Geri Dön
GündemGazeteci Sedat Sertoğlu’na veda

Gazeteci Sedat Sertoğlu’na veda

Gazeteciliğe 1967 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde okurken Milliyet Gazetesi’nde muhabir olarak başlayan Sedat Sertoğlu, bir süredir tedavi gördüğü hastanede yapılan müdahaleye rağmen kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu.

Gazeteci Sedat Sertoğlu’na veda

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi olan ve 2019 Burhan Felek Basın Hizmet Ödülü’ne layık görülen Sedat Sertoğlu’nun cenazesi, yarın Zincirlikuyu Camii’nde saat 16.30’da düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek. Milliyet’in ardından Tercüman, Günaydın, Sabah ve Vatan gazetelerinde Dış Haberler Müdürü ve dış politika yorumcusu olarak çalışan Sertoğlu,  Kolombiya’da Escobar kokain karteli ile ilgili yazı dizisi hazırlarken hapse atıldı. Ağabeyini öldüren ASALA terör örgütünün iç yüzünü Fransa ve Hollanda’ya giderek araştırdığı ve yayınladığı zaman örgüt tarafından ailesi ölümle tehdit edildi. Bu yüzden ailesi bir süre polis korumasında yaşadı. 2 çocuk babası Sertoğlu’nun ‘Yazsam Olay Olur’ ve ‘Tanrı’nın Aklını Aramak’ isimli iki kitabı yayınlandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
İzmir'de 'Engelleri Birlikte Aştık' buluşması! Erdoğan: 62 bin 337 atama yaparak rekor kırdıkCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Engelli kardeşlerimizle ilgili ön yargıları kırdığımız ölçüde onların önündeki engelleri kaldırabiliriz. Türkiye Cumhurbaşkanı olarak milletimden engellilerimiz konusunda daha fazla hassasiyeti ve dayanışma bekliyorum” dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, " Şimdiye kadar 62 bin 337 engelli ataması yaparak bu alanda rekor üstüne rekor kırdık. Halihazırda toplam kamu çalışanları içinde engellilerin oranı yüzde 2’ye yaklaşmıştır. İnşallah önümüzdeki dönemde bu sayının aratacağına inanıyorum” diye konuştu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler