Geri Dön

Son Dakika Haberi: Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? İlkokul-Ortaokul-Lise sınavları ne zaman yapılacak?

Son dakika haberine göre 4-22 Ocak tarihleri arasında yüz yüze yapılması planlanan sınavların ertelendiği duyuruldu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklamada Bilim Kurulu tavsiye kararları neticesinde okullarda 4-22 Ocak tarihleri arasında uygulanması planlanan yüz yüze sınavların ertelendiği duyuruldu. Peki İlkokul-Ortaokul-Lise sınavları ne zaman yapılacak? İşte merak edilen detaylar...

Son Dakika Haberi: Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu? İlkokul-Ortaokul-Lise sınavları ne zaman yapılacak?

MEB tarafından geçtiğimiz günlerde yapılan açıklama ile yarıyıl tatili, sınavlar, karne konusu gibi birçok konuda açıklama yapıldı. Yapılan açıklama neticesinde 22 Ocak tarihine kadar uzaktan eğitimin uzatıldığı 25 Ocak'ta başlayacak olan yarıyıl tatiline Nisan ayında gerçekleştirilecek olan bir haftalık ara tatilin eklenmesi ile öğrenciler 21 gün sürecek bir yarıyıl tatili geçirecek. Öğrencilerin bu süreçte en fazla merak ettiği soru ise sınavlar yüz yüze mi yapılacak, hangi tarihler içerisinde yapılacak sorusu olarak dikkat çekiyor. İşte sınavların uygulanacağı gün ve tarihler...

MEB'DEN SON DAKİKA SINAV AÇIKLAMASI! İLKOKUL, ORTAOKUL VE LİSE SINAVLARI ERTELENDİ Mİ?

Son dakika haberine göre, orta öğretimde yüz yüze sınavlar 15 Şubat sonrasına ertelendi. Sınava girmeyen öğrenciler performans sınavları ile ilk yarı yıl puanını alacak. Öğrencilerin girdiği sınavlar iptal oldu.

YÜZ YÜZE SINAV KONUSUNU YENİDEN ELE ALDIK'

Bakan Selçuk, bu yılın olağanüstü süreçten geçtiğini belirterek, şunları kaydetti:

"Süreç hızlı değişiyor; kararlar, uzun değerlendirmeler doğrultusunda alınıyor. Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve Sağlık Bakanlığımızın değerlendirmeleri doğrultusunda yüz yüze sınav konusunu yeniden ele aldık. Aldığımız kararla ilkokul ve ortaokul öğrencilerimiz karne notlarını bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden alacak. Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz. Lütfen, siz şu an sadece sağlığınıza ve derslerinize odaklanın. En çok ihtiyacımız olan şey sağlık ve geleceğe dair tek güvencemiz sizlersiniz. Güzel bir gün diliyorum."

 

KARNE DAĞITILACAK MI?

22 Ocak'tan itibaren karne dağıtımları eğitim kurumu yönetimlerince farklı gün ve zaman dilimlerine yayılarak planlanacak. Karne notları bu dönem ders etkinliklerine katılım puanı üzerinden ele alınacak. 

15 TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Öğrenciler karnelerini 25 Ocak 2021'de alacak. Nisan ayında yapılacak ara tatilin de eklenmesiyle yarıyıl tatili 3 hafta olacak.

SINAVLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Bakan Selçuk yaptığı açıklama ile Lise öğrencilerimizin birinci dönem notlarını ise ikinci dönem yapacağımız yüz yüze sınavlarla belirleyeceğiz.  

Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu ( 1 Mart 2021 )Türkiye'nin günlük koronavirüs tablosu açıklandı. Türkiye'de son 24 saatte 130 bin 536 Kovid-19 testi yapıldı, 9 bin 891 kişinin testi pozitif çıktı, 69 kişi hayatını kaybetti. Ağır hasta sayısı 1215 oldu, 5 bin 947 kişinin Kovid-19 tedavisinin/karantinasının sona ermesiyle iyileşen sayısı 2 milyon 578 bin 181'e yükseldi. Vaka sayısı 10 bin seviyelerine yaklaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet