Geri Dön
GündemHangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var? İşte 65 yaş üstü için sokağa çıkma saatleri

Hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var? İşte 65 yaş üstü için sokağa çıkma saatleri

65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor mu? Normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte koronavirüs risk haritasına göre düşük ve orta riskli illerde kısıtlamalar kaldırıldı. Peki, hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor? İstanbul'da 65 yaş üzeri sokağa çıkma yasağı var mı?

Hangi illerde 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı var? İşte 65 yaş üstü için sokağa çıkma saatleri

Son dakika: 65 yaş üstü sokağa çıkma saatleri araştırılıyor. Koronavirüs önlemleri kapsamında belli yaş grupları belirlenen saatlerde dışarı çıkabiliyor. Peki 65 yaş üstü için alınan son karar ne? Hangi illerde 65 yaş ve üzeri sokağa çıkma yasağı var?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALKTI MI?

Düşük ve orta risk grubunda yer alan illerimizde; 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız ile 20 yaş altı genç ve çocukların sokağa çıkma kısıtlaması kaldırılacaktır. Yüksek ve çok yüksek risk grubunda yer alan illerimizde; 65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altı vatandaşlarımız için getirilen sokağa çıkma süreleri 3 saatten 4 saate yükseltilecek olup 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız 10.00-14.00 saatleri arasında, 20 yaş altı çocuklarımız ve gençlerimiz ise 14.00-18.00 saatleri arasında sokağa çıkabilecektir.

İSTANBUL'DA 65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI DEVAM EDİYOR MU?

İstanbul yüksek risk grubunda yer aldığı için 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı devam ediyor. 65 yaş üstü kişiler 10.00-14.00 saatleri arasında geçerli.

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI HANGİ İLLERDE VAR?

YÜKSEK RİSKLİ İLLER: İstanbul, Kırklareli, Tekirdağ, Çanakkale, İzmir, Muğla, Antalya, Bilecik, Kütahya, Düzce, Bolu, Zonguldak, Kırıkkale, Karaman, Mersin, Niğde, Kayseri, Kilis, Artvin, Ardahan.

ÇOK YÜKSEK RİSKLİ İLLER: Edirne, Balıkesir, Sakarya, Burdur, Konya, Aksaray, Sinop, Samsun, Amasya, Tokat, Ordu, Giresun, Gümüşhane, Trabzon, Rize, Osmaniye ve Adıyaman.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu ve aşı haritası belli oldu! Vakalar...Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Sağlık Bakanlığı tarafından 17 Eylül 2021 koronavirüs tablosu paylaşıldı. Bakan Koca yaptığı açıklamada, " Can kaybımız dünkü kadar fazla değil. Vaka sayımız, içinde olduğumuz hareketlilik dönemini aynı ciddiyetle yansıtıyor. Bu durum, yakın günlerde vefat sayılarına yansımaya devam edecek. Tam doz aşımızı olup, tedbirlere uyarak salgına karşı gerekli mücadeleyi vermeliyiz." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner