Diyanet İşleri Başkanı

Diyanet İşleri Başkanı

Son dakika Diyanet İşleri Başkanı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Diyanet İşleri Başkanı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Diyanet İşleri Başkanı haber sayfamızda...

Diyanet İşleri Başkanı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 4.168 diyanet işleri başkanı haberi bulunmuştur.
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir'
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir'Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, savaşların, işgallerin, şiddet ve yoksulluk gibi devasa sorunların sarmalına itilen İslam coğrafyasının, fitne, terör ve cehalet üçgeninde karamsarlığa ve umutsuzluğa sürüklendiğini belirterek, “Gelinen noktada radikalizmden kimlik erozyonuna, tefrikadan din istismarına kadar pek çok sorun, Müslümanların bugününü ve geleceğini tehdit etmektedir” dedi.
12.08.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdırHacı Bayram-ı Veli Camii'nde “Muharremiye ve Kerbela Şehitlerini Anma” programında konuşan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, “Kerbela, adaletsizliğe karşı onurlu bir mücadelenin adıdır” dedi.
8.08.2022Gündem
TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek
TBMM Başkanı Şentop: Kimse bizi bölemedi ve bölemeyecekTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Tekrar sizlerin nezdinde ülkemizdeki bütün Alevi-Bektaşi derneklerimizin, cem evlerimizin mensuplarına geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Türkiye düşmanları bilsinler ki bu ülke insanı sağ duyuludur. Sağcı-solcu, Alevi-Sünni, Türk-Kürt, laik-Müslüman, en son FETÖ'cüleri gördük, kimse bizi bölemedi ve bölemeyecek Allah’ın izniyle. Bu ülke büyük bir ülkedir; mezhep savaşı, iç savaş gibi söylemler bizim gibi engin hoşgörüye sahip büyük bir ülke için söz konusu değildir. Daha önce yaşanan oyunların planlayıcılarına karşı her daim teyakkuzdayız" dedi.
7.08.2022Gündem
Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'a saldırı
Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş'a saldırıAlevi Vakıfları Federasyonu İkinci Başkanı ve Kartal Cemevi Başkanı Selami Sarıtaş, evinin önünde saldırıya uğradı. Sarıtaş'ı ziyaret eden İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "Selami Sarıtaş Dede'ye yapılan çirkin saldırıyı lanetliyorum. Muharrem Ayı'nda birliğimize, dirliğimize, kardeşliğimize kastedenler hukuk önünde asla cezasız kalmayacak" ifadelerini kullandı. Alevi Vakıfları Federasyonu Başkanı Haydar Baki Doğan ise, "Biz bunun arkasında bir oyun, provokasyon olduğunu düşünüyoruz" dedi. Polis saldırganları yakalamak için çalışma başlattı.,
6.08.2022Gündem
Ali Erbaş: Haramların her çeşidinden uzak duralım
Ali Erbaş: Haramların her çeşidinden uzak duralımDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, suyu israf etmenin haram olduğunu belirterek, ''Suyu israf etmek haramdır. Yiyecekleri israf etmek haramdır. Zamanı israf etmek haramdır. İsrafın her çeşidi haramdır. O yüzden diyoruz ki sıfır atık, sıfır israf, helallerle meşgul olalım. Haramların her çeşidinden uzak duralım diyorum.” dedi
5.08.2022Gündem
Erbaş’tan cemevine ziyaret
Erbaş’tan cemevine ziyaretDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara’da saldırı düzenlenen Şah-ı Merdan Cemevi’ni ziyaret etti.
5.08.2022Siyaset
Erbaş: Sanat, bizim medeniyet unsurlarımızdan birisidir
Erbaş: Sanat, bizim medeniyet unsurlarımızdan birisidirDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen mezuniyet programında "Sanat, bizim medeniyet unsurlarımızdan birisidir. Allah yarattığı her kulunun kalbinde bir sanat mahareti de yaratmıştır" dedi.
4.08.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine 'geçmiş olsun' ziyareti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine 'geçmiş olsun' ziyaretiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da saldırı düzenlenen cemevini ziyaret edip, 'geçmiş olsun' dileğinde bulunarak, "İnşallah birliğimize, beraberliğimize kasteden bu tür olaylar bundan sonra hiç olmaz. Biz kardeşiz, her zaman biriz, beraberiz" dedi.
4.08.2022Haberler
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine 'geçmiş olsun' ziyareti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevine 'geçmiş olsun' ziyaretiDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da saldırı düzenlenen cemevini ziyaret edip, 'geçmiş olsun' dileğinde bulunarak, "İnşallah birliğimize, beraberliğimize kasteden bu tür olaylar bundan sonra hiç olmaz. Biz kardeşiz, her zaman biriz, beraberiz" dedi.
4.08.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, cemevlerine saldırıyı kınadı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, cemevlerine saldırıyı kınadıDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Ankara'da cemevlerine yönelik saldırıyı kınadı.
31.07.2022Gündem
Çelik'ten cemevlerine yapılan saldırılarla ilgili açıklama
Çelik'ten cemevlerine yapılan saldırılarla ilgili açıklamaAnkara'da üç ayrı cemevine yapılan saldırıyla ilgili konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Zanlı Emniyet güçlerimiz tarafından yakalandı. Kirli provokasyon boşa çıkarıldı. Saldırgan hukuk önünde hesabını verecektir." dedi.
31.07.2022Gündem
‘Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun’
‘Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun’İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Cudi Festivali’nde yaptığı konuşmada vatandaşlara, “Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun. Bu büyük medeniyetle gurur duyun. Buradan şuradaki oturuşunuzla han dilinizle öyle şeyler anlatıyor ve söylüyorsunuz ki: geleceğe büyük bir miras bırakıyorsunuz. Kural oyununu ve tezgahları siz bozdunuz. Huzur yolculuğunuz, hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.
31.07.2022Siyaset
Bakan Soylu, Cudi Festivali'nde konuştu! 'Tezgahları siz bozdunuz'
Bakan Soylu, Cudi Festivali'nde konuştu! 'Tezgahları siz bozdunuz'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Dilinizle, Kürtlüğünüzle ve Müslümanlığınızla gurur duyun. Bu büyük medeniyetle gurur duyun. Buradan şuradaki oturuşunuzla han dilinizle öyle şeyler anlatıyor ve söylüyorsunuz ki: geleceğe büyük bir miras bırakıyorsunuz. Kural oyununu ve tezgahları siz bozdunuz. Huzur yolculuğunuz, hayırlı ve uğurlu olsun" dedi.
30.07.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Silopi’de Kur’an kursu açılışına katıldı
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Silopi’de Kur’an kursu açılışına katıldıŞırnak'ın Silopi ilçesine bağlı Birlik Köyü Camii'nde cuma hutbesi okuyan Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, tarihi Nuh Nebi Camii'ni ziyaret ederek, Kur’an kursunun açılışını yaptı.
29.07.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şırnak’ta
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Şırnak’taDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 30 Temmuz’da gerçekleştirilecek olan Cudi Festivali’ne katılmak üzere Şırnak’a geldi.
28.07.2022Gündem
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandı
Şehit Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu, Ankara'da son yolculuğuna uğurlandıSuriyede’de Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinde üs bölgesine açılan ateş sonucu şehit olan Sözleşmeli Er Mevlüt Yoğurtcu'nun cenazesi Ankara'da gözyaşları arasında toprağa verildi. Şahin Yoğurtcu'nun, şehit oğlunun 11 gün önce saz eşliğinde 'şehit olmuş benim kınalı kuzum' türküsünü söylerken çekilen videoyu sosyal medya hesabından paylaştığı ortaya çıktı.
27.07.2022Gündem
Fırat Kalkanı ve Pençe 1-2 Harekat bölgelerinde 3 asker şehit oldu
Fırat Kalkanı ve Pençe 1-2 Harekat bölgelerinde 3 asker şehit olduMilli Savunma Bakanlığı (MSB), Fırat Kalkanı Harekat Alanı bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları tarafından bir üs bölgesine açılan taciz ateşi sonrasında 2 askerin şehit olduğunu açıkladı. Pençe 1-2 harekat bölgesinde de EYP patlaması sonucu yaralanan Piyade Sözleşmeli Er Cüneyt Taşyürek'in şehit olduğu bildirildi.
27.07.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Nijer heyetini kabul etti
Diyanet İşleri Başkanı Erbaş, Nijer heyetini kabul ettiDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Nijer eski Başbakanı Dr. Hamid Algabid ve beraberindeki heyeti kabul etti.
27.07.2022Gündem
Yazar Rasim Özdenören son yolculuğuna uğurlandı
Yazar Rasim Özdenören son yolculuğuna uğurlandıTürk edebiyatının usta yazarlarından Rasim Özdenören, Eyüp Sultan Camii'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından kısa bir konuşma yaparak, “Rasim ağabeyimiz, az önce hocamın da ifade ettiği gibi yedi güzel adamın sonuncusuydu. Şimdi hep birlikte hakka uğurluyoruz” dedi.
24.07.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rasim Özdenören'in cenaze törenine katıldı
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rasim Özdenören'in cenaze törenine katıldıTürk edebiyatının usta yazarlarından Rasim Özdenören, Eyüp Sultan Camii'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla düzenlenen cenaze töreni ile son yolculuğuna uğurlandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, cenaze namazının ardından kısa bir konuşma yaparak, “Rasim ağabeyimiz, az önce hocamın da ifade ettiği gibi yedi güzel adamın sonuncusuydu. Şimdi hep birlikte Hakk'a uğurluyoruz” dedi.
24.07.2022Siyaset
Yazar Özdenören hayatını kaybetti
Yazar Özdenören hayatını kaybettiSağlık sorunları nedeniyle bir süredir Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi gören, Türk edebiyatının önemli isimlerinden yazar Rasim Özdenören (82) dün hayatını kaybetti. Özdenören, bugün İstanbul’daki Eyüp Sultan Camii’nde ikindi namazını müteakip kılınacak cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanacak.
24.07.2022Siyaset
‘Türkiye dayatmayı kabul etmeyecek’
‘Türkiye dayatmayı kabul etmeyecek’15 Temmuz’un yıl dönümünde Meclis ve Beştepe’de anma programı düzenlendi. TBMM Başkanı Şentop “Türkiye hiçbir dayatmayı kabul etmeyecek” dedi.
16.07.2022Gündem
15 Temmuz'un 6. yıl dönümünde saat 00.13'te tüm camilerden sela okunacak
15 Temmuz'un 6. yıl dönümünde saat 00.13'te tüm camilerden sela okunacakDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 6'ncı yıl dönümünde saat 00.13'te aynı anda tüm camilerden sela okunacağını söyledi.
15.07.2022Gündem
Ali Erbaş: 15 Temmuz FETÖ’ye karşı verilen destansı mücadelenin unutulmaz tarihidir
Ali Erbaş: 15 Temmuz FETÖ’ye karşı verilen destansı mücadelenin unutulmaz tarihidirDiyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, “15 Temmuz, aziz milletimizin, FETÖ’nün hain darbe teşebbüsüne karşı verdiği destansı mücadelenin unutulmaz tarihidir” ifadesini kullandı.
15.07.2022Gündem
İskeçe Müftüsü  Ahmet Mete yaşamını yitirdi
İskeçe Müftüsü Ahmet Mete yaşamını yitirdiBatı Trakya Türklerinin haklarının mücadelesinde önemli rol oynayan isimlerden İskeçe Seçilmiş Müftüsü Ahmet Mete (57) dün sabah evinde hayatını kaybetti.
15.07.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Diyanet İşleri Başkanı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.