İlkokul

İlkokul

Son dakika ilkokul haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ilkokul gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ilkokul haber sayfamızda...

İlkokul

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.276 ilkokul haberi bulunmuştur.
İbrahim Erkal kimdir, ne zaman ve neden öldü? İbrahim Erkal albümleri ve hayatı...
İbrahim Erkal kimdir, ne zaman ve neden öldü? İbrahim Erkal albümleri ve hayatı...İbrahim Erkal ölümünün dördüncü yıl dönümünde ailesi ve sevenleri tarafından anılıyor. Şarkıcı ve oyuncu olan İbrahim Erkal'ın ölümünün üzerinden geçen dört yıllık sürecin ardından vatandaşlar İbrahim Erkal kimdir ne zaman ve ve neden öldü sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte İbrahim Erkal hayatı ve kariyeri hakkında bilinmeyenler...
11.05.2021Cadde
Aklından Bir Sayı Tut Oyunu Nasıl Oynanır?
Aklından Bir Sayı Tut Oyunu Nasıl Oynanır?Aklından bir sayı tut oyunları günümüzde küçük ya da büyük hemen hemen her yaştan insan tarafından sıklıkla oynanmakta olan bir oyundur. Aklından bir sayı tut oyunu nasıl oynanır? İşte, tüm detaylar.
10.05.2021Oyun
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlik
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlikİtalya’da bilim insanlarının araştırmasına göre pandemi döneminde çocuklarda evde hareketsiz yaşam ve yoğun teknoloji kullanımına bağlı olarak erken ergenlik vakaları arttı. Kız çocuklarında 8, erkeklerde ise 9 yaşından önce görülen ergenlik belirtilerine ‘erken ergenlik’ denildiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Canan Tanıdır, “Çocuğu hazır gıdalardan uzak tutun, teknoloji kullanımını sınırlayın, bilgisayar başında kalma sürelerini kısaltın. 15 yaşında önce de sosyal medya hesabı açmayın” dedi.
10.05.2021Haberler
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlik
Koronavirüsün bir etkisi daha ortaya çıktı: Erken ergenlik İtalya’da bilim insanlarının araştırmasına göre pandemi döneminde çocuklarda evde hareketsiz yaşam ve yoğun teknoloji kullanımına bağlı olarak erken ergenlik vakaları arttı. Kız çocuklarında 8, erkeklerde ise 9 yaşından önce görülen ergenlik belirtilerine ‘erken ergenlik’ denildiğini söyleyen Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Canan Tanıdır, “Çocuğu hazır gıdalardan uzak tutun, teknoloji kullanımını sınırlayın, bilgisayar başında kalma sürelerini kısaltın. 15 yaşında önce de sosyal medya hesabı açmayın” dedi.
10.05.2021Gündem
Okula gidemeyen özel derse yöneldi
Okula gidemeyen özel derse yöneldiKovid-19 nedeniyle bir yılı aşkın süredir devam eden uzaktan eğitim, özel derslere olan talebi de katladı.
10.05.2021Gündem
“Doğurmadığımı unuttum”
“Doğurmadığımı unuttum”6 yıl önce bekar bir kadın olarak koruyucu anne olan Selda G. “Kızımla öyle kuvvetli bir ilişkimiz var ki, inanın bazen doğurmadığımı unutuyorum” diyor
9.05.2021Pazar
‘Her okula bir turist’ kampanyası
‘Her okula bir turist’ kampanyasıSalgınla mücadelede 17 günlük tam kapanmanın ardından son dakika bir değişiklik olmazsa, okullarda 17 Mayıs’tan itibaren yüz yüze eğitimin ve yarım kalan sınavların yapılması planlanıyor. Ancak okulların açılmasına 10 gün kalmasına rağmen öğretmenlerin aşılanmasında bir ivme yakalanamadı. Milli Eğitim Bakanlığı’nın paylaştığı son bilgilere göre şu ana kadar ilkokul öğretmenleri aşılanabildi ve 425 bin 430 öğretmen aşı randevusuna dahil edildi.
8.05.2021Gündem
Eski tren vagonundan yapılan köprü Maçka Deresi üzerine yerleştirildi
Eski tren vagonundan yapılan köprü Maçka Deresi üzerine yerleştirildiSon dakika gelen habere göre; Trabzon'un Maçka ilçesinde ilkokul öğrencilerinin okula ulaşım yolunu kısaltmak için dere üzerine eski tren vagonundan hazırlanan köprü yerleştirildi.
7.05.2021Gündem
9 günlük tatil başlıyor! Ailelere evi keyifli kılacak öneriler
9 günlük tatil başlıyor! Ailelere evi keyifli kılacak önerilerTam kapanmada 9 günlük tatile girmeye hazırlanan öğrenciler, bu süreci evden çıkmadan geçirecekler. Çocukların üzerlerindeki enerjiyi atmaları için uzmanlar evde ailece spor yapılmasını ve dansı öneriyor. Sınavlara hazırlananlar için ise tatil, hem nefes alma hem de kafalarını toparlamak için iyi bir fırsat demek.
7.05.2021Eğitim
Son dakika: İlkokul şantiyesinde şok keşif! Sıçan büyüklüğünde...
Son dakika: İlkokul şantiyesinde şok keşif! Sıçan büyüklüğünde...Son dakika haberlere göre, bir ilkokulun inşaat halindeki bölümünde çalışma yapan işçiler, yaptıkları buluş karşısında şaşkına döndü. İlk bakışta ne olduğunu anlamadıkları böcek, bir sıçan büyüklüğündeydi. Müzenin entomoloji başkanı devasa böceğin ne olduğunu tanımladı. İşte son dakika haberinin detayları...
5.05.2021Dünya
Sidar Baran Taş ve Ceyda Safçı düeti Dağılmış Sahne büyük beğeni topladı
Sidar Baran Taş ve Ceyda Safçı düeti Dağılmış Sahne büyük beğeni topladıSöz ve müziği Sidar Baran Taş’a ait olan “Dağılmış Sahne” dinleyicisiyle buluştu. Sidar Baran Taş ve Ceyda Safçı’nın düet yaptığı şarkı kısa sürede büyük beğeni topladı. “Moonstagemusic” etiketi ile çıkan şarkının aranjesini “İsmail İlgün” üstlenirken, şarkının kaydı “Studio Bahnhof İstanbul” stüdyolarında gerçekleşti. Şarkının klibini ise yönetmen Ertuğrul Teber çekti.
Vefa şiiri - Murat Can İncel
Vefa şiiri - Murat Can İncelİnsanlık adına yüce bir erdem olan vefa, manevi duyguları temsil eder. Vefalı davranan kişilere ise vefakâr denir. Vefâ, dostluk ve muhabbette sebat etme, sevgide süreklilik, bağlılık ve sadâkat... Sözünde durma, verilen sözü yerine getirme mânâlarına gelir. Bu temel bakış açısından bakıldığında her tavır ve hareket, aynı zamanda bir vefâkârlık ifâdesi taşıdığı gibi, bu tavır ve hareketlerin aksi de “vefâsızlık” olarak kabul edilir.
5.05.2021Şiirler
Elif Ece Uzun kimdir? Elif Ece Uzun biyografisi...
Elif Ece Uzun kimdir? Elif Ece Uzun biyografisi...Elif Ece Uzun kimdir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Evlendikten sonra iki yıl podyumlara ara veren manken Elif Ece Uzun yeniden podyumlara geri döndü. Hayatımın son iki yılı hatırlamak istemediğim olaylara dolu diyen Elif Ece Uzun, olaylı şekildiği ayrıldığı eski eşi ile yeniden evlendiğini de açıkladı. Peki Elif Ece Uzun kimdir, kaç yaşında?
4.05.2021Cadde
Neşet Ertaş nereli, kimdir? Neşet Ertaş türküleri...
Neşet Ertaş nereli, kimdir? Neşet Ertaş türküleri...Bozkırın Tezenesi olarak anılan Neşet Ertaş hakkında araştırmalar sürüyor. Baba mesleğini devralan Ertaş, küçük yaşlarda müzik ile ilgilenmeye başladı. İlkokul yıllarında keman ve bağlama çalmaya başladı. Türküleri ile milyonların sevgisini kazanan Neşet Ertaş ne zaman, neden öldü? İşte, Neşet Ertaş hayatı...
3.05.2021Cadde
Duyuru bekleniyor... Sınavlar ne zaman yapılacak, ertelendi mi? Sınav tarihleri belli oldu mu?
Duyuru bekleniyor... Sınavlar ne zaman yapılacak, ertelendi mi? Sınav tarihleri belli oldu mu?Aşırı artan koronavirüs vaka sayıları sonrası okullar yeniden uzaktan eğitime geçti. Sınavlar ise ertelendi. Şimdi İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri sınav tarihlerini merak ederek "Sınavlar ne zaman yapılacak?" diye soruyor.
3.05.2021Gündem
Son dakika: Bu kuralda yaya kaldık! 'Benim oğlum öldü'
Son dakika: Bu kuralda yaya kaldık! 'Benim oğlum öldü'Yasaya göre, yaya geçidinde öncelik hakkı yayaların. Ancak birçok sürücü bu kurala uymuyor. Yayalara geçiş hakkı verilmemesi yüzünden ilk üç ayda 349 kaza yaşandı
2.05.2021Gündem
Yetenek yetmez, akıl da gerekli!
Yetenek yetmez, akıl da gerekli!"Kan, ter ve saygı! İlk ikisini verir, sonuncuyu kazanırsın...
1.05.2021Ege
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: ABD'nin kararlarını gözden geçirmesini bekliyoruz
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: ABD'nin kararlarını gözden geçirmesini bekliyoruzCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarını "soykırım" olarak nitelemesinin nedeninin "iç politika saikleri" ve "ABD'nin uluslararası dünya sahnesine geri döneceğini" ilan etmesi olduğunu belirterek, "Sanırım (Biden) dünyanın bir yerine geri dönmek için araçlardan biri olarak böyle bir fenomeni kullanmaya çalışıyor. Bu iki nedenin hem kendisi hem de ABD dış politikası için tamamen yanlış bir başlangıç olduğuna inanıyorum." dedi.
1.05.2021Siyaset
Emniyet Genel Müdürlüğü, teslim olan teröristlerin profilini çıkardı
Emniyet Genel Müdürlüğü, teslim olan teröristlerin profilini çıkardıEmniyet Genel Müdürlüğünün, 2016-2020 yılları arasında terör örgütü PKK/KCK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan 939 teröriste ilişkin yaptığı analiz çalışması, teröristlerin ağırlıkla çocuk ve genç yaşta, düşük eğitim seviyesinde oldukları gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.
1.05.2021Gündem
Hayallere dokundular
Hayallere dokundularİTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları öğrencileri, ilkokullu miniklerin hayallerini gerçekleştirdi; bayram sevinci yaşattı
1.05.2021Ege
'Kurbanların % 52 ’si evli'
'Kurbanların % 52 ’si evli'TÜİK verilerine göre, 2019’da 181 kadın cinayet sonucu öldürüldü. 2009-2019 döneminde, yüzde 31.4 oranı ile en çok ilkokul mezunu kadınlar cinayete kurban gitti. Kurbanların yüzde 52’si ise evliydi.
30.04.2021Gündem
İlkokul Nasıl Hecelenir? İlkokul Kelimesi Nasıl Hecelerine Ayrılır?
İlkokul Nasıl Hecelenir? İlkokul Kelimesi Nasıl Hecelerine Ayrılır?Derslerde öğretilen derslerden biri de hecelemedir. Kelimelerin hecelemesi kişiler tarafından öğrencilik hayatında öğrenilir. İlkokul kelimesinin nasıl heceleneceği birçok öğrencinin araştırdığı bir konudur. İlkokul kelimesinin doğru şekilde hecelenişi merak edilen konulardan biridir. İlkokul nasıl hecelenir? İlkokul kelimesi nasıl hecelerine ayrılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
29.04.2021Eğitim
SON DAKİKA! Lise sınavları nasıl olacak, ne zaman? 2. sınavlar olacak mı, liselerde sınavlar iptal mi?
SON DAKİKA! Lise sınavları nasıl olacak, ne zaman? 2. sınavlar olacak mı, liselerde sınavlar iptal mi? Sınavlar ertelendi mi, iptal mi oldu soruları gündemde yoğun olarak aratılırken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk son dakika açıklamada bulundu. Lise sınavları olacak mı, nasıl yapılacak? İlkokul, ortaokul sınavları hakkında yeni gelişmeleri araştırılıyor. Peki, karneler ne zaman verilecek? İşte, Ziya Selçuk'un açıklaması...
28.04.2021Gündem
Atatürk Lisede Hangi Şehirdeki Askeri Okulda Öğrenim Görmüştür?
Atatürk Lisede Hangi Şehirdeki Askeri Okulda Öğrenim Görmüştür?Cumhuriyetimizin kurucu önderi Mustafa Kemal Atatürk eğitim yıllarında hem diplomasi hem de siyasi yönünü geliştirecek okullarda eğitim görmüştür. Bu eğitimi sayesinde milletimizle ilgili alınacak kararlar noktasında ileriye dönük fikirler geliştirmiş ve devletlerle yapılan anlaşmalarda akılcı bir duruş sergileyerek bölünmez bütünlüğümüzü korumuştur. Peki Atatürk lisede hangi şehirdeki askeri okulda öğrenim görmüştür? İşte, merak edilen tüm detaylar.
28.04.2021Eğitim
Projeleri halk belirleyecek
Projeleri halk belirleyecekEfeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, muhtarlıklara, belediye hizmet binasına, Efe Bakkal’a ve Milli Aydın Bankası Kültür Merkezi’ne proje kutuları yerleştirdi.
28.04.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

okulegenasılkoronavirüssınavlar

İlkokul ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.