Geri Dön

E-okul VBS giriş nasıl yapılır? E-okul VBS ile devamsızlık sorgulama

E-okul MEB tarafından sunulan öğrenci ve veliler tarafından elektronik ortamda kullanılabilen bir internet adresi olarak dikkat çekiyor. Öğrenciler okul notlarını devamsızlıklarını e-okul üzerinden gerçekleştirebildikleri gibi aynı işlemi öğrencinin velisi de gerçekleştirebiliyor. Peki E-Okul VBS giriş nasıl yapılır?

E-okul VBS giriş nasıl yapılır? E-okul VBS ile devamsızlık sorgulama

E-Okul giriş ekranı sayesinde öğrenci ve veliler sözlü notlarını devamsızlıklarını ve sınav notlarını internet ortamı üzerinden görebiliyor. Birinci ve ikinci dönem içierisinde verilen sözlü notlarının yanı sıra karne notlarını sınav sonuçlarına ulaşma şansı elde edilen internet sitesi aynı zamanda bu hizmeti Veliler için sunuyor. Öğrencisinin okuldaki başarı durumu ve devamsızlık durumunu online olarak kontrol etme şansı elde eden veliler bu sayede okula gitmeden de öğrencisinin durumu hakkında fikir sahibi olabiliyor. Peki E-Okul VBS giriş nasıl yapılır?

E-OKUL VBS GİRİŞ NASIL YAPILIR?

https://eokulyd.meb.gov.tr/ adresi üzerinden Öğrencinin TC kimlik numarası ve TC kimlik numarası girildikten sonra öğrenci hakkında sistemde yer alan tüm detaylara ulaşılabiliyor.

Cumhurbaşkanı'ndan İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesajCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İİT Diyanet Başkanları İstişare Toplantısı'na video mesaj gönderdi. İslam dünyasına çağrıda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında, "Görüş ayrılıklarımızı bir kenara bırakmalıyız" dedi ve ekledi: "Fitneye düşmeyeceğiz, kardeşliğimize halel getirmeyeceğiz." Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a da tepki gösteren Erdoğan, "Macron'un başını çektiği girişimlerin gayesi İslam ile hesaplaşmaktır" diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber