Geri Dön
Gündemİşe yerleştirilenlerin yüzde 30’u kadın

İşe yerleştirilenlerin yüzde 30’u kadın

İŞKUR Genel Müdür Vekili Bekir Aktürk, 2002’den Mayıs 2021 sonuna kadar geçen sürede toplam 10 milyon kişinin işe yerleştirilmesine aracılık ettiklerini, işe yerleştirilenlerin yüzde 30.8’ini kadınların oluşturduğunu açıkladı.

İşe yerleştirilenlerin yüzde 30’u kadın

BAHAR ATAKAN Ankara - Aktürk, TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu’na yaptığı sunumda, kadınların İŞKUR’un iş başı eğitim programı ve meslek kurslarına katılım düzeyine ilişkin detaylı bilgiler verdi. Aktürk özetle şunları kaydetti: Aktif iş gücü programlarımız kapsamında işbaşı eğitim programı ve mesleki eğitim kurslarımızdan kadınlar yoğun bir şekilde faydalanıyor. En az 2 sigortalı çalışanı olan ve kamu teşkilatında yer almayan bütün iş yerlerinde işbaşı eğitim programlarımızı uyguluyoruz.

İşbaşı eğitim programına katılan katılımcılarımıza kendi durumlarına, statülerine ve mesleklere göre değişen oranda cep harçlığı veriyoruz yani katıldıkları her bir gün için kendilerine bir ödeme yapıyoruz.

Programa tam ay katılım sağlayan bir vatandaşımız asgari ücret tutarında yani 2 bin 825 lira tutarında cep harçlığını bizden almış oluyor. 2009 yılından 2021 yılı Mayıs sonuna kadar 2 milyonu aşkın vatandaşımız İEP programlarımızdan faydalandı.  

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Denizli'de alkollü genç otomobilleri taşa tuttuDenizli'nin Merkezefendi ilçesinde, aşırı alkollü olduğu öne sürülen Melih Ç. (23), yoldan geçen araçları taş atarak trafiği tehlikeye düşürdü. 4 araç atılan taşlardan zarar görürken, vatandaşlar tarafından yakalanan Melih Ç., polise teslim edildi. Melih Ç.'nin yoldan geçen araçlara taş attığı anlar ise güvenlik kamerasına da yansıdı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner