Geri Dön

Emekli maaşlarına ne kadar zam geldi? Zamlı emeklim maaşları ne zaman ödenir?

2019 emekli maaşlarına gelen zam oranının belli olmasından sonra gözler zamlı emekli maaşları ne zaman ödenmeye başlayacak sorusunun cevabına çevrildi. İşte konuyla ilgili tüm ayrıntılar...

Emekli maaşlarına ne kadar zam geldi? Zamlı emeklim maaşları ne zaman ödenir?

Milyonlarca emeklinin sabırsızlıkla beklediği o müjde geldi. Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emeklilerin zamlı maaşlarının yatırılacağı tarihi açıkladı. Peki Ssk, bağ-kur ve memur emeklilerinin zam oranları ne kadar oldu? Zamlı emekli maaşları ne zaman yatacak?

EMEKLİ ZAM ORANLARI NE KADAR?

Emekli maaşı zam oranları 3 Ocak'ta belli oldu.

SSK ve Bağkur emeklisininin Ocak zammı: yüzde 10.20

Emekli sandığı Ocak zammı oranı: yüzde 4 + 6.7

Memur: yüzde 4 + 6.7: %10.7

EN DÜŞÜK MAAŞLAR:

Bağkur- Esnaf: 1690.28 TL

BAĞKUR-TARIM: 1189.71

SSK EMEKLİSİ: (2000 ÖNCESİ): 1888,34 TL

SSK EMEKLİ (2000 SONRASI): 1125,57 TL

EMEKLİ SANDIĞI: 2379. 91 TL

ZAMLI EMEKLİ MAAŞLARI NE ZAMAN ALINACAK?

Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk emeklilere müjdeyi verdi. Emekli maaşlarındaki fark tutarı 25 Ocak'ta ödenecek.

Emekli, malul, vazife malulü, dul veya yetim aylığı alanların aylıkları Ocak ayının 1'i ila 5'i arasında ödendiği için, 1 Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları Banka ve PTT Şubelerince 25 Ocak 2019 tarihinde ödenecektir. Öte yandan, SSK gelir aylık almakta olanların aylıkları ödeme günleri olan 17 ila 26 Ocak 2019 tarihleri arasında, Bağ-Kur gelir ve aylık almakta olanların aylıkları da ödeme günleri olan 25 ila 28 Ocak 2019 tarihleri arasında zamlı olarak ödenecektir.

Ekmek fiyatlarına gizli zam!İstanbul Valiliği fırınları mercek altına aldı. " gramaj-fiyat " denetimi yaptı. O denetimlerde ise İstanbul’un bazı ilçelerinde esnafın resmi olmayan fiyat tarifeleri uyguladığı ortaya çıktı. Bunun üzerine CNN TÜRK muhabirleri de sahaya indi farklı ilçelerden ekmek aldı. Bakın kaç gram ekmek kaça satılmış...

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet