Geri Dön

Emekli maaş farkları ne zaman hesaplara yatacak? Memur ve memur emeklisi maaş farkları yattı mı?

Milyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren 2020 zam oranları Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından netlik kazandı. Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve memur emeklilerinin alacağı zam oranı 5,49 olarak açıklanırken SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı ise 6.49 olarak açıklandı. Zam oranlarını öğrenen emekliler şimdilerde emekli maaş farklarının ne zaman hesaplara yatacağını araştırmaya başladı. İşte Emekli maaşlarına dair tüm bilgiler...

Emekli maaş farkları ne zaman hesaplara yatacak? Memur ve memur emeklisi maaş farkları yattı mı?

Emekli ve memur maaşlarına yapılan zam oranlarının açıklanmasının ardından gözler 2020 emekli memur maaş farklarının yatırılacağı tarihlere çevrildi. Aralık ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından memur ve memur emeklisinin alacağı zam oranı 5,49 olarak açıklanırken SGK ve Bağ-Kur emeklilerinin alacağı zam oranı 6.49 olarak açıklanmıştı. Emekli ve memurlara yapılan zam oranlarının açıklanmasının ardından gözler 2020 maaş farklarının yatırılacağı tarihe çevrildi.

Bilindiği üzere memur ve memur emeklileri her ayın 15'inde emekli maaşlarını alıyor. SGK ve Bağ-Kur emeklileri ise TC kimlik numaralarının son hanelerine göre maaşlarını her ayın 17-26'sı arasında alıyor. 17'sinde başlayan emekli maaş ödemeleri 26'sına kadar devam edecek.

En düşük emekli memur aylığı 2 bin 522 liradan 2 bin 660 liraya yükseldi. En düşük memur emeklisi 3 bin 510 lira olurken En düşük Bağ-Kur emeklisi bin 784 lira 11 kuruş maaş alacak.

En düşük SSK emeklisi ise bin 256 lira 21 kuruş maaş alacak.

EMEKLİ MAAŞ FARKLARI NE ZAMAN HESAPLARA YATACAK?

Memur ve memur emeklileri bilindiği üzere maaşlarını her ayın 15'inde alıyor. SGK emeklileri ise tahsis numarasının son rakamlarına göre maaşlarını ayın 17'si ve 26'sında alıyor. Tahsis numarası 9, 7 ve 5 olanlar maaşlarını zamlı olarak aldı. Tahsis numarası 3 olan emekliler 20 Ocak tarihinde 1 olanlar ise emekli maaşlarını bugün alacak.

TAHSİS NUMARASINA GÖRE EMEKLİ MAAŞLARININ HESAPLARA YATIRILDIĞI TARİHLER

Emekli maaş farkları ne zaman hesaplara yatacak Memur ve memur emeklisi maaş farkları yattı mı

EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA İŞLEMİ NASIL YAPILIR?

Emekli maaşı sorgulama işlemi SGK'nın resmi sitesi https://uyg.sgk.gov.tr/AylikHesap/ üzerinden yapılabiliyor. Zamlı emekli maaşını hesaplamak isteyen milyonlarca emekli TC kimlik numarası, SSK sicil numarası, Baba Adı, Nufüsa kayıtlı olunan il ve Doğum Tarihi girildikten sonra sorgulanabiliyor.

2020 EMEKLİ MAAŞI SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

Milliyet'te Gündem (31 Mart 2020)İşte Türkiye ve dünyada gündemin öne çıkan başlıkları...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber