Gündem Erdoğan'dan Gazze açıklaması: Girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir

Erdoğan'dan Gazze açıklaması: Girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir

29.11.2023 - 19:02 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü' sebebiyle paylaşımda bulundu. Erdoğan, "Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır." ifadelerini kullandı.

Erdoğandan Gazze açıklaması: Girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sosyal medyadan yaptığı paylaşımı şöyle: Bugün 29 Kasım Filistin Halkıyla Uluslararası Dayanışma Günü... Türkiye, tarih boyunca olduğu gibi bugün de devleti ve milletiyle Filistinli kardeşlerinin yanındadır.

Haberin Devamı

Gazzeli kardeşlerimize yönelik insani yardımlarımız devam ediyor. Bugüne kadar 12 uçak ve 1 gemi dolusu yardım malzemesini El Ariş'e sevk ettik. 1.500 ton insani yardım malzemesi taşıyan ikinci gemimiz bugün yola çıktı.

Kanser hastaları ve çocuklar başta olmak üzere yaralıların Türkiye'ye intikalini sağlayarak tedavileriyle ilgileniyoruz.

Gazze'de kuracağımız sahra hastanelerinin yer tespit çalışmaları yapılıyor. Rehinelerin salıverilmesi ve ateşkesin kalıcı hale gelmesi için temaslarımıza hız vereceğiz.İnşallah bundan sonra da girişimlerimiz çok boyutlu olarak sürecektir.

Gazze’den 23 hasta daha Türkiye’ye getirildi

Gazze’ye ulaştırılmak üzere yaklaşık 8 ton ilaç ve tıbbi malzemeyi Mısır'daki El Ariş Havalimanı'na götüren Milli Savunma Bakanlığı Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı C-130 tipi uçak, yardımların teslim edilmesinin ardından Gazzeli hasta ve refakatçilerini aldı. Uçak, Türkiye'de tedavi görecek 23 yaralı ve 21 refakatçi ile birlikte El Ariş Havalimanından havalandı ve Ankara Etimesgut Askeri Havaalanı'na iniş yaptı. Çoğunluğu çocuk olan hastalar tedavi edilmek üzere hastanelere sevk edildi.