Sevkiyat

Sevkiyat

Son dakika sevkiyat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan sevkiyat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan sevkiyat haber sayfamızda...

Sevkiyat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.125 sevkiyat haberi bulunmuştur.
BTC'den yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil petrol aktı
BTC'den yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil petrol aktı Hazar Denizi'nden çıkarılan petrolü Türkiye üzerinden dünya pazarlarına ulaştıran Bakü-Tiflis-Ceyhan (BTC) Ham Petrol Boru Hattı'nın Ceyhan'daki deniz terminalinden bu yılın ilk 6 ayında 99 milyon 95 bin 854 varil ham petrol sevk edildi.
18.07.2021Ekonomi
Güneydoğu'da kurbanlık satışları besicilerin yüzünü güldürüyor
Güneydoğu'da kurbanlık satışları besicilerin yüzünü güldürüyorDiyarbakır ve Siirt'te pazarlarda Kurban Bayramı öncesinde başlayan hareketlilik ve satışlar besicileri sevindiriyor.
17.07.2021Ekonomi
New York Fed imalat endeksi yükseldi
New York Fed imalat endeksi yükseldiABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, temmuzda 43 değerine yükselerek rekor seviyeye ulaştı.
16.07.2021Uzmanpara
Kocaeli'den yılın ilk yarısında 7,8 milyar dolarlık ihracat
Kocaeli'den yılın ilk yarısında 7,8 milyar dolarlık ihracatTürk sanayisinin ana üssü Kocaeli, ocak-haziran döneminde 7 milyar 840 milyon 382 bin dolarlık dış satıma imza attı.
6.07.2021Ekonomi
‘Dizilerdeki zehir kartelleri gerçek’
‘Dizilerdeki zehir kartelleri gerçek’‘İnsanlar, dizilerde Meksikalı uyuşturucu kartellerini izliyorlar. Bunlar senaryo değil gerçek. Bu karteller, hükümetler kurup, hükümetler yıkıyor’
27.06.2021Gündem
Türkiye neden hedef ülke oldu? Son günlerde eklendi
Türkiye neden hedef ülke oldu? Son günlerde eklendiGüvenlik birimlerinin uyuşturucu raporlarında, ‘Türkiye’nin morfin ve eroinin Avrupa’ya geçiş güzergâhında olduğunu’ belirtiyor. Ancak bu tanıma son günlerde ‘kokain rotası’ da eklendi.
26.06.2021Gündem
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyor
Milli İHA'lar yerli uydu terminalleriyle uçuyorİnsansız hava araçları (İHA) için geliştirilen yerli uydu terminalleri Anka-S ve Aksungur ile 500 saatlik uçuş süresine ulaştı.
23.06.2021Teknoloji
Son dakika: Kurbanlık fiyatları belli oldu! Kurban Bayramı'nda geri sayım...
Son dakika: Kurbanlık fiyatları belli oldu! Kurban Bayramı'nda geri sayım...Kurban Bayramı için geri sayım başladı. Önümüzdeki haftadan itibaren büyükşehirlerde hayvan pazarları kurulacak. Bu yıl 3 milyonu küçükbaş, 1.5 milyonu da büyükbaş olmak üzere toplam 4.5 milyon kurbanlık satılacak. Küçükbaşlarda fiyatlar 1.500 ile 3 bin lira arasında değişirken, büyükbaşta 10 binden başlayıp 70-80 bine kadar çıkıyor.
23.06.2021 Ekonomi
Van'dan batıdaki illere kurbanlık sevkiyatı başladı
Van'dan batıdaki illere kurbanlık sevkiyatı başladıVan'ın Erciş ilçesinde besiciler, Kurban Bayramı öncesi büyükbaş hayvanlarını TIR’larla batıdaki illere götürmeye başladı.
18.06.2021Ekonomi
E-İrsaliye Nedir, Nasıl Kesilir? E-İrsaliye Kimler İçin Zorunludur?
E-İrsaliye Nedir, Nasıl Kesilir? E-İrsaliye Kimler İçin Zorunludur?Teknolojinin gelişmesi ile birlikte pek çok işlem bilgisayarlar üzerinden yapılabilmektedir. Bu işlemler hem daha kolaydır hem de kağıt israflarının önüne geçmektedir. E-irsaliye de bunlardan bir tanesidir. E-irsaliye nedir, nasıl kesilir? E-irsaliye kimler için zorunludur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
15.06.2021Teknoloji
İstihdama online güç sağlıyor!
İstihdama online güç sağlıyor!Türkiye dahil olmak üzere dünyada 60’ın üzerinde ülkede yer alan Kyani, e-ticaret modelinin sunduğu tüm fırsatları kullanarak, ülkelerde istihdamı yükseltmek için yaptığı çalışmaları artırdığını duyurdu
15.06.2021Ekonomi
Savunma ve havacılıktaki KOBİ'ler güçleniyor
Savunma ve havacılıktaki KOBİ'ler güçleniyorTürk savunma ve havacılık sanayisinde faaliyet gösteren KOBİ'ler sektördeki gelişme ve ihtiyaçlara bağlı olarak rekabet güçlerini artırmaya çalışıyor.
8.06.2021Teknoloji
Aynes Gıda çalışan sayısını binin üzerine çıkardı
Aynes Gıda çalışan sayısını binin üzerine çıkardıDenizli'nin Acıpayam ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) tarafından yönetilmeye başlanan Aynes Gıda, 5 yıllık süreçte üretim, istihdam ve ihracatta önemli başarı gösterdi.
8.06.2021Uzmanpara
Kocaeli'nin mayıs ihracatında yüzde 80'lik artış
Kocaeli'nin mayıs ihracatında yüzde 80'lik artışTürkiye'nin güçlü sanayi şehirlerinden Kocaeli'nin mayıs ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 80 artış gösterdi.
7.06.2021Ekonomi
Parklarda maskesiz oturma
Parklarda maskesiz oturmaTürkiye’de vaka tablosunda beklenmedik bir artış yaşanmaması halinde kademeli normalleşme sürecinin sona ereceği 1 Haziran’dan itibaren sosyal hayatta yasakların kısmen azaltılması bekleniyor. Günde 1 milyon doz aşı uygulamasının planlandığı 1 Haziran’dan itibaren vatandaşlara sahil, park ve bahçelerde 2 m’lik sosyal mesafe kuralına uymak şartıyla maskesiz oturma, dinlenme imkânı tanınabileceği ifade ediliyor.
27.05.2021Gündem
Sevk Edildi Ne Demek? Sevk Edildi Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?
Sevk Edildi Ne Demek? Sevk Edildi Kelimesi Hangi Anlamda Kullanılır?Dilimize Arapçadan geçmiş olan sevk kelimesinin ilk anlamı yollamak ve teslim etmektir. Kelimenin isim hali ''sevkiyat'' şeklinde yazılır. Sevkiyat kelimesi gönderim ve irsal sözcükleriyle eş anlamlıdır. Sevk edildi ne demek? Sevk edildi kelimesi hangi anlamda kullanılır? Merak edenler için örnek cümlelerle birlikte detaylı bir şekilde derledik.
19.05.2021Eğitim
Rusya, Türkiye’ye heyet gönderecek
Rusya, Türkiye’ye heyet gönderecekKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin hava trafiğinin tekrar açılmasıyla ilgili taleplerinin Rusya tarafından olumlu karşılandığını belirterek “Sadece yerinde gözlemleyip nihai kararı vermek için biraz süre istediler” dedi.
18.05.2021Ekonomi
Rusya uçuşların tekrar başlaması için Türkiye’ye heyet gönderecek
Rusya uçuşların tekrar başlaması için Türkiye’ye heyet gönderecekKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin hava trafiğinin tekrar açılmasıyla ilgili taleplerinin Rusya tarafından olumlu karşılandığını belirterek “Sadece yerinde gözlemleyip nihai kararı vermek için biraz süre istediler.” dedi.
17.05.2021Ekonomi
New York Fed imalat endeksi düştü
New York Fed imalat endeksi düştüABD Merkez Bankası (Fed) New York Şubesi imalat endeksi, mayısta 24,3 değerine inerek beklenenden az düşüş gösterdi.
17.05.2021Uzmanpara
Sinovac aşısında  yeni sevkiyat
Sinovac aşısında yeni sevkiyatSinovac firmasının ürettiği CoronaVac aşısının yeni partisini taşıyan uçak, dün Türkiye’ye geldi. Gelen aşı miktarı Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmadı. Çin firması ile 100 milyon doz aşı için anlaşma yapılmıştı
13.05.2021Gündem
Son dakika... Yeni parti Çin aşısını yaşıyan uçak Esenboğa'ya indi
Son dakika... Yeni parti Çin aşısını yaşıyan uçak Esenboğa'ya indiSinovac firmasının ürettiği CoronaVac aşısının yeni partisini taşıyan uçak, sabah saatlerinde Esenboğa Havalimanına iniş yaptı. Bu sevkiyat ile Coronavac aşısı, birkaç haftalık aradan sonra tekrar Türkiye’ye ulaşmış oldu. Çinli firma ile toplam 100 milyon doz aşı için anlaşma yapılmıştı.
12.05.2021Gündem
Tehlikeli gerginlik
Tehlikeli gerginlikKudüs’te yaşanan olaylar dün de devam ederken, İsrail polisi Filistinlilere yine sert müdahalede bulundu. Gerginliğin had safhaya ulaşması sonrasında Yahudilerin ‘Kudüs Günü’ için gerçekleştirdikleri bayrak yürüyüşü de sonlandırıldı
11.05.2021Dünya
Kocaeli'nin ihracatı 5 milyar doları aştı
Kocaeli'nin ihracatı 5 milyar doları aştı"Sanayi kenti" Kocaeli, ocak-nisan döneminde 5 milyar 159 milyon 172 bin dolarlık ihracata imza attı.
10.05.2021Uzmanpara
Sanayi kenti Kocaeli'nin ihracatı 4 ayda 5 milyar doları aştı
Sanayi kenti Kocaeli'nin ihracatı 4 ayda 5 milyar doları aştı"Sanayi kenti" Kocaeli, ocak-nisan döneminde 5 milyar 159 milyon 172 bin dolarlık ihracata imza attı.
10.05.2021Ekonomi
Mersin'de "pazar yeri genelgesi" ile hareketlilik başladı
Mersin'de "pazar yeri genelgesi" ile hareketlilik başladıPazar yerlerinin cumartesi günü açılması yönündeki kararın ardından Türkiye'nin önde gelen yaş meyve ve sebze üretim merkezlerinden Mersin'de halden 81 kente ürün sevkiyatı yapıldı.
7.05.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ihracatkocaelitürkiyesevkiyatABD Merkez Bankası

Sevkiyat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.