Geri Dön
Gündemİdlib’e karşı büyük sevkiyat! Erdoğan'dan gözdağı

İdlib’e karşı büyük sevkiyat! Erdoğan'dan gözdağı

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılarını artıran Rusya destekli Suriye rejimine gözdağı vermesinin sahadaki yansımaları sürüyor.

İdlib’e karşı büyük sevkiyat! Erdoğan'dan gözdağı

NAMIK DURUKAN Ankara - “Gerilimi Azaltma Bölgesi”nde hava operasyonlarını durduran rejim, bölgeye tank ve ağır silah eşliğinde asker sevk etti.

Bölgedeki gözlemciler, rejim güçlerinin Cebel el Zaviye bölgesini kontrol etmek için sınır kesimlerine özel operasyon birlikleri konuşlandırdığı ve mevzileri güçlendirdiği bilgisini paylaştı. Rejimin harekat hazırlığı bölgede siviller arasında da endişe yarattı. Halkın göç etmek için hazırlık yaptığı bildirildi.

İdlib’e karşı büyük sevkiyat Erdoğandan gözdağıTSK aynı şekilde karşılık verdi. Bölgede gerginliğin artması sonrası ABD’nin Suriye Büyükelçiliği resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Suriye’deki şiddet olayları” kınanarak, taraflara, “gerilimi azaltma ve ateşkese saygı duyma” çağrısı yapıldı.

Tansiyonu yüksek bu süreçte ABD’nin Suriye Büyükelçiliği, taraflara “ateşkese uyun” çağrısı yaptı. Büyükelçiliğin resmi Twitter’dan Arapça ve İngilizce “Tüm tarafları mevcut ateşkeslere saygı göstermeye ve her şeyden önce sivillerin hayatını korumaya çağırıyoruz” denildi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Türkmenistan'da tarihi gün! İki ülke arasında imzalar atıldıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Türkmenistan’a geldi. İki ülke arasında ortak anlaşmalar imzalandı. İmza töreninin ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkmenistan Devlet Başkanı Berdimuhammedov ile ortak basın toplantısı düzenledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler