Sgk

Sgk

Son dakika sgk haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sgk gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sgk haber sayfamızda...

Sgk

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.819 sgk haberi bulunmuştur.
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarih
16 milyon emekli merakla bekliyor! İşte zamlı ikramiyeler için konuşulan tarihGeçtiğimiz hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2024 yılı için geçerli olan zamlı ikramiye tutarlarını duyurdu. Erdoğan, bayram ikramiyelerinin yüzde 50 artışla 3 bin TL’ye çıkarıldığını açıkladı. Peki ikramiyede yasal süreç nasıl işleyecek, ödemeler ne zaman yapılacak? Yeni emeklilik başvurusu yapanlar da ikramiyeden yararlanacak mı? İşte detaylar...
19.02.2024Ekonomi
Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ödenecek? Dul ve yetimlere ne kadar ödenecek? İşte zamlı ücretler...
Zamlı bayram ikramiyesi kimlere ödenecek? Dul ve yetimlere ne kadar ödenecek? İşte zamlı ücretler...Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, emeklilerin bayram ikramiyesinin 2 bin liradan 3 bin liraya çıkartılacağını açıkladı. İkramiye zammına ilişkin önce yasal düzenleme yapılacak. Peki zamlı bayram ikramiyesinden kimler, nasıl yararlanacak?
16.02.2024Ekonomi
Emekli olmadan maaşı öğrenmenin yolu! Birçok kişi bu hizmeti bilmiyor
Emekli olmadan maaşı öğrenmenin yolu! Birçok kişi bu hizmeti bilmiyore-Devlet portalı, vatandaşın hayatını kolaylaştırmaya devam ediyor. e-Devlet'te birçok emekli adayının bilmediği bir hizmet mevcut. Gerekli şartları sağlayan kullanıcılar, yapacakları basit bir işlemle emekli olunca alacakları olası maaşı öğrenebilecek. Peki e-Devlet üzerinden olası emekli maaşı öğrenme nasıl yapılıyor? Yüksek emekli maaşı almak için ne yapılmalı? İşte detaylar...
11.02.2024Ekonomi
Zamlı maaşların ardından emeklilerin gözü ikramiyelere çevrildi: İki formül masada!
Zamlı maaşların ardından emeklilerin gözü ikramiyelere çevrildi: İki formül masada!2024 yılı zamlı maaşların belli olmasının ardından gözler ikramiye ödemelerine çevrildi. Son olarak ikramiyeler 1100 TL’den 2000 TL’ye çıkarılmıştı. Yeni dönemde ikramiyelere bir artış yapılması bekleniyor. İki farklı formül gündeme geldi. İşte detaylar...
5.02.2024Ekonomi
Bakan Işıkhan’dan emeklilere ek zam, esnafa erken emeklilik, memur maaşları ve asgari ücret açıklaması
Bakan Işıkhan’dan emeklilere ek zam, esnafa erken emeklilik, memur maaşları ve asgari ücret açıklamasıÇalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan katıldığı bir TV programında emeklilere ek zam, esnafa erken emeklilik, ev kadınlarına prim desteği, asgari ücret ve memur maaşları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Işıkhan, "Vaadimizi yerine getireceğiz. Kısa zamanda bunu neticelendirmeye gayret edeceğiz. Bütçe disiplinimiz el verdiği sürece beklemek için sebep de kalmayacak" dedi.
28.01.2024Ekonomi
2,5 milyon emekliyi ilgilendiriyor: Zam farkı için ödeme tarihi belli oldu
2,5 milyon emekliyi ilgilendiriyor: Zam farkı için ödeme tarihi belli olduEmekli Sandığı'ndan aylık alanların Ocak ayı 2024 zam farkı ile harp ve vazife malullerinin 2023 ek ödemeleri 26 Ocak’ta ödenmeye başlanıyor.
23.01.2024Haberler
Milyonlarca emekli zam farkını bekliyordu! Hesaplarınızı o tarihte kontrol edin
Milyonlarca emekli zam farkını bekliyordu! Hesaplarınızı o tarihte kontrol edinMilyonlarca emekliyi yakından ilgilendiren zam farkı ile ilgili açıklama SGK’dan geldi. Yapılan açıklamada Emekli Sandığından aylık alanların ocak ayı zam farkı ile harp ve vazife malullerinin ek ödeme tarihlerine dair bilgi verildi.
23.01.2024Ekonomi
Emeklilere zam farkı ödeme tarihi açıklandı
Emeklilere zam farkı ödeme tarihi açıklandıSosyal Güvenlik Kurumu (SGK), Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların 2024 ocak ayı zam farkları ile harp ve vazife malullerine yapılacak 2023 ek ödemelerinin 26 Ocak'tan itibaren yapılacağını açıkladı.
23.01.2024Uzmanpara
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: Zam farkı için ödeme tarihi belli oldu
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: Zam farkı için ödeme tarihi belli olduEmekli Sandığı'ndan aylık alanların Ocak ayı 2024 zam farkı ile harp ve vazife malullerinin 2023 ek ödemeleri 26 Ocak’ta ödenmeye başlanıyor.
23.01.2024Haberler
2,5 milyon emekliyi ilgilendiriyor: Zam farkı için ödeme tarihi belli oldu
2,5 milyon emekliyi ilgilendiriyor: Zam farkı için ödeme tarihi belli olduEmekli Sandığı'ndan aylık alanların Ocak ayı 2024 zam farkı ile harp ve vazife malullerinin 2023 ek ödemeleri 26 Ocak’ta ödenmeye başlanıyor.
23.01.2024Ekonomi
Turizm rekabetinde sert rüzgâr endişesi
Turizm rekabetinde sert rüzgâr endişesiDaha önce yat, kotra gibi özel deniz araçlarından 5 yıllık alınan ruhsatname harcı yıllık uygulamaya çevrilirken, tekne boyutlarına göre 10 kata kadar artış yapıldı. Turizm amaçlı liman çıkış ücretlerinde de tarife zamlandı. Artışın, ticari amaçlı gemilerde, turizm rekabetini olumsuz etkilemesinden endişe ediliyor.
20.01.2024Ekonomi
SGK Çalışma Saatleri (2024): SGK Kaçta Açılıyor, Saat Kaçta Kapanıyor? SGK'nın Mesai Saatleri
SGK Çalışma Saatleri (2024): SGK Kaçta Açılıyor, Saat Kaçta Kapanıyor? SGK'nın Mesai Saatleri2023 SGK çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıkça araştırma konusu arasında yer alıyor. Sosyal Güvenlik konusunda tüm işlemlerin gerçekleştirildiği SGK il ve ilçe müdürlüklerinde işlemleri olan vatandaşlar SGK çalışma saatlerini araştırıyor. Peki SGK müdürlükleri saat kaça kadar hizmet veriyor? SGK müdürlükleri mesaiye saat kaçta başlıyor?
9.01.2024Gündem
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? 2024 SGK 4A, 4B VE 4C Emekli Maaşı Hesaplama ve Emeklilik Yaşı Hesaplama Ekranı ve Sorgulama
Ne Kadar Emekli Maaşı Alırım? 2024 SGK 4A, 4B VE 4C Emekli Maaşı Hesaplama ve Emeklilik Yaşı Hesaplama Ekranı ve SorgulamaUzun yıllar boyunca çalışma hayatı içerisinde yer alan insanlar emekli olacağı günün hayalini kurarken akıllarını en çok karıştıran sorulardan birisi de ‘ne kadar emekli maaşı alırım?’ oluyor. Emekli maaşı hesaplama işlemi ödenen prim miktarı gibi değişik kriterlere göre değişiyor. Hesaplamanın başında prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş geliyor. Türkiye’de 3 farklı sigorta sistemi bulunuyor. 4A, 4B ve 4C şeklindedir. SGK’nın maaşını merak edenler için emeklilik hesaplama robotu var. e-Devlet platformundan da emekli maaşı hesaplaması yapılabiliyor. Bugün emekli olursam ne kadar emekli maaşı alırım? 2024 ve emekli maaşı hesaplama ve SGK emeklilik hesaplama robotu için içeriğimize göz atabilirsiniz.
5.01.2024Ekonomi
Emekli Maaşı 2024 Ne Kadar? Emekli ve Memur Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu? SSK ve Bağ-Kur En Düşük Emekli Maaşları
Emekli Maaşı 2024 Ne Kadar? Emekli ve Memur Emekli Maaşı Ne Kadar Oldu? SSK ve Bağ-Kur En Düşük Emekli MaaşlarıÇalışma hayatının içerisinde uzun yıllar yer alan kişiler prim ve yaş kriterinin tamamlanması ile birlikte emekliliğe hak kazanıyor. SGK’da 4A, 4B, ve 4C şeklinde üç ayrı sigorta sistemi bulunuyor. Emekli maaşı hesaplaması her sistemde farklı şekilde yapılıyor. Bu nedenle emekli aylığı miktarı kişinin çalıştığı kurum, prim ödeme gün sayısı, sigortalılık süresi ve yaş dikkate alınarak hesaplanıyor. 2024 en düşük emekli aylığı ne kadar oldu? Emekli maaşı ne kadar? SSK ve Bağkur emekli aylığı ile ilgili detaylı bilgilere sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
4.01.2024Ekonomi
ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI PRİMİ 2024 ne kadar oldu? 📌 Yeni Askerlik ve Doğum borçlanması primi en düşük, en yüksek kaç lira?
ASKERLİK VE DOĞUM BORÇLANMASI PRİMİ 2024 ne kadar oldu? 📌 Yeni Askerlik ve Doğum borçlanması primi en düşük, en yüksek kaç lira?Asgari Ücrete yapılan zam ardından artış yaşanacak kalemlerden biri de Askerlik ve Doğum borçlanma primi oldu. 1 Ocak 2024 tarihinden önce başvuru yapanlar ise eski fiyat üzerinden ödemelerini yapabilecek. Peki Askerlik ve Doğum borçlanması primi kaç liraya yükseldi?
29.12.2023Bilgi Rehberi
Son dakika: Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye yasalaştı
Son dakika: Çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye yasalaştıTBMM Genel Kurulu'nda, çalışan emekliye 5 bin TL ikramiye ödenmesine ilişkin düzenlemeyi de içeren teklif, kabul edilerek yasalaştı.
27.12.2023Ekonomi
Görüntülü konuşmayla ortaya çıkan gerçek! Ayaktaki hastayı, entübe edilmiş gösterdiler
Görüntülü konuşmayla ortaya çıkan gerçek! Ayaktaki hastayı, entübe edilmiş gösterdilerAdana'da özel hastanede idrar yolu enfeksiyonu tanısıyla 28 gün tedavi gören ve taburcu olduktan sonra yaşamını yitiren Şadiye Taşdan'ın (75), ikinci derece yoğun bakım hastası olmasına rağmen üçüncü derece entübe edilmiş olarak gösterilip, fazla fatura kesildiği ortaya çıktı.
25.12.2023Gündem
Emekli olmak isteyenler dikkat! Yüksek maaş için avantajlı dönem
Emekli olmak isteyenler dikkat! Yüksek maaş için avantajlı dönemYeni yıl öncesi pek çok çalışan emeklilik hesabı yapıyor. Prim gününü doldurmuş ve yaşı tamamlayanlar emeklilik dilekçesi vererek süreci başlatıyor. Peki 'yeni yıl öncesi mi, yoksa sonrası mı?' emekli olmak daha mantıklı? Hangi durumlarda daha yüksek emekli maaşı alınabilir? İşte detaylar...
17.12.2023Ekonomi
36 yıl sonra şehit sayıldı: Bizim için başka hiçbir şey önemli değil
36 yıl sonra şehit sayıldı: Bizim için başka hiçbir şey önemli değilKahramanmaraş'ın Elbistan ilçesinden vatani görevini yapmak için gittiği Samsun'da 1987 yılında kalp krizinden hayatını kaybeden diş hekimi Ahmet Pekdemir (38), ailesinin Ankara 13'üncü İdare Mahkemesi'nde açtığı davada şehit sayıldı. Şehidin kızı Filiz Pekdemir, babasına 36 yıl sonra şehitlik ünvanı verilmesinden dolayı çok mutlu olduğunu söyledi.
16.12.2023Gündem
ATO Başkanı Baran'dan kredi kartı komisyon bedellerine ilişkin açıklama
ATO Başkanı Baran'dan kredi kartı komisyon bedellerine ilişkin açıklamaAnkara Ticaret Odası (ATO) Yönetim Kurulu Başkanı Gürsel Baran, kredi kartıyla yapılan sigorta prim ödemelerinde alınan komisyon bedellerinin işverenin yükünü artırdığını belirterek, “İşverenlerin kredi kartıyla yaptığı SGK prim ödemelerinde komisyon alınmamasını istiyoruz, bu konu üyelerimizin sıkça dile getirdiği talepleri arasında yer alıyor” dedi.
15.12.2023Ekonomi
Maaşı bağlanmayan EYT'liler dikkat: Bazı başvurular iptal ediliyor
Maaşı bağlanmayan EYT'liler dikkat: Bazı başvurular iptal ediliyorEYT ile birlikte 2 milyon kişiye aylık bağlanırken, 100 binin üzerinde dosya henüz onaylanmadı. Bazı EYT başvuruları ise iptal edildi. Maaşı bağlanmayan EYT'lilere ise kritik uyarı geldi. Peki maaşı hala bağlanmayan EYT’liler hangi kriterleri kontrol etmeli? işte detaylar...
7.12.2023Ekonomi
185 ülkeye 2 milyar euro’luk ilaç ihracatı
185 ülkeye 2 milyar euro’luk ilaç ihracatıSağlık Bakanlığı’nın 2024 bütçe teklifini TBMM Plan ve Bütçe Komisyonuna sunan Fahrettin Koca, “8 bin 855 hekim kamuya döndü. Mevcut kısıtlara rağmen 185 ülkeye yaklaşık 2 milyar euro’luk ilaç ihracatımız var” açıklamasında bulundu.
10.11.2023Ekonomi
İşte Polatları yakan ihbar mektubu! Yasa dışı bahis baronlarıyla ilişki deşifre oldu
İşte Polatları yakan ihbar mektubu! Yasa dışı bahis baronlarıyla ilişki deşifre olduEngin-Dilan Polat soruşturmasının omurgasını oluşturan gizli tanığın yazdığı ihbar mektubunda, çiftin yasa dışı bahis baronlarıyla olan ilişkileri yer alıyor.
8.11.2023Gündem
Abla-kardeş kabusu yaşadı! Mantar toplarken uçurumdan düştüler
Abla-kardeş kabusu yaşadı! Mantar toplarken uçurumdan düştülerSamsun'da ormanda mantar toplarken uçurumdan yuvarlanan abla-kardeş yaralanarak hastaye kaldırıldı.
5.11.2023Gündem
Emekli kadına SGK'dan büyük şok! Haklı olduğu öldükten sonra anlaşıldı
Emekli kadına SGK'dan büyük şok! Haklı olduğu öldükten sonra anlaşıldıBursa’da 2012'de Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan emekli olan Tülay Atasoy'un (51) maaşı, 36 ay aldıktan sonra kesilip, geri ödemesi için dava açıldı. Hayatının şokunu yaşayan kadın bu süreçte kansere yakalanıp, 2022'de hayatını kaybetti. Atasoy'un davası, ölümünden 1 yıl sonra sonuçlandı ve haklı olduğu ortaya çıktı.
5.11.2023Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Sgk ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.