Geri Dön
GündemEBA TV İlköğretim, Ortaokul, Lise canlı ders yayınları! 3 Nisan EBA ders programı ve frekans bilgileri

EBA TV İlköğretim, Ortaokul, Lise canlı ders yayınları! 3 Nisan EBA ders programı ve frekans bilgileri

09:00'da başlayan EBA TV canlı ders yayınları devam ediyor. EBA üzerinden canlı ders yayınlarını takip etmek isteyen öğrenciler canlı yayın linklerinin yanı sıra frekans bilgilerini araştırmayı sürdürüyor. Bu kapsamda TRT üzerinden gerçekleştirilen uzaktan eğitim dersleri frekans ayarlaması yapıldıktan sonra TV ekranından izlenebildiği gibi evinde interneti olan öğrenciler tarafından online olarak ta takip edilebiliyor. İşte EBA 3 Nisan ders programı ve frekans bilgileri...

EBA TV İlköğretim, Ortaokul, Lise canlı ders yayınları! 3 Nisan EBA ders programı ve frekans bilgileri

EBA TV üzerinden canlı ders yayınları devam ediyor. Uzaktan eğitimin başladığı 23 Mart tarihinden itibaren öğrenciler EBA ve TRT ortak işbirliği ile yürütülen süreçte canlı yayınlar ile ders anlatımlarını sürdürüyor. İlköğretim, Ortaokul ve Lise öğrencileri derslerini TRT EBA TV üzerinden veya internet sitesi üzerinden online olarak takip edebiliyor. 09:00'da başlayan dersler öğleden sonra başlayan tekrar yayınları ile devam ediyor. Öğrenciler canlı ders yayınlarını isterlerse bilgisayar ve tablet üzerinden online olarak isterlerse frekans ayarlamasını yaptıktan sonra TRT EBA TV üzerinden takip edebiliyor. İşte EBA TV 3 Nisan ders programı...

 EBA 3 NİSAN İLKÖĞRETİM DERS PROGRAMI

EBA TV İlköğretim, Ortaokul, Lise canlı ders yayınları 3 Nisan EBA ders programı ve frekans bilgileri

EBA 3 NİSAN  ORTAOKUL DERS PROGRAMI

EBA TV İlköğretim, Ortaokul, Lise canlı ders yayınları 3 Nisan EBA ders programı ve frekans bilgileri

EBA 3 NİSAN LİSE DERS PROGRAMI

EBA TV İlköğretim, Ortaokul, Lise canlı ders yayınları 3 Nisan EBA ders programı ve frekans bilgileri

TRT-EBA TV YAYINLARININ TEKRARLARI OLACAK MI?

Yayınlar aynı kanalda ve gün içinde 1 veya 2 kez tekrar edilecek. Tekrarlayan yayın akışı da yine "eba.gov.tr" ve TRT internet sitelerinden öğrenilebilecek. Ayrıca "eba.gov.tr" üzerinden de yayınlanan içeriklerin kayıtlarına ulaşılabilecek.

TRT-EBA TV TELEVİZYON KANALLARI YAYIN AKIŞINA NEREDEN ULAŞILIR?

Yayın akışlarına "eba.gov.tr" ana sayfasından ve TRT internet sitesinden günlük ve haftalık yayın akışına ulaşılabilecektir. Ayrıca, her akşam yayın sonlandıktan sonra ve sabah yayın başlayana kadar televizyon ekranından görüntülenebilecek.

EĞİTİM KANALLARI UYDU AYARLARI NASIL YAPILACAK?

SD (Standart çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul SD, TRT-EBA Ortaokul SD, TRT-EBA TV Lise SD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 1916 MHz, Vertical (Dikey), Sembol Oranı:30.000 FEC:3/4 parametreleri ile yayınlanmaktadır. TKGS (TÜRKSAT Kanal Güncelle Sistemi) sistemine sahip uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı TV'lerde TRT-EBA TV İlkokul SD 89. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul SD 90. kanaldan, TRT-EBA TV Lise SD 91. kanaldan izlenebilecek.

HD (yüksek çözünürlüklü): TRT-EBA TV İlkokul HD, TRT-EBA TV Ortaokul HD, TRT-EBA TV Lise HD kanalları, TÜRKSAT uydusu üzerinden 12084 MHz, Horizontal (Yatay), Sembol Oranı:13750 FEC:2/3 parametreleri ile yayınlanacak. TKGS sistemine sahip olan uydu alıcılarda ya da uydu alıcılı televizyonlarda TRT-EBA TV İlkokul HD 86. kanaldan, TRT-EBA TV Ortaokul HD 87. kanaldan, TRT-EBA TV Lise HD 88. kanaldan izlenebilecek.

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk (TÜRKSAT aboneleri) eğitim yayınlarını nasıl takip edebilir?

TÜRKSAT uydularından şifreli platform hizmeti veren D-Smart, Tivibu Uydu ve Digiturk TÜRKSAT Uydusu platformları da kendi akıllı kanal sıralamasına eklemek suretiyle yayınları abonelerine iletecek.

DERSİ HANGİ ÖĞRETMENLER ANLATIYOR?

Milli Eğitim Bakanlığının seçtiği, alanında başarılı öğretmenler ders anlatım videoları ile konuları anlatacak.

Tavuk, yavru kedileri kanatlarının altına alıp koruyorKocaeli'nin Başiskele ilçesinde 3 yavrusu olan kedi bir tavukla birlikte kümeste yaşıyor. Tavuk, anne kedi kümesten çıktığında yavru kedileri kanatlarının altına alıp sahipleniyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet