Geri Dön

Emekli maaşı bayramdan önce yatacak mı? Bağ-Kur ve SSK emekli maşları ne zaman verilecek?

Ramazan Bayramı 24 Mayıs 2020 tarihinde başlayacak. Bayrama kısa bir süre kala milyonlarca emekli maaşların yatacağı tarihi merak ediyor. Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, emekli maaşlarının ödeme tarihleri ile ilgili açıklama yaptı. Peki emekli maaşı bayramdan önce yatacak mı? Bağ-Kur ve SSK emekli maaşları ne zaman verilecek?

Emekli maaşı bayramdan önce yatacak mı? Bağ-Kur ve SSK emekli maşları ne zaman verilecek?

Ramazan ayının son günlerine yaklaşılıyor. Ramazan ayının sonunda Ramazan Bayramı kutlanacak. Bayrama sayılı günler kala ise emekli maaşlarının ödeme tarihleri gündem oldu. Milyonlarca emeklinin beklediği açıklamayı Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, gerçekleştirdi. Peki Bağ-Kur ve SSK emekli maaşları ne zaman verilecek?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, yaptığı yazılı açıklamada, emekli aylığı ödemelerinin erkene alındığını aktardı.

BAĞ-KUR EMEKLİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN?

Bağ-Kur emeklilerinin maaşları, ödeme günü 25, 26 olanlar için 21 Mayıs'ta; 27, 28 olanlar için de 22 Mayıs'ta hesaplarına yatırılacak.

SSK EMEKLİ ÖDEMELERİ NE ZAMAN YAPILACAK?

SSK emeklileri için normalde ödeme günü 17, 18, 19, 20 olanlara 15 Mayıs'ta; 21, 22, 23 olanlara 18 Mayıs'ta yapıldı. Ödeme tarihi 24, 25, 26 olanlara ise 20 Mayıs'ta emekli aylıkları verilecek.

Yılan sandılar, kertenkele çıktı!Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde bir otomobilin jantına giren yaklaşık 1,5 metrelik sürüngen, görenleri dehşete düşürdü. Vatandaşları korkutan ve yılan zannedilen hayvanın, nesli tükenmekte olan ‘oluklu kertenkele’ olduğu ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber