Geri Dön
GündemDown sendromlu Caner Boğaz’ı yüzerek geçti

Down sendromlu Caner Boğaz’ı yüzerek geçti

23. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları, yüzme, kano ve gondol dallarında İstanbul Boğazı’nda yapıldı.

Down sendromlu Caner Boğaz’ı yüzerek geçti

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi (TMOK) önderliğinde ve Samsung’un ana sponsorluğunda, iki kıta arasında düzenlenen dünyanın ilk ve tek yüzme organizasyonu olarak dikkati çeken yarışta, Türkiye ile birlikte 38 ülkeden binin üzerinde sporcu mücadele etti. Kanlıca Vapur İskelesi’nden başlayan yüzme yarışında sporcular 3 grup halinde start alırken, yaklaşık 6,5 kilometrelik parkuru tamamlayarak, Kuruçeşme Cemil Topuzlu Parkı önünde finiş gördüler. Organizasyonun yüzme kategorisinde geçen yılın erkekler şampiyonu Hasan Emre Musluoğlu ile bayanlar şampiyonu Bulgar Mariya Zlatkova yine ilk sırayı aldı.
Down sendromlu sporcu Caner Ekin, 23. Boğaziçi Kıtalararası Yarışları’nı tamamlayarak, bir ilke imza attı. Daha önce Ankara’daki Mogan Gölü’nü yüzerek geçen sporcu, Boğaz’daki 6,5 kilometrelik parkuru da başarıyla tamamlamasını bilerek bunu başaran ilk down sendromlu sporcu olmayı başardı. Yarış sonrası mutluluğunu dile getiren Caner Ekin, elde ettiği başarıdan dolayı mutluluğunu aktarırken, babası Savaş Ekin de oğlunun yetişmesine katkı sağlayan eğitmenlerine teşekkür etti. İtalya Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 150. yılı etkinlikleri kapsamında, İtalya’nın Venedik kentiyle özdeşleşen gondol yarışları da ilk kez gerçekleştirildi. İtalya’dan getirilen 2 adet gondoldan birinde İtalyan, diğerinde Türk ekipleri yer alarak mücadele ettiler.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Komandolar teröristlerin inlerine böyle girdiMSB, 'Komandolar, Pençe Yıldırım Harekatı kapsamında geçen ay 27 teröristi etkisiz hale getirdi.' açıklamasında bulundu. Operasyon kapsamında, Mehmetçiğin 'teröristlerin inlerine' girdiği ve buralardaki aramalarına ait görüntüler de ortaya çıktı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler