Geri Dön

İşte takdir teşekkür hesaplama işlemi

Bu hafta sonu öğrenciler tatile girecektir. Karnelerini alacak öğrenciler, takdir teşekkür hesaplama işlemi nasıl ve nereden yapılır? merak ediyorlar. Haberimizde verilen linkten takdir teşekkür hesaplama işlemi aracılığıyla mevcut notlarının ortalamasını hesaplamayabilirsiniz...

İşte takdir teşekkür hesaplama işlemi

Yediden yetmişe tüm öğrencilerin kış ortasında girecek oldukları yarıyıl tatili olarak da adlandırılan sömestr tatiline sayılı günler kaldı. Okulları yarıyıl tatiline girecek olan öğrencilerin akıllarında takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi alacakları var. Bunu online olarak hesaplayarak karne gününden önce öğrenebilirsiniz. Uzun bir dönemin sonuna geldik ve yepyeni bir dönem için tatile girmeyi beklemekteyiz. Eylül ayında başlayan maratonun son haftasında bulunmaktayız. İyi kötü öğrenciler sınavlara girdiler. Belli sonuçlar aldılar. Artık tatil heyecanı tüm yurdun gençlerini sardı. Çünkü yarıyıl tatili çok soğuk günlerde öğrencilerin okula giderken zorluk çekmemesi için ve de öğrencilerin dikkatini toplamak, onların çalıştıkları bir dönem sonunda rahatlatmak ve dinç bir şekilde eğitim hayatlarına devam etmeleri için yapılmıştır.

2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı için Sömestr tatili tarihi 20 Ocak 2017 Cuma günü başlayacak.

2.Dönem Ne Zaman Başlayacak?

15 Tatil 6 Şubat 2017 tarihinde bitecek ve 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılı 2.dönem zili milyonlarca öğrenci için çalacaktır. 8.sınıf öğrencileri için ikinci dönem TEOG sınavı hazırlıkları lise son sınıf öğrencileri için YGS ve LYS hazırlıkları başlayacak ve bu dönem bu sınavlara göre geleceğini şekillendireceklerdir.

Lütfen yönlendirildiğiniz sitede kimlik bilgilerinizi paylaşmayınız.

TAKDİR TEŞEKKÜR HESAPLAMA İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Okulun son günü olan Cuma günü öğrenciler bir de karne alacaktır. Tüm yıl boyunca çalışıp, uğraşıp, didindikleri eğitim hayatlarının sonucunda tatile girmek için not durum çizelgesi görevi yapan bu karne öğrencilerin bir dönem içerisinde girmiş oldukları sınavlarda aldıkları puanların ortalamalarını yansıtır. Öğrenciler bu nedenle çok heyecanlı olurlar. Ancak artık öğrenciler e-okul sistemi sayesinde karne dağıtımından önce notlarını görebilmektedir. Çünkü karne denilen bu belge e-okul sistemine yansıyan notların ellere verilmiş halidir. Öğrenciler bu nedenle ister telefondan ister de bilgisayarlardan bu notları öğrenebilmektedirler. Bu esnada öğrencileri meraka sokan şey ise karnelerinin yanlarında her hangi bir belge alıp almadıklarıdır.

Öğrencilerin Cuma günü alacak oldukları karneler de ki notları onların sınavlarda almış oldukları puanların ortalamasıdır. Ancak öğrenciler bu karnenin yanında bir de başarı puanlarına göre bazı belgelerle ödüllendirilirler. Bu belgeler öğrencinin aldıkları puanların en genel ortalamasına göre öğrencilere verilir. Ve de bu belge e-okul sisteminde yer almaz. Bu nedenle asıl heyecan bu belgeyi acaba alabildim mi heyecanıdır. Öğrencilerin not ortalaması gördükleri ders saatleri ile çarpılıp bölünerek elde edilen sonuç takdir ya da teşekkür alıp alamayacaklarını gösterir. Her öğrenci tarafından merak edilen bu sorunun yanıtını ise öğrenciler internet sistemini kullanarak meraklarını giderebilirler. Çünkü son zamanlarda ortalama her öğrencinin sıklıkla kullanmış olduğu bir uygulama olan Takdir Teşekkür Hesaplama internet sistemi üzerinden yapılabilmektedir. Öğrenciler hangi belgeyi almayı hak kazanmışlarsa bu hesaplama sayfasına giriş yaparak birkaç işlemi gerçekleştirerek öğrenebilirler.

Öğrenciler internete erişim sağlayabildikleri her ortamda kolay bir şekilde bu sistemden yararlanabilirler. Dolayısıyla takdir mi yoksa teşekkür mü alabileceklerini hesaplayabilirler. Öncelikle bu işlemden yararlanmak için bazı ufak tefek aşamaları atlatmaları gerekir. Bunlardan ilki ise sayfaya giriş yapmaktır. Ardından karşılarına açılacak olan sayfada not ortalamalarını ve derslerin haftada kaç saat görüldüğünü işaretlemeleri gerekir. Sonrasında ise tek bir tuşa basarak dakikasında kolayca hangi belgeyi alacaklarını öğrenebilirler. Böylece son güne kadar meraklarını gidermiş olurlar.

Gündüz vakti alkol alıp kavga ettiler!Samsun’da gündüz vakti parkta alkol alarak kavga eden 1'i kadın 3 kişi ortalığı birbirine kattı. Çevredeki vatandaşlar ise durumu polise bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber