Yarıyıl Tatili

Yarıyıl Tatili

Son dakika yarıyıl tatili haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yarıyıl tatili gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yarıyıl tatili haber sayfamızda...

Yarıyıl Tatili

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.155 yarıyıl tatili haberi bulunmuştur.
YAZ TATİLİ HAZİRAN'IN KAÇINDA? ⛱ 2024 Yaz tatili ne zaman başlıyor, ne kadar sürecek, kaç gün, kaç ay?
YAZ TATİLİ HAZİRAN'IN KAÇINDA? ⛱ 2024 Yaz tatili ne zaman başlıyor, ne kadar sürecek, kaç gün, kaç ay? Bu seneki eğitim - öğretim yılında yılda iki kez uygulanması gereken ara tatiller tamamlandı. Yarıyıl tatili de iki ara tatilin arasında yaşandı. Bugün ise okullar kaldığı yerden devam etmeye başladı. Öğrenciler de sıradaki tatil olan yaz tatili hakkında bilgi almak için arayışa geçti. Peki Yaz tatili 2024 ne zaman? Bu seneki yaz tatili başlangıç tarihi hangi ayda, hangi gün?
15.04.2024 Bilgi Rehberi
2. ARA TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR, KAÇ GÜN OLACAK? 📚 2024/2. Dönem ikinci ara tatil hangi ayda, ayın kaçında?
2. ARA TATİL NE ZAMAN BAŞLIYOR, KAÇ GÜN OLACAK? 📚 2024/2. Dönem ikinci ara tatil hangi ayda, ayın kaçında? İlkokul, ortaokul, lise öğrencileri için geçerli olan 2. ara tatil için araştırmalar başladı. İlk ara tatil ve yarıyıl tatili ardından merak konusu olan 2. ara tatil ne zaman? Milyonlarca öğrenci, 2024 Yılındaki 2. ara tatil Nisan'ın kaçında başlayacak, kaç gün sürecek? öğrenmek istiyor. İşte Milli Eğitim Bakanlığı'nın duyurduğu tatil tarihleri...
29.02.2024 Bilgi Rehberi
2. ARA TATİL NE ZAMAN 2024? 👧👦 Nisan ara tatili kaldırılacak mı, ayın kaçında? 2024 ara tatil tarihleri...
2. ARA TATİL NE ZAMAN 2024? 👧👦 Nisan ara tatili kaldırılacak mı, ayın kaçında? 2024 ara tatil tarihleri... Okullarda yarıyıl tatili son buldu ve öğrenciler sınıfları doldurdu. Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) 2023-2024 yılı takvimini yayımladı. 5 Şubat günü başlayan ikinci dönemin ara tatil tarihi ise gündeme geldi. Nisan ara tatili ne zaman, hangi gün? 2. dönem ara tatili kalktı mı? Sorular peş peşe geliyor...
12.02.2024 Bilgi Rehberi
Öğretmenin ‘tatil’ine taktılar! Kaç saat çalışıyorlar?
Öğretmenin ‘tatil’ine taktılar! Kaç saat çalışıyorlar? Öğretmenler çok tatil yaptığı için eleştiriliyor ancak çalışma saatleri yurt dışındaki meslektaşlarıyla hemen hemen aynı. Çalışma süresi Türkiye’de 1.576 saatken OECD ülkeleri ortalaması 1.543.
9.02.2024 Eğitim
PAZARTESİ 5 ŞUBAT (YARIN) okullar var mı, açılıyor mu? İkinci dönem ne zaman başlayacak? 15 tatil (yarıyıl) tatili süresi uzatıldı mı?
PAZARTESİ 5 ŞUBAT (YARIN) okullar var mı, açılıyor mu? İkinci dönem ne zaman başlayacak? 15 tatil (yarıyıl) tatili süresi uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı belli oldu. 15 tatil süresinin uzatıldığına dair iddialara ilişkin MEB'den konuya dair açıklama geldi. Peki Yarın okullar açılacak mı, 5 Şubat Pazartesi okullar açılıyor mu? İşte merak edilen o soruların yanıtları...
4.02.2024 Bilgi Rehberi
Marmarisli minikler Pinokyo ile eğlendi
Marmarisli minikler Pinokyo ile eğlendi Marmaris Belediyesi’nin yarıyıl tatiline giren öğrenciler için hazırladığı etkinliklerde bugün Pinokyo çocuklarla buluştu.
3.02.2024 Ege
SON NET BİLGİ 📌 Okullar yarıyıl tatili (15 Tatil) uzatıldı mı, ne zaman açılacak 2024? 5 Şubat Pazartesi okullar başlıyor mu, 15 Tatil ne zaman bitiyor?  2. Dönem okulun ilk günü
SON NET BİLGİ 📌 Okullar yarıyıl tatili (15 Tatil) uzatıldı mı, ne zaman açılacak 2024? 5 Şubat Pazartesi okullar başlıyor mu, 15 Tatil ne zaman bitiyor? 2. Dönem okulun ilk günü 15 tatil devam ediyor. Milyonlarca öğrenci okullar ne zaman açılacak sorusuna cevap arıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, 15 tatil ne zaman bitiyor sorusunun cevabını geçtiğimiz haftalarda duyurdu. İlkokul, ortaokul, lise öğrencilerini ilgilendiren 15 tatil bitiş günü ve 2. dönem başlangıç tarihi haberimizde...
12.03.2024 Bilgi Rehberi
İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN başlayacak? 2023-2024 Okullar ne zaman açılacak? Yarıyıl tatili (15 tatil) süresi uzatıldı mı?
İKİNCİ DÖNEM NE ZAMAN başlayacak? 2023-2024 Okullar ne zaman açılacak? Yarıyıl tatili (15 tatil) süresi uzatıldı mı? Okullar ne zaman açılacak, yarıyıl tatili uzatıldı mı sorularının yanıtları öğrenci ve veliler tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. 22 Ocak Pazartesi günü yarıyıl tatiline çıkan öğrenciler tatilin bitmesine kısa bir süre kala yarıyıl tatili uzadı mı iddialarına yanıt arıyor. Peki Okullar ne zaman açılacak? 15 tatil süresi uzadı mı?
31.01.2024 Bilgi Rehberi
ÖĞRETMEN YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ 2024 👩‍🏫👨‍🏫 Öğretmenlerin yer değiştirme SONUÇLARI açıklandı mı? Öğretmen mazerete bağlı iller arası ek yer değiştirme başvuru sonuç tarihi...
ÖĞRETMEN YER DEĞİŞTİRME TAKVİMİ 2024 👩‍🏫👨‍🏫 Öğretmenlerin yer değiştirme SONUÇLARI açıklandı mı? Öğretmen mazerete bağlı iller arası ek yer değiştirme başvuru sonuç tarihi... Öğretmenlerin mazerete bağlı iller arası ek yer değiştirme başvuru süresi tamamlandı ve gözler sonuçlarda! Milli Eğitim Bakanlığı 23 il için yarıyıl tatili yer değiştirme işlemlerini yapıyor. Öğretmenler 2024 yer değitirme takvimine göre, ''mazerete bağlı yer değiştirme başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusuna yanıt arıyor.
30.01.2024 Bilgi Rehberi
Uludağ'da 230 TL'lik izdiham! Metrelerce kuyruk oluştu
Uludağ'da 230 TL'lik izdiham! Metrelerce kuyruk oluştu Türkiye'nin en gözde kış turizm merkezlerinin başında gelen Uludağ'da yarıyıl tatili ve hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Yerli ve yabancı binlerce turist teleferik ile Uludağ'a çıkmak isteyince metrelerce kuyruk oluştu.
28.01.2024 Haberler
Uludağ'da 230 TL'lik izdiham! Metrelerce kuyruk oluştu
Uludağ'da 230 TL'lik izdiham! Metrelerce kuyruk oluştu Türkiye'nin en gözde kış turizm merkezlerinin başında gelen Uludağ'da yarıyıl tatili ve hafta sonu yoğunluğu yaşandı. Yerli ve yabancı binlerce turist teleferik ile Uludağ'a çıkmak isteyince metrelerce kuyruk oluştu.
28.01.2024 Gündem
Yarının Köyleri’nde dijital eğitim tatilde de sürüyor
Yarının Köyleri’nde dijital eğitim tatilde de sürüyor Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP)  işbirliğinde Trendyol’un yürüttüğü Yarının Köyleri projesi kapsamında Adana’nın Kürkçüler Köyü’nde açılan Dijital Merkez’de, yarıyıl tatili boyunca eğitim veriliyor. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerinin, temel bilgisayar kullanımından robotik kodlamaya uzanan program dahilinde iki hafta boyunca dijital yeteneklerini geliştirmesi hedefleniyor.
26.01.2024 Teknoloji
5 yıldızlı sınav kampı turizmi! 7 bin liraya kadar günlük ücret...
5 yıldızlı sınav kampı turizmi! 7 bin liraya kadar günlük ücret... Öğrencilerin sınavlara hazırlığı tatillerde de sürüyor. Bazı okullar, 5 yıldızlı otellerde ‘Her şey dahil sınav kampı’ düzenliyor. Saatlerce soru çözen öğrenciler, ders aralarında eğleniyor. Sınav kampı ücretleri günlük 1500- 7000 TL arası.
26.01.2024 Eğitim
Hadi çocuklar tiyatroya!
Hadi çocuklar tiyatroya! Yarıyıl tatili devam ederken birçok oyun çocuklarla buluşacak. İBB Şehir Tiyatroları 29 Ocak’ta Kadıköy Müze Gazhane Sevda Şener Sahnesi’nde “Çöpsüz Dünya” oyununu sahneliyor.
24.01.2024 Kültür Sanat
Türk Telekom’la ‘AKM’de yarıyıl’
Türk Telekom’la ‘AKM’de yarıyıl’ Türk Telekom yarıyıl tatili kapsamında düzenlediği programlarla öğrencilere sanat deneyimi sunduğunu duyurdu. Konuyla ilgili yapılan açıklamaya göre, Atatürk Kültür Merkezi’nde (AKM) tiyatrodan atölyelere, sinemadan çocuk operasına kadar bir program çocukları bekliyor.
24.01.2024 Ekonomi
15 TATİL NE ZAMAN BİTECEK, UZAYACAK MI? MEB: Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? İşte okulların açılış tarihi
15 TATİL NE ZAMAN BİTECEK, UZAYACAK MI? MEB: Yarıyıl tatili ne zaman bitecek? İşte okulların açılış tarihi Okullarda 15 tatil başladı. 19 Ocak Cuma günü karnelerin alınmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci tatile girdi. Sosyal medyada çıkan yarıyıl tatili uzayacağı yönündeki iddiaların ardından öğrenciler ve veliler okulların açılış tarihini merak ediyor. MEB çalışma takvimini dönem başında yayınlamıştı. İşte 15 tatilin sona ereceği tarih.
22.01.2024 Bilgi Rehberi
İstanbul Havalimanı'nda yarıyıl tatili yoğunluğu
İstanbul Havalimanı'nda yarıyıl tatili yoğunluğu Milyonlarca öğrencinin karnelerini almasının ardından yarıyıl tatilini yurt içi ve yurt dışında geçirmek isteyenler dolayısıyla İstanbul Havalimanı'nda dün başlayan yoğunluk bugün de devam etti. Öğrenciler ve ailelerin yanı sıra umre ziyaretini gerçekleştirmek üzere kafileler halinde havalimanına gelenler terminaldeki yolcu hareketliliğini iki kat artırdı.
20.01.2024 Haberler
İstanbul Havalimanı'nda yarıyıl tatili yoğunluğu
İstanbul Havalimanı'nda yarıyıl tatili yoğunluğu Milyonlarca öğrencinin karnelerini almasının ardından yarıyıl tatilini yurt içi ve yurt dışında geçirmek isteyenler dolayısıyla İstanbul Havalimanı'nda dün başlayan yoğunluk bugün de devam etti. Öğrenciler ve ailelerin yanı sıra umre ziyaretini gerçekleştirmek üzere kafileler halinde havalimanına gelenler terminaldeki yolcu hareketliliğini iki kat artırdı.
20.01.2024 Ekonomi
Kartalkaya'da kayak pistleri doldu
Kartalkaya'da kayak pistleri doldu Bolu'da, kayak merkezi Kartalkaya, sömestir tatili nedeniyle kayak tutkunlarının akınına uğradı. Kar kalınlığının 2 metreye ulaştığı merkezde, kayakseverler pistleri doldurdu.
20.01.2024 Ekonomi
'Çeşme'de yarıyıl tatilinde oteller yüzde 65 doldu'
'Çeşme'de yarıyıl tatilinde oteller yüzde 65 doldu' İzmir'in Çeşme ilçesinde, okulların yarıyıl tatiline girmesiyle başta termal tesisler olmak üzere otellerdeki doluluk oranı yüzde 65'e ulaştı. Alaçatı Turizm Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Kerem Ünsal, sömestir tatilinde akla ilk kayak otelleri gelse de havaların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi ve diğer birçok nedenden, Çeşme'nin de tatilcilerin tercihleri arasına girdiğini söyledi.
20.01.2024 Ekonomi
İKİNCİ DÖNEM ne zaman başlıyor 2024? 15 Tatil (yarıyıl taitli) ne zaman bitiyor? Okulların açılma tarihi
İKİNCİ DÖNEM ne zaman başlıyor 2024? 15 Tatil (yarıyıl taitli) ne zaman bitiyor? Okulların açılma tarihi Okullar ilk ara tatiline Cuma gününden itibaren başlıyor. Milli Eğitim Bakanlığına bağlı ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki 20 milyonu aşkın öğrenci, 19 Ocak Cuma günü karnelerini alacak. Okullar 16 gün boyunca tatil olacak. Peki, ikinci dönem ne zaman başlayacak?
20.01.2024 Bilgi Rehberi
Yarıyıl tatili resmen başladı! Otogarda yoğunluk oluştu
Yarıyıl tatili resmen başladı! Otogarda yoğunluk oluştu Okulların 15 günlük tatile girmesiyle Bayrampaşa'da bulunan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda da yoğunluk başladı. 15 günlük arada kimi vatandaşlar memleketine, kimi ise tatile gidiyor.
19.01.2024 Gündem
Çevre Bakanlığı'ndan deprem bölgesindeki çocuklara özel etkinlik
Çevre Bakanlığı'ndan deprem bölgesindeki çocuklara özel etkinlik Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı, yarıyıl tatilinde de deprem bölgesindeki çocukları unutmadı. Bakanlığa bağlı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanlığı tarafından 2023-2024 eğitim öğretim yılı yarıyıl tatilinde, depremzede çocuklara motivasyon amaçlı atölye çalışmaları ve interaktif sahne gösterileri düzenlenecek.
19.01.2024 Ekonomi
Ordu’da 130 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi
Ordu’da 130 bin öğrenci yarıyıl tatiline girdi Ordu’da yarıyıl tatili dolayısıyla 130 bin öğrenci karne sevincini yaşadı. 12 bin öğretmen de yarıyıl tatiline çıktı.
19.01.2024 Eğitim
Bakan Tekin'den özel okul ücretlerine ilişkin açıklama
Bakan Tekin'den özel okul ücretlerine ilişkin açıklama Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, özel okullarda yapılan fahiş zamlarla ilgili açıklamada bulundu. Tekin "Özel okul temsilcileriyle görüştük. Kendilerini uyarıyoruz." dedi.
19.01.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Yarıyıl Tatili ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.