Memur

Memur

Son dakika memur haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan memur gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan memur haber sayfamızda...

Memur

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 14.805 memur haberi bulunmuştur.
Kayıp Kimlik Başvurusu 2021: Kayıp Kimlik Cezası ve Gerekli Belgeler Nelerdir?
Kayıp Kimlik Başvurusu 2021: Kayıp Kimlik Cezası ve Gerekli Belgeler Nelerdir?Kimlik kartı kişiye özel resmi belge niteliği taşır. Her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının sahip olması gereken bir belgedir. Herhangi bir sebeple kaybedilmesi veya çaldırılması halinde yapılması gereken bazı hususlar bulunur. 2021 yılı içerisinde kimliğini kaybedenlerin ALO 199 çağrı merkezini arayarak öncelikle bildirimde bulunması gerekmektedir. Kimlik kaybetmenin ayrıca cezası bulunur. Belli bir ücret karşılığı ve gerekli belgeler ile birlikte yeniden nüfus cüzdanı çıkartılabilir. Kayıp kimlik cezası ve gerekli belgeler nelerdir? “Kayıp Kimlik Başvurusu 2021” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
17.09.2021Gündem
Arkeoloji neden kan kaybediyor?
Arkeoloji neden kan kaybediyor?Türkiye’nin zengin tarihi, arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkarılıyor. Yaklaşık 400 civarı kazı çalışması tüm hızıyla sürerken üniversitelerin arkeoloji bölümleri dolmuyor. Üniversitelerde 2 bin 27 kontenjandan bin 6’sı, yani yarısı boş kaldı. İş bulma zorluğu, ihtiyaçtan fazla kontenjan ana neden. 2008’den itibaren Sözel yerine Eşit Ağırlık puanla öğrenci alınması ise tercileri etkiledi.
17.09.2021Eğitim
Aydın, Menderes’i unutmuyor
Aydın, Menderes’i unutmuyor17 Eylül 1961’de idam edilen merhum Başbakan Adnan Menderes, o günlerin tanığı olan Aydınlılarca ölümünün 60. yılında hüzünle yad ediliyor.
17.09.2021Ege
Korkusuz Korkak oyuncuları kim? Korkusuz Korkak filmi nerede çekildi, konusu nedir?
Korkusuz Korkak oyuncuları kim? Korkusuz Korkak filmi nerede çekildi, konusu nedir? Türk sinemasının önce gelen yapımları arasında olan 1979 yapımı Korkusuz Korkak filmi, Kemal Sunal'ın başarılı oyunculuğu ile televizyon ekranlarında izleyici karşısına çıkıyor. Filmde Sunal'a Turgut Özatay, Ayşin Atav gibi isimler eşlik ediyor. İşte, Korkusuz Korkak filmi oyuncu kadrosu...
16.09.2021Cadde
278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapıldı
278 şehit yakını, gazi ve gazi yakınının ataması yapıldıAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından 278 şehit yakını ile gazi ve gazi yakınının ataması gerçekleştirildi.
16.09.2021Gündem
Donald Trump'tan yeni adaylık açıklaması geldi
Donald Trump'tan yeni adaylık açıklaması geldiDonald Trump, 11 Eylül saldırılarının 20. yıl dönümünde New York belediye başkanlığına aday olmayı "çok isteyeceğine" dair espri yaptı.
16.09.2021Dünya
Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğim
Kılıçdaroğlu: 2 yıl içinde tüm sığınmacıları davul ve zurnayla memleketlerine göndereceğimCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, iktidara gelmeleri durumunda 2 yıl içerisinde Türkiye'deki tüm sığınmacıları memleketlerine davul ve zurnayla göndereceklerini belirterek "Bu millete sözüm sözdür, kesin. Irkçılık yapmadan. Çünkü onların kabahati yok" dedi.
16.09.2021Siyaset
2021 KPSS lisans sonuçları AÇIKLANDI! KPSS lisans sonucu sorgulama ekranı...
2021 KPSS lisans sonuçları AÇIKLANDI! KPSS lisans sonucu sorgulama ekranı...KPSS lisans sonuçları açıklandı. Ağustos ayı içerisinde gerçekleştirilen KPSS oturumlarının ardından sonuçların açıklanacağı tarih ÖSYM tarafından 16 Eylül olarak duyurulmuştu. Sonuçlar ÖSYM tarafından 09:15'te adayların erişimine açıldı. Adaylar KPSS sonuçlarını sonuc.ösym.gov.tr adresi üzerinden TC kimlik numaraları ve şifreleri ile sorgulayabilecek.
16.09.2021Gündem
PMYO Eğitim sonu sınavı ne zaman? Tarihler belli oldu
PMYO Eğitim sonu sınavı ne zaman? Tarihler belli olduPolis Akademisi Başkanlığı 2020-2021 PMYO 2. Sınıflar için Eğitim sonu sınav tarihlerini yayımladı. Öğrenciler ise PMYO eğitim sonu sınavı ne zaman arayışına girdi. İşte PMYO Eğitim sonu sınav tarihleri...
15.09.2021Gündem
Kamelyada oturanlar son anda kurtuldu
Kamelyada oturanlar son anda kurtulduOrdu'nun Ünye ilçesinde, sürücüsünün geri manevrası sırasında yerinden çıkıp, sürüklenen TIR'ın dorsesi, çocuk parkını çevreleyen kaldırıma çıkarak çarptığı kamelyayı devirdi. Oturdukları kamelyayı son anda terkedip kaçanlar, parktaki çocukları da uyarmasıyla olası faciayı önledi.
14.09.2021Haberler
Son anda kurtuldular! Olası facia önlendi
Son anda kurtuldular! Olası facia önlendiOrdu'nun Ünye ilçesinde, sürücüsünün geri manevrası sırasında yerinden çıkıp, sürüklenen TIR'ın dorsesi, çocuk parkını çevreleyen kaldırıma çıkarak çarptığı kamelyayı devirdi. Oturdukları kamelyayı son anda terkedip kaçanlar, parktaki çocukları da uyarmasıyla olası faciayı önledi.
14.09.2021Gündem
Darbe imalı yazışmalar dosyada! Enver Altaylı'nın damadı hakkında detaylar ortaya çıktı
Darbe imalı yazışmalar dosyada! Enver Altaylı'nın damadı hakkında detaylar ortaya çıktıEski istihbaratçı Enver Altaylı'nın damadının "darbe imalı yazışmaları" dava dosyasına girdi. Altaylı'nın FETÖ'den yargılanan damadı Metin Can Yılmaz, darbe girişimini önceden bildiğini ortaya koyan yazışmalarında örgütün hükümete yönelik operasyonu bir an önce başlatması gerektiğini belirtti. Yılmaz'ın 2015 yılında yazıştığı M.H'nin "Bunların müddeti temmuz ortası, göreceksin" ifadesiyle 15 Temmuz darbe girişimine işaret ettiği dosyada yer aldı.
14.09.2021Gündem
Memurlara ‘kişisel merak’ beraati
Memurlara ‘kişisel merak’ beraatiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eski Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun kişisel verilerini sorguladıkları iddia edilen çoğu Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) çalışanlarının yargılandığı davada savcı, sanıkların kişisel meraklarını gidermek için sırf ekrandan kayda bakmış olmalarının atılı suçun maddi ve manevi unsurunu oluşturmadığını belirterek beraatlerini istedi. Mahkeme de 20 sanığın beraatine karar verdi.
11.09.2021Gündem
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Yüzde 92!
Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer'den yüz yüze eğitim açıklaması: Yüzde 92!Yüz yüze eğitimde ilk haftayı değerlendiren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ‘Aslında ikinci haftaya girdik. Özellikle belirtmek isterim ki hiçbir okulumuz şu ana kadar bu süreç nedeniyle eğitime ara vermedi’ ifadelerini kullandı
11.09.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişisel bilgilerini sorgulamışlardı! SGK çalışanları için karar
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kişisel bilgilerini sorgulamışlardı! SGK çalışanları için kararCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun kişisel bilgilerine, kendilerine bir görev verilmemesine rağmen SGK sisteminden baktıkları gerekçesiyle haklarında 2 yıldan 7,5 yıla kadar değişen sürelerde hapis cezası istemiyle dava açılan 20 sanığın beraatine karar verildi.
10.09.2021Gündem
Malatya'dan ihraç edilen çilekler Avrupa ve ABD'de damakları tatlandırıyor
Malatya'dan ihraç edilen çilekler Avrupa ve ABD'de damakları tatlandırıyorDünya kuru kayısı üretiminin yüzde 85'inin yapıldığı Malatya'da, girişimci Ömer Memur'un Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) desteğiyle kurduğu fabrikada işlediği dondurulmuş çilekler, Avrupa ülkeleri ile ABD'ye gönderiliyor.
10.09.2021Ekonomi
Türkiye onu Twitter'da tanıdı... 'Ne suç işledin de bu haldesin' diyorlar!
Türkiye onu Twitter'da tanıdı... 'Ne suç işledin de bu haldesin' diyorlar!Ayşe Sarı, cam kemik hastası kızı Ceren’i okutmak için verdiği mücadeleyi sosyal medya platformu Twitter’da anlattı. Sarı, hem bir anne hem de bir engelli hakları savunucusu olarak öyle yollardan geçmiş ki anlattıkları yürekleri dağladı. İşte "En fazla 2 ay yaşar" dedikleri kızının ve daha pek çok kişinin başarı merdivenlerini tırmanmasına vesile olan Ayşe Sarı’nın mücadele dolu yolculuğu...
14.09.2021Gündem
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ÖSYM takvimindeki tarih...
KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2021 ÖSYM takvimindeki tarih...ÖSYM tarafından uygulanan KPSS oturumları tamamlandı. 2021 Yılında KPSS sınavlarına giren adaylar KPSS sonuç belgesi için arayışa geçti. KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak merak konusu olurken, ÖSYM 2021 sınav takviminde KPSS sonuçları tarihini yayımladı. İşte KPSS sonuçları için erişim tarihi...
9.09.2021Gündem
Test zaman kaybı aşı olmak daha iyi
Test zaman kaybı aşı olmak daha iyiKovid-19’la mücadelede pek çok alanda aşı olmayan vatandaşlara PCR testi zorunluluğu, aşı merkezlerinde kuyruğa yol açtı. Test yaptırmak yerine bunu zaman kaybı olarak görenler Kovid-19 aşısının ilk dozunu oldu. Alışveriş merkezlerinde (AVM) zaman geçirmeyi seven bir vatandaş, ‘Evde canım sıkıldı, çıkıp gidebiliyordum. Şimdi bunun için test olmak zaman kaybı. Sürekli test olamam. Aşı olup kurtulmak daha iyi’ dedi
8.09.2021Gündem
Fatih'te okul servislerine polis denetimi
Fatih'te okul servislerine polis denetimiİstanbul Fatih’te, okulların başlaması ile birlikte trafik polisleri okul servislerini denetledi. Durdurulan okul servisleri kontrol edildi.
6.09.2021Haberler
Fatih'te okul servislerine polis denetimi
Fatih'te okul servislerine polis denetimiİstanbul Fatih’te, okulların başlaması ile birlikte trafik polisleri okul servislerini denetledi. Durdurulan okul servisleri kontrol edildi.
6.09.2021Gündem
Dört gün önce kaybolmuştu! 'Bu bir mucize'
Dört gün önce kaybolmuştu! 'Bu bir mucize'Dört gün önce Avustralya çalılıklarında kaybolan üç yaşındaki bir çocuk, yapılan geniş çaplı aramanın ardından bulundu.
6.09.2021Dünya
Memur alım ilanı
Memur alım ilanıBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Alucra Belediyesi memur alacak.
5.09.2021Ekonomi
‘Temaslı memur karantinada idari izinli sayılmalı’
‘Temaslı memur karantinada idari izinli sayılmalı’Kamu Denetçiliği Kurumu (KDK), Kovid-19 temaslısı memurun karantinada geçirdiği sürenin idari izin kapsamında sayılması talebini haklı buldu.
5.09.2021Ekonomi
Son dakika! Uçan daireler bunlar! Kapış kapış kiralanıyor
Son dakika! Uçan daireler bunlar! Kapış kapış kiralanıyorBu yıl İstanbul genelinde kira fiyatları yüzde 50 ile yüzde 80 arttı. Fahiş fiyatlar ve daire kıtlığının Avrupa yakasındaki nedeni yabancı ve göçmen sayısındaki artış, Anadolu yakasında boşanmalardaki artış gösteriliyor
5.09.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

2021memurKPSSÖSYMne zaman

Memur ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.