Ömer Çelik

Ömer Çelik

Türk siyasetçi ve gazeteci. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı'dır. 24. dönem Ak Parti Adana milletvekilidir. TBMM 22.ve 23. dönemlerde de Adana milletvekili olarak TBMM'de görev yapmıştır Yaşamı1968 yılında Adana’da dünyaya geldi. Adana Motor Teknik Lisesi'nde başladığı lise öğrenimini Adana Erkek Lisesi'nde tamamladı. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü'nden mezun oldu ve aynı üniversitenin Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Türkiye'de çoğulculuğun yeni görünümleri (Son dönemdeki çoğulcu toplum modeli tartışmaları) başlıklı yüksek lisans tezini yazarak yüksek lisansını tamamladı (1998). Bir süre siyaset bilimci ve gazeteci olarak çalıştı. Bilgi ve Hikmet dergisinin Ankara Sorumlusu olarak görev yaptı. Çeşitli dergilerde yazılar yayınladı. Yeni Yüzyıl, Yeni Şafak ve Star gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı. Siyaset yaşamına Adalet ve Kalkınma Partisi'nde girdi. AK Parti Merkez Karar Yürütme Kurulu üyesidir. 2002 yılından bu yana Genel Başkan siyasî danışmanıdır. 22, 23 ve 24. dönem Adana milletvekili olarak yer aldı. Türkiye-ABD Parlamentolar arası Dostluk Grubu Başkanı seçildi. 2010 yılında Ak Parti Dış İlişkilerden sorumlu Genel Başkan Yardımcılığına seçildi. 24 Ocak 2013 tarihinde yapılan kabine değişikliği sonucu Kültür ve Turizm Bakanlığı'na getirildi. Bekar olan Çelik, İngilizce bilmektedir.

Ömer Çelik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.827 ömer çelik haberi bulunmuştur.
Samsun'da kaza: AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu hayatını kaybetti
Samsun'da kaza: AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu hayatını kaybettiSamsun'un Çarşamba ilçesinde, iki otomobilin çarpıştığı kazada 2 kişi yaşamını yitirdi, 2 kişi de ağır yaralandı. Kazada yaşamını yitirenlerden birinin AK Parti Artvin Gençlik Kolları Başkanı Doğukan İslamoğlu olduğu öğrenildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan başsağlığı mesajı yayımladı.
2.12.2023Gündem
‘Türkiye şantaja boyun eğmez’
‘Türkiye şantaja boyun eğmez’AK Parti MYK toplantısı dün Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında gerçekleşti.
28.11.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibilerPartisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarına sert tepki gösterirken, Batı'nın tavrına dikkat çekti.
27.11.2023Haberler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibiler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu karşısında köle gibilerPartisinin MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulunan AK Parti sözcüsü Ömer Çelik, İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarına sert tepki gösterirken, Batı'nın tavrına dikkat çekti.
27.11.2023Gündem
Bu utanç çok büyük ve ağır
Bu utanç çok büyük ve ağırCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü nedeniyle yayımladığı mesajında Filistin için ateşkes çağrısında bulundu.
21.11.2023Gündem
AK Parti'li Çelik Erdoğan'ın sözlerini hatırlattı: Çocuklar uyurken susulur, öldürülürken değil
AK Parti'li Çelik Erdoğan'ın sözlerini hatırlattı: Çocuklar uyurken susulur, öldürülürken değilAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, '20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü' dolayısıyla sosyal medya hesabından açıklama yaptı.
20.11.2023Gündem
BM de ikna olamadı
BM de ikna olamadıİsrail, Hamas karargahı bulunduğu gerekçesiyle baskın düzenlediği Şifa Hastanesi arazisinde “tünel şaftı bulduğunu” gösteren bir video yayınlarken, ikna olmayan BM, iddiaları yerinde araştırmak için izin istedi.
18.11.2023Dünya
AK Parti'den Türk basınına saldırıya sert tepki
AK Parti'den Türk basınına saldırıya sert tepkiKudüs'te bölgedeki gelişmeleri aktaran Türk basınına İsrail polisi saldırdı. Bir gazetecinin kamerasını kıran İsrail güçlerine AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten sert tepki geldi.
17.11.2023Gündem
AK Parti'li Çelik'ten Netanyahu ve Eli Cohen'e: Suçlarını örtbas etme çabası
AK Parti'li Çelik'ten Netanyahu ve Eli Cohen'e: Suçlarını örtbas etme çabasıAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki sözlerinden dolayı İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ve bakan Eli Cohen'e tepki gösterdi.
16.11.2023Gündem
Düşünce ve eserleriyle daima kılavuz olacak
Düşünce ve eserleriyle daima kılavuz olacak■ Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan: Millî Mücadele’nin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete irtihalinin 85’inci yıl dönümünde rahmetle yâd ediyorum...
11.11.2023Gündem
AK Parti'li Çelik'ten CHP'nin yeni yönetimine 'Yassıada zihniyeti' benzetmesi
AK Parti'li Çelik'ten CHP'nin yeni yönetimine 'Yassıada zihniyeti' benzetmesiAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "CHP'de ne değişirse değişsin Yassıada zihniyeti değişmiyor. CHP'de yeni seçilen genel başkanın ilk işi Cumhurbaşkanımızın meşruiyetine saldırmak olmuş. Cumhurbaşkanımız tam bir demokratik meşruiyetle ve millet iradesiyle görevinin başındadır" dedi.
10.11.2023Gündem
Çelik’ten AB Komisyonu’na tepki: Bu rapor AB için utanç vericidir
Çelik’ten AB Komisyonu’na tepki: Bu rapor AB için utanç vericidirAK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, AB Komisyonu’nun 2023 yılı Genişleme Strateji Belgesi ile Türkiye dahil tüm aday ve potansiyel aday ülkeler için hazırladığı ülke raporunu eleştirdi.
10.11.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: AB için utanç verici
AK Parti Sözcüsü Çelik: AB için utanç vericiAvrupa Birliği (AB) Komisyonu'nun 2023 yılı Türkiye raporuna AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten tepki geldi.
9.11.2023Gündem
‘Gazze’yi boşaltmaya asla izin vermeyiz’
‘Gazze’yi boşaltmaya asla izin vermeyiz’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Gazze’nin boşaltılmasına Türkiye’nin asla izin vermeyeceğini belirtti. AK Parti MKYK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı.
8.11.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Gazze'de Srebrenitsa benzeri soykırım yapılıyor
AK Parti Sözcüsü Çelik: Gazze'de Srebrenitsa benzeri soykırım yapılıyorİsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Gazze'de Srebrenitsa benzeri soykırım yapılıyor." ifadelerini kullandı.
7.11.2023Haberler
AK Parti Sözcüsü Çelik: Gazze'de Srebrenitsa benzeri soykırım yapılıyor
AK Parti Sözcüsü Çelik: Gazze'de Srebrenitsa benzeri soykırım yapılıyorİsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına ilişkin konuşan AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Gazze'de Srebrenitsa benzeri soykırım yapılıyor." ifadelerini kullandı.
7.11.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir
AK Parti Sözcüsü Çelik: Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidirAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Netanyahu hükümeti bir cinayet makinesidir" diyerek "Netanyahu bir katliam siyaseti izlerken Batılı ülkeler şimdiye kadar hiç gür sesle insan hakları ve hukuktan bahsetmediler. Tam tersine 'İsrail’in kırmızı çizgilerle bağlı olmadığını' söylüyorlar. 'İsrail’e kırmızı çizgi sunmuyoruz' diyenler 'daha çok cinayet işle' demektedirler" ifadelerini kullandı.
4.11.2023Gündem
Siyasilerden 3 Kasım paylaşımları: Yolumuza kararlılıkla devam edeceğiz
Siyasilerden 3 Kasım paylaşımları: Yolumuza kararlılıkla devam edeceğizAK Parti'nin iktidara gelişinin 21. yılı nedeniyle siyasiler sosyal medya hesaplarından açıklamalar yaptı.
3.11.2023Gündem
‘Hastane saldırısı vahşi bir eylemdir’
‘Hastane saldırısı vahşi bir eylemdir’AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail’in Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne saldırısını insanlık dışı vahşi bir eylem olarak nitelendirdi.
1.11.2023Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Cibaliye Mülteci Kampı saldırısına sert tepki
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten Cibaliye Mülteci Kampı saldırısına sert tepkiİsrail’in Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 7 Ekim’den bu yana devam ediyor. Sivil yerleşim yerlerini hedef alan İsrail, son olarak Cibaliye Mülteci Kampı'nı vurdu. AK Parti Sözcüsü Çelik, saldırıya sert tepki gösterdi.
31.10.2023Gündem
İsrail'den Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne saldırı! Çelik: Vahşi bir eylem
İsrail'den Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne saldırı! Çelik: Vahşi bir eylemAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, İsrail’in Gazze’deki Türk-Filistin Dostluk Hastanesi’ne saldırısına tepki gösterdi.
31.10.2023Gündem
İsrail'e Gazze uyarısı: Kara harekatı korkunç sonuçlar doğurur
İsrail'e Gazze uyarısı: Kara harekatı korkunç sonuçlar doğururAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu.
24.10.2023Haberler
İsrail'e Gazze uyarısı: Kara harekatı korkunç sonuçlar doğurur
İsrail'e Gazze uyarısı: Kara harekatı korkunç sonuçlar doğururAK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK Toplantısı sonrası açıklamalarda bulundu. Ömer Çelik, "Kara harekatı korkunç sonuçlar doğuracaktır. Günlerdir insanların üzerine bomba yağdırılıyor. İsrail Gazze'yi insansız toprak parçası haline getirme peşinde." dedi. Öte yandan Çelik, cumartesi günü İstanbul'da Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı büyük bir miting yapılacağını bildirdi.
24.10.2023Gündem
Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşı, Nemrut Dağı zirvesinde seslendirildi
Fazıl Say'ın 100. Yıl Marşı, Nemrut Dağı zirvesinde seslendirildiÜnlü piyanist Fazıl Say’ın Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına özel bestelediği 100. Yıl Marşı, 100 öğrenci tarafından 2 bin 206 metre yükseklikteki Nemrut Dağı'nda seslendirildi.
21.10.2023Cadde
Diyarbakır'da kadınlardan Filistin'e destek için eylem
Diyarbakır'da kadınlardan Filistin'e destek için eylemDiyarbakır’da bir grup kadın, İsrail’in Filistin’e saldırısını protesto amacıyla 3 gün sürecek oturma eylemine başladı.
21.10.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Ömer Çelik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.