Geri Dön
GündemİTÜ Maden Fakültesi'nde işgal 3'üncü gününde

İTÜ Maden Fakültesi'nde işgal 3'üncü gününde

SOMA’da yaşanan maden faciasına dikkat çekmek üzere İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Maden Fakültesi’nde öğrencilerin işgali 3’üncü gününde devam ediyor.

İTÜ Maden Fakültesi'nde işgal 3'üncü gününde

İTÜ’nün Ayazağa kampüsünde bulunan Maden Fakültesi binada kapılar giriş ve çıkışlara kapatıldı. Binaya "Bu fakültede işgal var" ve "Yeryüzü aydınlansın diye işçilerin gökyüzü karartılamaz" yazılı pankartlar asıldı. İşgalin 3’üncü günüde İTÜ Maden Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Fatma Arslan ile görüşmelerin devam ettiğini ifade eden bir öğrenci "Soma’da katliam taşeron sisteminin katliamıydı. Biz bu okulda taşeronun son bulmasını istiyoruz. Taşeron izleme komitesi kurup, taşeronu bitirmeyi amaçlıyoruz" dedi. Talepleri karşılanmaması halinde işgale devam edeceklerini söyleyen öğrenci, binaya zarar vermediklerini belirterek "Buraya polis girerse buranın talan olacağını daha önceki deneyimlerden biliyoruz" diye konuştu.

Gökyüzünde 'Starlink' heyecanıBursa'nın İnegöl ilçesinde 21.30 ile 22.00 saatleri arasında gökyüzünde görülen ışıklı cisimler şaşkınlığa yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet