Geri Dön

E-okul uygulaması üzerinden TEOG sonuçlarını öğrenebilirsiniz!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın (MEB) e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) portalı son dönemlerde yoğun ilgi görüyor. İnternetin yaygınlaştığı günümüz Türkiye’sinde veliler ve öğrenciler e-Okul VBS portalını yoğun olarak kullanıyor. MEB e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden öğrencilerin not bilgisi ve devamsızlık bilgisi öğrenilebiliyor.

E-okul uygulaması üzerinden TEOG sonuçlarını öğrenebilirsiniz!

Her geçen gün büyük bir hız ile gelişmekte olan modern yüzyıl teknolojilerini Türk eğitim sistemi içerisinde son derece etkin ve aktif bir şekilde kullanmakta olan Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından elektronik platform üzerinde oldukça çeşitli eğitim uygulamalarını kapsamı içerisine alan çok sayıda dijital eğitim uygulaması yer alıyor. Özellikle de ocak 2007’den bu yana kesintisiz olarak aktif biçimde hizmet vermekte olan Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) portalı bu alanda öne çıkıyor.

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

İnternet üzerinde yer alan Milli Eğitim Bakanlığı’nın her bir dijital eğitim uygulamasının 7 gün 24 saat tüm öğrenciler ve velileri tarafından kullanılabiliyor olması sayesinde kesintisiz eğitim hizmetlerinin çağdaş ve gelişen Türkiye’de sunulabilmesini sağlıyor. Bunun yanı sıra her geçen gün büyük bir hız ile gelişen ve Türkiye’de sürekli olarak oldukça yüksek popülariteye sahip olan modern mobil akıllı cihaz teknolojileri, internet kullanım oranlarında da ciddi oralarda artışlar yaşanmasına neden oluyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde her alanda internet teknolojileri son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

Günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde artık internet teknolojilerinin insanların günlük yaşamlarının her alanında sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklardan, eğitim hizmetleri ve uygulamaları alanında da aktif şekilde yararlanılabilmesinin sağlanması amacı ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik teknolojiler son derece aktif ve etkin bir şekilde eğitim hizmetleri alanında kullanılıyor. Bu çerçevede de Milli Eğitim Bakanlığı tarafından elektronik platform üzerinde hizmete açılmış olan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi de bakanlığın bu alanda uygulamaya almış olduğu en önemli dijital hizmet uygulamalarından birisini oluşturuyor.

Çünkü günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde Milli Eğitim Bakanlığı’nın bünyesinde faaliyet göstermekte olan ilköğretim ve ortaöğretim eğitim kurumlarında okumakta olan milyonlarca öğrencinin 1.sınıf kayıtlarından, ortaöğretim 12.sınıf mezuniyetlerine kadar olan tüm öğrencilik bilgileri bu portal üzerinde toplanıyor. Bu yüzden de günümüz modern yüzyıl Türkiye’sinde e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi son derece önemli etkileri ile her eğitim öğretim yılı içerisinde hem öğrenciler hem de velileri tarafından son derece yoğun ve sık bir şekilde kullanılıyor.

21.yüzyıl yaşam standartları çerçevesinde çocuğunun okuluna giderek, her bir öğretmeni ile dersleri ve genel eğitim durumu ile ilgili olarak bilgi alabilmek amacı ile görüşme gerçekleştirme konusunda başta zaman olmak üzere pek çok sorun ile karşı karşıya kalıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, bu velilerinde artık çocuklarının okul durumunu takipten uzak kalmamaları e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığı ile sağlanıyor. Çünkü günümüz modern yüzyıl mobil teknolojilerinin sağlamakta olduğu yeni nesil olanaklar ile veliler, yaşamının her alanında nerede bulunuyor olursa olsun internet ortamına erişim sağlayabiliyor. Bu çerçevede de, son derece pratik bir şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından sunulan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi aracılığı ile çocuklarının okul durum bilgilerinin takibini güncel olarak gerçekleştirebilme şansına sahip olabiliyor. Bu çerçevede de veliler internet üzerinde yer alan e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi’ni çocuklarının okul numarası ve öğrenci okul numarası bilgileri ile kullanabilme şansına sahip olabiliyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 hedefini açıkladı: 'Çoğunluk olacağız'Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Kırşehir, Kırıkkale, Yozgat ve Sivas İl Kongrelerine video konferansla katıldı. '2023'te tekrar kazanacağız' diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Hem Cumhurbaşkanlığı hem TBMM'de çoğunluk olacağız' açıklamasını yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet