Geri Dön
GündemDüğün salonları ne zaman açılacak? Düğünler ne zaman başlayacak, uzmanlar ne diyor?

Düğün salonları ne zaman açılacak? Düğünler ne zaman başlayacak, uzmanlar ne diyor?

Düğün salonları ne zaman açılacak sorusu evlik hazırlıkları yapan birçok birey ve sektör çalışanı tarafından araştırılmaya devam ediyor. 1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinin ardından Restoran, kafe ve birçok işletme yeniden hizmet vermeye başlarken en çok merak edilen konu başlıkları arasında düğün salonları ne zaman açılacak sorusu geliyor. Konuya ilişkin MYK toplantısı sonrasında Ak Parti sözcüsü Ömer Çelik'ten açıklama geldi. Peki Düğün salonları ne zaman açılacak?

Düğün salonları ne zaman açılacak? Düğünler ne zaman başlayacak, uzmanlar ne diyor?

Düğün salonları ne zaman açılacak, düğünler ne zaman başlayacak sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. 1 Haziran'da başlayan normalleşme sürecinde restoran, kafe, kahvehaneler, ehliyet kursları gibi birçok kurumun açılışına dair bilgiler 28 Mayıs'ta gerçekleştirilen kabine toplantısının hemen ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından duyurulmuştu. Normalleşme takvimi ve tarihi içerisinde henüz yer almayan düğünler ve düğün salonları hakkında ise araştırmalar tüm hızıyla devam ederken evlilik hazırlıkları yapan binlerce genç ve sektör çalışanı konuya ilişkin araştırmalarına devam ediyor. Peki Düğün salonları ne zaman açılacak, düğünler ne zaman yapılmaya başlanacak?

DÜĞÜN SALONLARI NE ZAMAN AÇILACAK?

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası Parti Sözcüsü Ömer Çelik açıklamalarda bulundu. Toplantı sonrası gazetecilerin sorduğu sorulara yanıt veren Çelik, düğün salonlarının açılıp açılmayacağı ile ilgili şunları söyledi;

18 yaş, 65 yaş konusunda bir konuşma yapmadık. Bizim hassasiyetimiz onların hayatlarının korunmasıdır. Şu anki süreç yeni başladı. Biraz geçsin tekrardan ele alınacaktır. Düğünlerle ilgili bir değerlendirmemiz olmadı.

BİLİM KURULU ÜYELERİ NE DİYOR?

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Bilim Kurulu Üyesi Tevfik Özlü düğün salonlarının ne zaman açılacağına dair net bir tarih vermek mümkün değil açıklamasında bulundu. Ama şu bir gerçek, kapalı mekânlarda, düğünler de dahil, kongre ve toplantılar yakın zamanda pek olacak gibi durmuyor açıklamasında bulundu.

 

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 10 büyükelçiye Osman Kavala tepkisi: İstenmeyen adam ilan edilmelerini istedimCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Eskişehir Millet Bahçesi, İl Halk Kütüphanesi ve Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Toplu Açılış Töreni'nde konuşma yaptı. 10 büyükelçinin Osman Kavala açıklamasına tepki gösteren Erdoğan, 'Gerekli talimatı Dışişleri Bakanımıza verdim. Bunların bir an önce 'istenmeyen adam' ilan edilmelerini hemen halledeceksiniz dedim. Türkiye'yi anlayacaksınız, bileceksiniz. Anlamadığınız gün terk edeceksiniz. Milletimize yan bakanla en ufak bir dostluğumuz olmaz.' ifadelerine yer verdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler