nedeniyle kursiyerlerle bir araya geldiklerini belirterek, "Burada birkaç sınıfımızda hem işitme engelli hem de görme engelli kardeşlerimiz eğitim almaktadırlar. Kur'an-ı Kerim ve temel dini bilgiler öğrenmekteler. Bu dersler için yetiştirdiğimiz hocalarımız var. Onlara sertifika programları uygulayarak, işaret dilini daha önce öğretmiştik. Yine görme engelliler derslerine giren hocalarımız Braille alfabesiyle ders vermeyi öğrenmişlerdi. Bu hocalarımızın desteği ile pek çok kardeşimiz Çankaya Müftülüğü’nün Gençlik Merkezi'nde ders almaktadırlar. Hem işitme hem görme engelli vatandaşlarımız dinimizi öğrenmeye gayret etmekteler. Ben bugün onları ziyarete geldim. Kendileriyle görüştük, sınıflarda sohbet ettik. İnşallah kardeşlerimizin ihtiyaçlarını daha fazla gidermeye gayret edeceğiz" dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaştan işitme ve görme engelli kursiyerlere ziyaret

Diyanet İşleri Başkanlığı olarak tüm ülkede engelli bireylere yönelik Kur'an kursu açtıklarını belirten Erbaş, "Onların her zaman yanlarındayız, yanlarında olmaya devam ediyoruz. Biz diyoruz ki, gönülde engel olmasın, kalpte engel olmasın. Görememek, yürüyememek, işitememek esas engel bunlar değildir. Biz bütün kardeşlerimize bu noktada yardımcı olmaya ve desteklemeye çalışıyoruz. Bundan sonra da inşallah büyük bir gayret içinde kardeşlerimizin yanında olmaya gayret edeceğiz" diye konuştu.

Peş peşe tatil haberleri geldi! Eğitime kar engeli
TOGG'dan heyelandıran paylaşım! 'Bizi izlemeye devam edin'
Bakan duyurdu! Ödemeler şubat ayından itibaren başlıyor
FLAŞ! Hayati uyarı: İmkanı olanlar ertelemesin!
Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! İlk açıklama
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!
Çok konuşulan olay! Gaziantepli futbolcu penaltı öncesi...
Hepsi itlaf edilecek! Alarm verildi
Bu oyun türleri beyni ele geçiriyor! '10 yıldır odasından çıkmayan var'
Şeyma Subaşı: İlişkilerimde yeterince saygı ve sevgi bekliyorum
İstifa ve kongre çağrılarının ardından Başkan Ali Koç kararını verdi
Kan donduran kayıt! Evcil maymunu arkadaşını parçaladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Çarşamba Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler