Sevkiyat

Sevkiyat

Son dakika sevkiyat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sevkiyat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sevkiyat haber sayfamızda...

Sevkiyat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.183 sevkiyat haberi bulunmuştur.
Rus askeri Kazakistan'dan çekilmeye başladı
Rus askeri Kazakistan'dan çekilmeye başladıKazakistan’daki protestoların ardından konuşlandırılan Kolektif Güvenlik Antlaşması Örgütü (KGAÖ) barış gücüne bağlı Rus birlikleri, geri çekilmeye başladı.
14.01.2022Dünya
Yerli üretim cepler pazarı ele geçiriyor
Yerli üretim cepler pazarı ele geçiriyorTürkiye’de yerli üretim cep telefonları adetsel bazda pazarın yüzde 60’ını ele geçirdi. Ancak kurlardaki artışın ardından üretimin çok avantajlı hale gelmemesi nedeniyle firmalar önlem bekliyor. Sektörün istihdamı da 10 binlere dayandı.
11.01.2022Ekonomi
Bakımı yapılan lüks yatlar kargo gemisi ile gönderiliyor
Bakımı yapılan lüks yatlar kargo gemisi ile gönderiliyorMuğla'nın Marmaris ilçesinde marinalarda bakımları yapılan milyon dolarlık motor yat, sürat teknesi ve yelkenliler kargo gemisi ile sahiplerine gönderilmeye başlandı.
9.01.2022Ekonomi
20 köpek tarafından dehşeti yaşadı! Ayak bileği 3 yerinden kırıldı
20 köpek tarafından dehşeti yaşadı! Ayak bileği 3 yerinden kırıldıİstanbul Bahçeşehir'de sevkiyat işinde çalışan bir kişi, bir fabrika bahçesinde bakılan sokak köpeklerinin saldırısına uğradı. Korkarak köpeklerden kaçan adam çukura düşerek bacağını kırdı. Ameliyat olan adamın bir süre yürüyemeyeceği öğrenilirken, saldırıya uğradığı çevredeki köpekler havadan görüntülendi.
3.01.2022Gündem
Turkovac aşılarında ilk sevkiyat gerçekleşti
Turkovac aşılarında ilk sevkiyat gerçekleştiTurkovac aşılarının üretim tesisinden Halk Sağlığı depolarına ilk sevkiyatı gerçekleşti.
24.12.2021Gündem
Turkovac aşılarında ilk sevkiyat gerçekleşti
Turkovac aşılarında ilk sevkiyat gerçekleştiTurkovac aşılarının üretim tesisinden Halk Sağlığı depolarına ilk sevkiyatı gerçekleşti.
24.12.2021Haberler
Son dakika... Turkovac aşılarında ilk sevkiyat gerçekleşti
Son dakika... Turkovac aşılarında ilk sevkiyat gerçekleştiTurkovac aşılarının üretim tesisinden Halk Sağlığı depolarına ilk sevkiyatı gerçekleşti. Öte yandan Erciyes Üniversitesi'nce (ERÜ) Sağlık Bakanlığı ile Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı (TÜSEB) desteğiyle Covid-19’a karşı geliştirilen ve acil kullanım onayı alan Turkovac aşısının üretildiği merkez, DHA tarafından görüntülendi. Merkezde, 'Delta' varyantında kullanılan 'knockout mice' farelerde 2'nci dozlama yapılıyor. Rektör Prof. Dr. Mustafa Çalış, "'Alfa' varyantında özellikle 'knockout mice' farelerde Turkovac aşımızın yüzde 100 etkili olduğunu gördük. Hemen 'Delta' varyantına geçtik. 'Delta' varyantı ile ilgili 'knockout mice' farelerde 1'inci dozlama bitti, 2'nci dozlama da yapılıyor” dedi.
24.12.2021Gündem
Türkiye’nin yerli aşısı Türkovac’ta ilk sevkiyat yapıldı
Türkiye’nin yerli aşısı Türkovac’ta ilk sevkiyat yapıldıGelen bir son dakika haberine göre, Acil kullanım onayı verilen ve Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir laboratuvarda seri üretime geçilen Türkiye'nin yerli aşısı Turkovac'ın ilk sevkiyatı, Ankara'ya yapıldı.
23.12.2021Gündem
FED FAİZ kararı sonucu belli oldu! 2021 Aralık FED faiz kararı nedir?
FED FAİZ kararı sonucu belli oldu! 2021 Aralık FED faiz kararı nedir?Son dakika Aralık 2021 FED faiz kararı toplantısı için büyük merak yaşanıyor. Dünyanın yakından takip ettiği FED faiz kararı toplantısı son dakika açıklaması bekleniyordu. Ekonomiyi yakından takip eden vatandaşlar, FED faiz kararı toplantısı ne zaman, saat kaçta? sorularına cevap arıyordu ki detaylar geldi. ABD Merkez Bankası (FED) faiz kararı bugün (15 Aralık) açıklandı.
15.12.2021Ekonomi
FED toplantı tarihleri: Aralık 2021 FED toplantısı ne zaman, faiz kararı saat kaçta açıklanır?
FED toplantı tarihleri: Aralık 2021 FED toplantısı ne zaman, faiz kararı saat kaçta açıklanır?Büyük merakla beklenen gün geldi. Aralık 2021 FED toplantısının ilki bugün yapılacak. Yarında ikincisi düzenlenecek olan FED toplantısında faiz kararı ne olur? ABD Merkez Bankası'nın (Fed) alacağı kararlar için gözler bugün yapılacak olan FED toplantısında. Peki FED toplantısı ne zaman, saat kaçta başlayacak? FED faiz kararı bugün açıklanır mı?
14.12.2021Ekonomi
Son dakika... İstanbul Boğazı'ndan geçti! Anında peşine düştüler
Son dakika... İstanbul Boğazı'ndan geçti! Anında peşine düştülerSon dakika haberlere göre, gece saatlerinde İstanbul Boğazı'nda görüntülendi, Salı sabahı resmi açıklama geldi. Savaş korkusu giderek büyürken, 1000'i aşkın asker gerçek mermilerle atış yaptı.
14.12.2021Dünya
Dedeağaç rahatsızlığı
Dedeağaç rahatsızlığıKremlin Sözcüsü Peskov, NATO güçlerinin Yunanistan'a yığılmasının, ülkesini rahatsız ettiğini söyledi
12.12.2021Dünya
Aralık FED toplantısı ne zaman yapılacak? Gözler açıklanacak FED faiz kararında...
Aralık FED toplantısı ne zaman yapılacak? Gözler açıklanacak FED faiz kararında...FED toplantısı ne zaman? ABD Merkez Bankası (FED) aralık ayı toplantı tarihi araştırılıyor. Peki, FED yeni faiz kararı ne olacak? İşte toplantı tarihi.
10.12.2021Ekonomi
FED toplantısı ne zaman, ayın kaçında? Gözler Aralık ayı FED faiz kararında
FED toplantısı ne zaman, ayın kaçında? Gözler Aralık ayı FED faiz kararındaFED toplantısı ne zaman yapılacak? ABD Merkez Bankası (FED) aralık ayı toplantı tarihi merak ediliyor. FED faiz kararı ne olacak? İşte FED toplantı tarihi.
2.12.2021Ekonomi
Yeni FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı hangi tarihte açıklanacak?
Yeni FED toplantısı ne zaman? FED faiz kararı hangi tarihte açıklanacak?FED Aralık ayı toplantısı ne zaman yapılacak? Amerikan Merkez Bankası (FED) kasım ayında faizleri sabit tutmuştu. Peki, FED yeni faiz kararı ne zaman açıklanacak? İşte FED toplantı tarihi.
20.11.2021Ekonomi
Philadelphia Fed İmalat Endeksi yükseldi
Philadelphia Fed İmalat Endeksi yükseldiABD'de Philadelphia Fed İmalat Endeksi, kasımda piyasa beklentilerinin üzerinde artış göstererek 7 ayın en yüksek seviyesine ulaştı.
18.11.2021Uzmanpara
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: YPG'ye taktiksel destek veriyoruz
James Jeffrey CNN Türk'e açıkladı: YPG'ye taktiksel destek veriyoruzABD'nin eski Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, CNN Türk'e özel açıklamalarda bulundu. Jeffrey, 'YPG'ye taktiksel destek veriyoruz. Siyasi yaklaşımımızla alakası yok' dedi. 'Başta İdlib olmak üzere tüm ateşkesleri korumalıyız' diyen Jeffrey, 'Burada TSK unsurları, Suriyeli muhalifler ve 3 milyona yakın yerinden edilmiş kişi var. Esad buraya saldırırsa insani bir kriz patlak verir. Ayrıca bu 3 milyon da dahil olmak üzere tüm sığınmacıları onları kabul edecek bir Suriye’ye geri göndermeliyiz. Esad’ın politikaları burada büyük soruna yol açıyor.' ifadelerine yer verdi. Hilken Doğaç Boran'ın özel röportajı...
18.11.2021Dünya
Ankara ve İstanbul'da kaçak sigara operasyonu
Ankara ve İstanbul'da kaçak sigara operasyonuTicaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince Ankara ve İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonlarda 550 bin adet kaçak sigara, 500 bin makaron, 400 kilo tütün ve 215 puro ele geçirildi.
16.11.2021Gündem
New York Fed imalat endeksi beklentileri aştı
New York Fed imalat endeksi beklentileri aştıABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, kasımda 30,9 değerine çıkarak beklentilerin üzerinde artış gösterdi.
15.11.2021Uzmanpara
Van'daki mantar tesisinde ilk hasatta 4 ton üretim gerçekleşti
Van'daki mantar tesisinde ilk hasatta 4 ton üretim gerçekleştiVan'ın Tuşba ilçesinde, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu'nun (TKDK) hibe desteği programından 5 bini kapalı 24 bin metrekare alanda kurulan mantar üretim tesisinde, ilk gün 4 ton mantar hasat edildi. Hasada eşlik eden Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kentin ilk modern mantar üretim tesisinin yıllık üretim kapasitesinin bin 500 ton olduğunu ve mantarların çevre illere pazarlanacağını söyledi.
13.11.2021Ekonomi
Gazprom'dan Avrupa gazına ilişkin açıklama
Gazprom'dan Avrupa gazına ilişkin açıklamaRus enerji şirketi Gazprom'un Başkanı Aleksey Miller, Avrupa'daki yer altı depolama tesislerine doğal gaz pompalanmasına yönelik planın uygulandığını bildirdi.
12.11.2021Uzmanpara
'Koca Yusuf', TUSAŞ'ın entegre ettiği sistemle füzeleri yok edilebilecek
'Koca Yusuf', TUSAŞ'ın entegre ettiği sistemle füzeleri yok edilebilecekTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), 'Koca Yusuf' olarak bilinen A400M uçağına 'Yönlendirilmiş Kızılötesi Karşı Tedbir' (DIRCM) sistemi entegre etti. Sistemle uçağa yönlendirilen füzeler algılanıp, yok edilebilecek.
12.11.2021Teknoloji
Ukrayna'dan 'AB'ye gaz' açıklaması
Ukrayna'dan 'AB'ye gaz' açıklamasıUkrayna Gaz Sevkiyat Sistemi şirketinin üst yöneticisi Sergey Makogon, Gazprom'un Ukrayna üzerinden Avrupa'ya gönderdiği doğal gaz miktarının yalnızca kontrat taahhüdü miktarına döndüğünü, bu nedenle AB'ye doğal gaz sevkiyatında artıştan bahsedilemeyeceğini belirtti.
11.11.2021Dünya
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan ilaç sıkıntısı iddialarına yanıt
Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'ndan ilaç sıkıntısı iddialarına yanıtTürkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nca, "Kur farkı nedeniyle, hastalarımızın kritik ilaçlara erişemediği yönündeki haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Herhangi bir ilaçta tedarik sıkıntısı olabileceği tespit edildiğinde, gerekli önlemler tarafımızca hızla alınmaktadır. İlaca erişimi engelleyici her türlü fiile karşı gerekli yaptırımlar uygulanacaktır" açıklaması yapıldı.
9.11.2021Ekonomi
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyat
ABD’den Dedeağaç’a büyük sevkiyatABD ile Yunanistan arasında 5 yıllık imzalanan Savunma İş Birliği Anlaşması’nın ardından, Amerikan ordusunun, Kasım ayının ikinci yarısında Yunanistan’a “bugüne kadar görülmemiş büyüklükte” askeri sevkiyat yapacağı bildirildi.
9.11.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Sevkiyat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.