Geri Dön
GündemErdoğan talimat verdi, 'Ateş Kuşları' Gürcistan için havalandı

Erdoğan talimat verdi, 'Ateş Kuşları' Gürcistan için havalandı

Türk Hava Kurumu'nun 'Ateş Kuşları' olarak adlandırılan yangın söndürme uçakları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın direktifleriyle Gürcistan'daki orman yangınına müdahale etti.

Erdoğan talimat verdi, 'Ateş Kuşları' Gürcistan için havalandı

Gürcistan'da çıkan orman yangınına Türkiye'den yardım eli gecikmedi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğünce orman yangınlarıyla mücadelede kullanılan Türk Hava Kurumunun TC-TKV tescil işaretine sahip CL-215 tipi amfibik yangın söndürme uçağı 4 pilot ve 6 teknisyen ile Gürcistan'daki yangın söndürme çalışmalarına katıldı.

Dışişleri Bakanlığı'nın talebi üzerine Gürcistan'a gönderilen uçak, Tiflis’teki orman yangınına müdahale etti. Gürcistan Cumhurbaşkanı Giorgi Margvelashvili, ülkesindeki orman yangını konusunda yardımlarına gelen ülkelere teşekkür etti. Margvelashvili, "Doğal felaketin üstesinden gelmemize yardım eden Azerbaycan’a ve Türkiye’ye minnettarım" ifadelerini kullandı.

Türk Hava Kurumu daha önce de dünyanın birçok yerinde orman yangınlarının söndürülmesine destek olarak 'Ateş Kuşları'nı göndermişti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Cumhurbaşkanı Erdoğan Nijerya'ya geldiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, özel uçak "TUR" ile TSİ 23.55'te Nijerya'ya geldi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler