Ömer Çelik

Ömer Çelik

Türk siyasetçi ve gazeteci. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı'dır. 24. dönem Ak Parti Adana milletvekilidir. TBMM 22.ve 23. dönemlerde de Adana milletvekili olarak TBMM'de görev yapmıştır Yaşamı1968 yılında Adana’da dünyaya geldi. Adana Motor Teknik Lisesi'nde başladığı lise öğrenimini Adana Erkek Lisesi'nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu ve aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Türkiye'de çoğulculuğun yeni görünümleri (Son dönemdeki çoğulcu toplum modeli tartışmaları) başlıklı yüksek lisans tezini yazarak yüksek lisansını tamamladı (1998). Bir süre siyaset bilimci ve gazeteci olarak çalıştı. Bilgi ve Hikmet dergisinin Ankara Sorumlusu olarak görev yaptı. Çeşitli dergilerde yazılar yayınladı. Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Siyaset yaşamına Adalet ve Kalkınma Partisi'nde girdi. AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir. 2002 yılından bu yana Genel Başkan siyasî danışmanıdır. 22, 23 ve 24. dönem Adana milletvekili olarak yer aldı. Türkiye-ABD Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı seçildi. 2010 yılında Ak Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. 24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirildi. Bekar olan Çelik, İngilizce bilmektedir.

Ömer Çelik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.635 omer celik haberi bulunmuştur.
Seyhan Baraj Gölü’nde yüzlerce civciv ölüme terk edildi
Seyhan Baraj Gölü’nde yüzlerce civciv ölüme terk edildiAdana'dayüzlerce civciv, Seyhan Baraj Gölü kıyısına terk edildi. Civcivlerin bir kısmı açlıktan ölürken sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu civcivleri, bu küçük canları ölüme terk edenler insanlıktan nasibini almamış. Küçük canları kurtarmak için hemen harekete geçtik” dedi.
22.07.2021Gündem
Seyhan Baraj Gölü’nde yüzlerce civciv ölüme terk edildi
Seyhan Baraj Gölü’nde yüzlerce civciv ölüme terk edildiAdana'da yüzlerce civciv, Seyhan Baraj Gölü kıyısına terk edildi. Civcivlerin bir kısmı açlıktan ölürken sosyal medya hesabından açıklama yapan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Bu civcivleri, bu küçük canları ölüme terk edenler insanlıktan nasibini almamış. Küçük canları kurtarmak için hemen harekete geçtik" dedi.
22.07.2021Haberler
Mustafa Akıncı'nın KKTC açıklamasına AK Parti'den sert tepki
Mustafa Akıncı'nın KKTC açıklamasına AK Parti'den sert tepkiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, eski Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı'nın, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın müjde açıklamasına yönelik sözleriyle ilgili, "Bu açıklamayı yapan eski Cumhurbaşkanı Akıncı, görev yaptığı dönem içerisinde hiçbir zaman Kıbrıs Türkü'nün tezlerini savunan açıklamalarıyla gündem olmadı." dedi.
21.07.2021Siyaset
AK Parti'li Ömer Çelik'ten, Adana'da ziyaret ve inceleme
AK Parti'li Ömer Çelik'ten, Adana'da ziyaret ve incelemeAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kentte hizmete açılan Startup Kafe, restorasyonu süren tarihi Adana Kız Lisesi ve Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda inceleme yaptı.
21.07.2021Siyaset
Ömer Çelik açıkladı: Yakında Millet Bahçesi olarak inşasına başlanacak
Ömer Çelik açıkladı: Yakında Millet Bahçesi olarak inşasına başlanacakAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, kentte hizmete açılan Startup Kafe, restorasyonu süren tarihi Adana Kız Lisesi ve Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek 5 Ocak Fatih Terim Stadı'nda inceleme yaptı.
21.07.2021Siyaset
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC ziyareti öncesi flaş açıklamalar
Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan KKTC ziyareti öncesi flaş açıklamalar"Adadaki kardeşlerimizle birlikte çifte bayram yaşayacağız" diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC ziyareti öncesi Atatürk Havalimanı'nda önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan koronavirüsle mücadeleyle ilgili, 'Dün evvelsi gün vefat sayılarında düşüş oldu ama dün itibariyle vefat sayıları arttı, yanılmıyorsam 77'ye çıktı. Rakam 7 binleri tekrar yakalandı. Bu bizim için bir tehdittir. Bu tehdide fırsat vermemek gerekiyor.' dedi.
19.07.2021Siyaset
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Avrupa'ya tepki: Yanlış karardır
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Avrupa'ya tepki: Yanlış karardırSon dakika haberine göre, AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Avrupa Birliği Adalet Divanının (ABAD) başörtüsü ile ilgili aldığı kararın, Avrupa'daki Müslümanlara karşı ön yargıyı besleyeceğini ve İslamofobik yabancı düşmanı çevreleri cesaretlendireceğini ifade etti.
18.07.2021Siyaset
Son dakika: CHP'li Faik Öztrak'ın sözlerine sert tepki: Ahlak dışı bir düşmanlıktır
Son dakika: CHP'li Faik Öztrak'ın sözlerine sert tepki: Ahlak dışı bir düşmanlıktırAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Genel Başkanı 15 Temmuz gecesi darbecilerin yol vermesiyle kaçan CHP Sözcüsü, hiç yüzü kızarmadan Cumhurbaşkanımızın o gece 'uçan sarayında konforlu şekilde semalarda dolaştığını' söylüyor. CHP Sözcüsünün bu ifadesi bir siyasi ifade değildir, ahlak dışı bir düşmanlıktır." ifadelerini kullandı.
16.07.2021Siyaset
Son dakika! AK Parti eski milletvekili Ali Koyuncu hayatını kaybetti
Son dakika! AK Parti eski milletvekili Ali Koyuncu hayatını kaybetti23. Dönem AK Parti Bursa Milletvekili Ali Koyuncu 53 yaşında hayatını kaybetti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medyadan başsağlığı mesajı yayınladı.
16.07.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu alçaklar, o gece milletin güçlü iradesiyle emellerine kavuşamadılar
AK Parti Sözcüsü Çelik: Bu alçaklar, o gece milletin güçlü iradesiyle emellerine kavuşamadılarAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Kendi milletine silah çeken asker üniforması giymiş teröristler, Türkiye'yi sapık bir dini anlayışa teslim etmek isteyen bu alçaklar, o gece milletin güçlü iradesiyle emellerine kavuşamadılar." ifadesini kullandı.
15.07.2021Siyaset
Son dakika... Siyasilerden 15 Temmuz mesajları
Son dakika... Siyasilerden 15 Temmuz mesajları15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla siyasiler sosyal medya hesaplarından mesaj yayınladı. Birlik ve beraberlik vurgusu yapılan açıklamalarda şehitler rahmet gaziler saygıyla anıldı.
15.07.2021Siyaset
Ömer Çelik: ''İklim değişikliği ile mücadelede Türkiye Modeli Vizyon Belgesi hazırlandı''
Ömer Çelik: ''İklim değişikliği ile mücadelede Türkiye Modeli Vizyon Belgesi hazırlandı''AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik son toplantıda çevreye dair konular üzerinde de durulduğunu bildirirken 'güzel haberler alıyoruz' diyerek son gelişmeleri açıkladı.
14.07.2021Haberler
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik 'güzel haberler alıyoruz' deyip açıkladı: Teyakkuz hali devam ediyor
Son dakika: AK Parti Sözcüsü Çelik 'güzel haberler alıyoruz' deyip açıkladı: Teyakkuz hali devam ediyorGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu. Çelik son toplantıda çevreye dair konular üzerinde de durulduğunu bildirirken 'güzel haberler alıyoruz' diyerek son gelişmeleri açıkladı. Sözcü Çelik 15 Temmuz dolayısıyla düzenlenecek etkinliklere dair ayrıntıları paylaştı. Öte yandan Çelik, Galatasaray'ın Yunanistan'da maruz kaldığı çirkin tavıra ilişkin, "Galatasaray'a yapılan bu muamele kabul edilemez, iyi niyetle bağdaşmaz." dedi.
14.07.2021Siyaset
Son dakika... Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı şehit oldu! İşte silahlı saldırının detayları...
Son dakika... Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı şehit oldu! İşte silahlı saldırının detayları...Gelen son dakika haberine göre; Hakkari İl Emniyet Müdür Yardımcısı Hasan Cevher, 1 polis memurunun silahlı saldırısında yaşamını yitirdi. Polis memuru, meslektaşları tarafından ayağından vurularak etkisiz hale getirilip, yakalandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Emniyet Genel Müdürü Mehmet Aktaş şehit Hasan Cevher için başsalığı mesajı yayınladı. Öte yandan yaşanan olayla ilgili Hakkari Valiliği'nden de açıklama yapıldı.
14.07.2021Gündem
Son dakika - Galatasaray'a Yunanistan'da şok tavır!
Son dakika - Galatasaray'a Yunanistan'da şok tavır!Galatasaray, Olympiakos ile oynayacağı dostluk maçı için gittiği Atina’da Yunan yetkililerin skandal tutumuyla karşılaştı.
13.07.2021Galatasaray
Son dakika - Bakan Kasapoğlu ve Bakan Çavuşoğlu'ndan Galatasaray açıklaması
Son dakika - Bakan Kasapoğlu ve Bakan Çavuşoğlu'ndan Galatasaray açıklamasıDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Yunanistan'da PCR testleri gerekçe gösterilerek Galatasaray'ın bekletilmesine ilişkin açıklama yaptı. Öte yandan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Dendias ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
12.07.2021Galatasaray
AK Parti'li Çelik: Mabetlere yapılan saygısızlık herkese karşı saygısızlıktır
AK Parti'li Çelik: Mabetlere yapılan saygısızlık herkese karşı saygısızlıktırAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İstanbul Kadıköy'de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin kapısının üzerine çıkan 2 kişinin çalan müzik eşliğinde karşılıklı oynamasını kınayarak, "Mabetlere yapılan saygısızlık herkese karşı saygısızlıktır" dedi.
12.07.2021Siyaset
Son dakika: Kadıköy'de skandal görüntü! Kilise duvarı üstünde oyun oynadılar
Son dakika: Kadıköy'de skandal görüntü! Kilise duvarı üstünde oyun oynadılarSon dakika haberlere göre, İstanbul Kadıköy’de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin kapısının üzerine çıkan 2 kişi çalan müzik eşliğinde karşılıklı oynadı. Görüntüler ise büyük tepki topladı. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik sosyal medyadan yaptığı açıklamada "Camileri, kiliseleri, havraları hedef alan, dini mekanların saygınlığına yaraşmayan her türlü eylemi provokasyon olarak değerlendiriyoruz ve insanlık adına mahkum ediyoruz." mesajını paylaştı. Öte yandan Kadıköy'deki Surp Takavor Kilisesi'nin duvarının üstüne çıkarak oynadığı iddia edilen 3 kişi gözaltına alındı. Olayla ilgili İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Kiliseye saygısızlığı yapan zanlılar, sabah 5.30'da İstanbul Emniyeti tarafından gözaltına alındı, hukuk süreci devam ediyor” dedi. İşte son dakika gelişmeler...
12.07.2021Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Hayvanları Koruma Kanunu için teşekkür
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Hayvanları Koruma Kanunu için teşekkürAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, hayvanların korunmasına ilişkin kanun teklifinin TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilmesiyle ilgili emeği geçenlere teşekkür etti.
9.07.2021Siyaset
Çelik’ten ABD’nin ‘çocuk asker’ raporuna tepki: Türkiye sicili en temiz devlettir
Çelik’ten ABD’nin ‘çocuk asker’ raporuna tepki: Türkiye sicili en temiz devlettirAK Parti MKYK Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplandı.
8.07.2021Siyaset
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklamaAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin Türkiye'yi 'çocuk asker kullanımına karışan ülkeler' listesine eklemesinin kara propaganda unsuru olduğunu belirten Çelik, "Türkiye hiçbir şekilde 'çocuk asker' denilen, 'çocuk terörist' denilen bir unsur kullanmamıştır, açık ve net bir şekilde de iddia ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyada bu konuda sicili en temiz devlettir" dedi.
7.07.2021Haberler
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklama
Son dakika... AK Parti Sözcüsü Çelik'ten MKYK sonrası açıklamaGelen son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin MYK gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu. ABD'nin Türkiye'yi 'çocuk asker kullanımına karışan ülkeler' listesine eklemesinin kara propaganda unsuru olduğunu belirten Çelik, "Türkiye hiçbir şekilde 'çocuk asker' denilen, 'çocuk terörist' denilen bir unsur kullanmamıştır, açık ve net bir şekilde de iddia ediyorum ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti dünyada bu konuda sicili en temiz devlettir" dedi.
7.07.2021Siyaset
Son dakika! Akşener'in sözlerine AK Parti'den sert tepki
Son dakika! Akşener'in sözlerine AK Parti'den sert tepkiGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Çelik, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın KKTC'de 20 Temmuz Barış ve Özgürlük Bayramı törenlerine katılacağını bildirdi. İYİ Parti Genel Başkanı Merak Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında kullandığı ifadeye tepki gösteren Çelik, "Sözleri meşru ve ahlaki değildir." ifadelerini kullandı.
1.07.2021Siyaset
Sessiz çığlığı tüm Türkiye duydu
Sessiz çığlığı tüm Türkiye duyduAntalya’da iki çocuğunu istismar eden anne ve üvey babanın tahliye edilmesi 5 ay sonra yine gündeme geldi. Sosyal medyada yüz binlerce kişi, çocukların çizdiği istismar resimlerini paylaşarak karara tepki gösterdi
30.06.2021Gündem
Son dakika! AK Parti'den Elmalı davası açıklaması: Evlatlarımız güven altında
Son dakika! AK Parti'den Elmalı davası açıklaması: Evlatlarımız güven altındaGelen bir son dakika haberine göre; AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Antalya Elmalı'da iki kardeşin istismarına ilişkin, "Evlatlarımız güven altındadır. Adaletin tecelli edeceğine inanıyoruz. Hukuki süreçleri takip ediyoruz." ifadesini kullandı.
29.06.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

ömer çelikak partiADANAson dakika haberlerrecep tayyip erdoğan

Ömer Çelik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.