Geri Dön

Formasyon kaldırıldı mı? Pedagojik formasyon alanlar ne yapacak?

Formasyon ile ilgili haberler geçtiğimiz günlerde gündeme gelmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okulların açılma tarihi ile ilgili açıklamasından sonra gelen sorulara cevap verdi. Bakan Selçuk formasyon ile ilgili de önemli detayları paylaştı. İşte formasyon ile ilgili ayrıntılar...

Formasyon kaldırıldı mı? Pedagojik formasyon alanlar ne yapacak?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bugün önemli açıklamalar yaptı. Bakan Selçuk, formasyon ile ilgili gelen soruyu cevapladı. Formasyon ile ilgili ayrıntıları merak edenler ise Bakan Selçuk'un açıklamasını araştırmaya başladı. Peki formasyon kaldırıldı mı? Formasyon alanlar ne yapacak?

FORMASYON KALDIRILDI MI?

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk şu açıklamayı gerçekleştirdi:

"Pedagojik formasyonun kaldırılmasının temel sebebi, yüz binlerce üniversite mezunu gencin, ihtiyacı olmayan alanlarda sürekli olarak formasyon belgesine yüklü miktarlarda ücret ödeyerek sahip olmaları ve sonrasında bir beklentiye girmeleriyle ilgiliydi. Formasyon gerekiyorsa, kim öğretmenlik sınavını kazanırsa ona biz bunu ücretsiz olarak vereceğiz. Kimsenin yüksek miktarda ödemeler yaparak formasyon almasına gerek yok. Siz sınavı kazanın biz size ücretsiz vereceğiz."

FORMASYON BELGESİ OLANLAR NE YAPACAK?

Bakan Selçuk şu detayları açıkladı:

"Bu süreçte de 2020'nin sonu gelecek yılı başında hayata geçmek üzere, şuanda elinde belgesi olanların hiçbirinin hak kaybı yaşamasına müsaade etmemek suretiyle, bu projeyi de hayata geçirdik. Böyle bir söz vermiştik çünkü."

Tatilcilerin dönüş çilesi başladı! Uzun kuyruklar oluşturduÇanakkale’de, Kurban Bayramı’nın üçüncü gününde tatilciler yollara düştü. Tatillerini Ege bölgesinde geçiren vatandaşlar bugün itibariyle dönüş yoluna geçti. Çanakkale Feribot İskelesine gelen tatilciler, burada uzun araç kuyrukları oluşturdu. Öte yandan bugün Anadolu Otoyolu'nun İzmit kesiminde de yoğunluk devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber