Geri Dön
GündemEvlat nöbetindeki anne: Oğlumu kaçırmasalardı öğretmen olacaktı

Evlat nöbetindeki anne: Oğlumu kaçırmasalardı öğretmen olacaktı

Diyarbakır'da çocuklarının PKK tarafından kaçırıldığını söyleyen 247 ailenin evlat nöbeti, 827'nci günde de devam etti. Dicle Üniversitesi Kimya Bölümü 3’üncü sınıfta okurken Aralık 2018’de kandırılarak dağa kaçırılan oğlu Özgür için HDP'nin Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan Latife Ödümlü, “Oğlum kaçırılmasaydı şimdi öğretmen olarak öğrencilere ders veriyor olacaktı. Oğlum arkadaşlarını da al gel, devlete teslim ol” dedi.

Evlat nöbetindeki anne: Oğlumu kaçırmasalardı öğretmen olacaktı

Diyarbakır'da oğlu Mehmet Akar'ın terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını düşünerek, HDP Diyarbakır il binası önünde oturma eylemi başlatan Hacire Akar'ın evladına kavuşması, diğer aileler için de umut oldu. Hacire Akar'ın da çağrısıyla çocuklarını bulmak isteyen aileler, 3 Eylül 2019'da HDP binası önünde oturma eylemine başladı. 247 ailenin 827 gündür sürdürdüğü evlat nöbetinde Hacire Akar ile birlikte çocuklarına kavuşan aile sayısı 33 oldu.

'TESLİM OL'

Siirtli olup, Ordu'da yaşayan Latife Ödümlü, Dicle Üniversitesi Kimya Bölümü 3'üncü sınıf öğrencisi oğlu Özgür'ün, yaklaşık 3 yıl önce terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığını ve o günden sonra irtibatlarının kesildiğini söyleyerek, teslim olması çağrısında bulundu. Oğlunu almadan HDP Diyarbakır il binası önündeki eylemine son vermeyeceğini anlatan Ödümlü, “Oğlum kaçırılmasaydı şimdi elinde kalemi ile öğrencilerine ders veriyor olacaktı. Öğretmen olayı çok istiyordu" dedi. Oğlu Özgür’e kavuşmadan eylemine son vermeyeceğini dile getiren Ödümlü, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Ben burada oğlum Özgür için oturuyorum. Oğlum gelmeden buradan ayrılmayacağım. Oğlum gel artık. 3 senedir burada seni bekliyorum. Bak ablan da geldi seni bekliyor burada. Sen de kaç gel, devlete teslim ol, ceza yok, hiçbir şey yok. Arkadaşlarına söyle onlar da gelsin, hep beraber gelin. Bu acı bitsin artık. Yağmur, kar yağacak çimler yeşerecek ve sen gelmezsen yine buradan kalkmayacağım. Sen Dicle Üniversitesi’nde kimya okuyordun. Şimdi elinde kalem öğrencilere ders veriyordun. Senin orada ne işin var oğlum ? Nasıl arkadaşların seni kandırdı oraya götürdü, şimdi sen onları kandır, al getir. Gel devlete teslim et, ceza yok hiçbir şey yok. Kaç kişi geldi hiç ceza yoktur.”

HDP Diyarbakır il binası önünde evlat nöbeti tutan anneleri ziyaret eden Kulp Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Gözlet, “Allah sizi evlatlarınıza sağ salim kavuştursun” dileğinde bulundu.

 

Meteoroloji haritayı paylaştı! Devamı kuvvetli şekilde geliyor
TOGG'dan heyelandıran paylaşım! 'Bizi izlemeye devam edin'
Bakan duyurdu! Ödemeler şubat ayından itibaren başlıyor
FLAŞ! Hayati uyarı: İmkanı olanlar ertelemesin!
Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Tüm tahminleri doğru çıktı... İşte Simpsonlar'ın 2022 kehanetleri!
Ekonomi Koordinasyon Kurulu toplantısı sona erdi! İlk açıklama
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'ndan İBB’ye yanıt!
Çok konuşulan olay! Gaziantepli futbolcu penaltı öncesi...
Hepsi itlaf edilecek! Alarm verildi
Bu oyun türleri beyni ele geçiriyor! '10 yıldır odasından çıkmayan var'
Şeyma Subaşı: İlişkilerimde yeterince saygı ve sevgi bekliyorum
İstifa ve kongre çağrılarının ardından Başkan Ali Koç kararını verdi
Kan donduran kayıt! Evcil maymunu arkadaşını parçaladı
Haftanın Fırsat Ürünleri Bu Çarşamba Şok’ta

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler