Geri Dön
GündemGmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

Arama motoru Google'ın ürünü olan Gmail, dünya üzerinden en çok kullanılan e-posta sistemlerinden bir tanesidir. Güvenli kullanım ve depolama sayesinde rakiplerini aşarak küresel çapta 420 milyonu aşkın kullanıcı sayısına ulaştı. Gmail hesapları ile oturum açılan cihazlarda YouTube, Play Store gibi pek çok Google ürününe de giriş yapılmaktadır. Google tarafından sunulan bu ücretsiz mail sistemine giriş yapmak için öncellikle kaydolmak gerekiyor. Belirli kullanıcı adı ve şifre ile PC veya akıllı telefonlardan yeni hesap açma işlemi yapılabilir. Ardından oturum açılarak mail sistemi ve bağlı olunan Google ürünleri kullanıma açılır. Gmail hesap ve oturum açma işlemi için "Gmail Giriş Yap 2021" içeriğimize göz atabilirsiniz.

Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

Gmail dünyanın en büyük arama motoru Google'ın kullanıcılarına ücretsiz olarak sunduğu e-posta sistemidir. Gmail'i kullanabilmek için öncelikle kaydolmak gerekir. Akıllı cihazlar veya PC'den gmail ile giriş yapıldığında Google'a ait YouTube, Play Store gibi uygulamalara eişim sağlanır. 

Gmail üzerinden maillerinizi dünyanın diğer ucunda yer alan arkadaşınıza, ailenize veya mesai arkadaşlarınıza ücretsiz olarak gönderebilirsiniz. Mailinize dosya uzantısı ekleyebilir fotoğraf dahil yükleyebilirsiniz. Gmail'e ücretsiz olarak kaydolduktan sonra hesap açma veya giriş işlemini kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

Gmail Giriş 2021

 • Gmail sayfasına gidin.
 • Karşınıza gelen ekrana açmış olduğunuz gmail hesabınızı yazın ve ileri butonuna basın.
 • Parolanızı girin ve ileri sekmesine basın.
 • Gmail hesabınızı kullanabilirsiniz. 

Yeni Gmail Hesap Açma 2021

Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

 • Telefon numaranızı girip İleri'ye basın.
 • Telefonunuza gönderilen Google doğrulama kodunu yazın ve Devam'a basın.

Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

 • Doğum tarihinizi gün, ay ve yıl şeklinde giriniz. 
 • Cinsiyet tercihini belirtin ve ardından Devam'a basın. 

Gmail Giriş Yap 2021: Gmail Hesap ve Oturum Açma İşlemi

 • Google tarafından size sunulan sözleşme bilgisini okuyun ve onaylayın.

 

GMAİL HESABI NASIL SİLİNİR?

 • Oturum açın.
 • Hesap tercihleri alanına gelin.
 • Hesabınızı veya hizmetlerinizi silme seçeneğine tıklayın.
 • Sayfanın sağ tarafında bulunan ürünleri sil alanına tıklayın. Bu alana tıkladıktan sonra Google yeniden oturum açmanızı isteyebilir. İstemezse kaldığınız adımdan devam edebilirsiniz.
 • Ürünleri sil alanında Gmail’i bulun ve buradaki sil butonuna tıklayın.

Bundan sonraki adımda karşınıza Google’ın uzun bir metni gelecek. Bu metinde pek çok uyarı bulunuyor. Gmail hesabınıza bir daha ileti gelmeyecek olması ile başlayan uyarılar, gmail hesabınızla bağlantılı farklı ürünlerde bazı aksaklıklar yaşayabileceğiniz bilgisiyle devam ediyor. Bu hizmetlere örnek olarak banka işlemleriniz veya sosyal medya kanallarınız verilebilir.

Siz silme işlemini tamamladığınızda posta kutunuz kapanır ve içerikler silinir. 2 iş günü içerisinde ise mail hesabınıza erişiminizi kaybedersiniz.

İşlemi tamamlamak için tıklamanız gereken son buton, “Evet, kullanıcı@gmail.com adresini kalıcı olarak silmek ve bu adresi Google Hesabımda kaldırmak istiyorum” butonudur.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Araç alacaklar dikkat! Kilometre sorgusu yapmadı, bin pişman oldu...İkinci el araç satın alan bir vatandaş, aracın kilometresinin düşürüldüğünü fark edince dolandırıldığı iddiası ile arabayı satın kişiler hakkında savcılığa şikayette bulundu. Savcılık ise aracı satın alan şahsı hatalı buldu. İşte detaylar...
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler