İtü

İtü

Son dakika itü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan itü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan itü haber sayfamızda...

İtü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.641 itü haberi bulunmuştur.
Bağcılar'dan gitti, 6 günde işe alınıp kapsülü yaptı! 'Alper abiye ilk bunu soracağım'
Bağcılar'dan gitti, 6 günde işe alınıp kapsülü yaptı! 'Alper abiye ilk bunu soracağım'Tüm dünyanın konuştuğu 2 Türk: Alper Gezeravcı ve Samet Saray. 'Türkiye'nin ilk astronotu'nu taşıyan kapsülün üretim ve test süreçlerinde yer alan tek Türk'ü, herkes sosyal medyada verdiği 'Evet' cevabıyla tanıdı. "İşte o an doksana takma vaktidir" diyen Samet Saray Bağcılar'dan Amerika'ya, oradan da uzaya uzanan yolculuğuna dair merak edilenleri anlattı.
1.02.2024Gündem
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdiNASA tarafından 30’uncusu gerçekleşecek İnsanlı Keşif Aracı Yarışması’na, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Bellatrix Uzay Takımı kabul alan ilk Türk takımı oldu.
25.01.2024Haberler
ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarına MSB'den ilk yorum
ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarına MSB'den ilk yorumMilli Savunma Bakanlığı kaynaklarından ABD'nin Suriye'den çekileceği iddialarıyla ilgili açıklama yapıldı. Sözleşmeli askerlerin maaş ve tazminatlarıyla ilgili de açıklama yapan kaynaklar terörle mücadeledeki son durumu da paylaştı.
26.01.2024Gündem
Alper Gezeravcı, öğrenci ve akademisyenlerle görüşecek
Alper Gezeravcı, öğrenci ve akademisyenlerle görüşecekTürkiye'nin ilk astronotu Alper Gezeravcı, Uluslararası Uzay İstasyonu'ndan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır'ın yanı sıra öğrenci, akademisyen ve gazetecilerle görüşme gerçekleştirecek.
25.01.2024Gündem
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdi
İTÜ'lü öğrencilerden büyük başarı! NASA devreye girdiNASA tarafından 30’uncusu gerçekleşecek İnsanlı Keşif Aracı Yarışması’na, İstanbul Teknik Üniversitesi öğrencilerinin oluşturduğu Bellatrix Uzay Takımı kabul alan ilk Türk takımı oldu.
25.01.2024Gündem
İTO Başkanı Avdagiç’e “fahri doktora” unvanı
İTO Başkanı Avdagiç’e “fahri doktora” unvanıİTO Başkanı Şekib Avdagiç'e, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından fahri doktora unvanı verildi.
12.12.2023Ekonomi
İstanbul deprem risk haritası yenileniyor! 1 yıl içinde tamamlanacak
İstanbul deprem risk haritası yenileniyor! 1 yıl içinde tamamlanacakİstanbul Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof.Dr. Cenk Yaltırak, gerçek ve senaryo depremler üzerinden 120 bin farklı noktada 750 metreye 750 metre aralıklarla zemin davranışını ivmelerle hesaplayabilen fay haritası hakkında bilgi verdi.
8.12.2023Gündem
Türkiye’de en çevreci İTÜ
Türkiye’de en çevreci İTÜEndonezya Üniversitesi tarafından 2010 yılında başlatılan yeşil kampüs ve çevresel sürdürülebilirlik üzerine bir değerlendirme sunan “UI GreenMetric Dünya Üniversite Sıralaması”nın bu yılki sonuçları belli oldu.
7.12.2023Eğitim
İTÜ’den İSO Başkanı Bahçıvan’a fahri doktora
İTÜ’den İSO Başkanı Bahçıvan’a fahri doktoraİstanbul Sanayi Odası (İSO) Başkanı Erdal Bahçıvan’a İstanbul Teknik Üniversitesi ( İTÜ) tarafından fahri doktora diploması verildi.
22.11.2023Ekonomi
Yüzbaşı uçaktan keşfetti! Ağrı Dağı'ndaki büyük gizem çözüldü
Yüzbaşı uçaktan keşfetti! Ağrı Dağı'ndaki büyük gizem çözüldüAğrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından kurulan araştırma ekibinin geçen yıl Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, 'Nuh'un Gemisi' kalıntılarının olduğuna inanılan alandan alınan kaya ve toprak numunelerinin ilk sonuçları çıktı.
26.10.2023Haberler
Yüzbaşı uçaktan keşfetti! Ağrı Dağı'ndaki büyük gizem çözüldü
Yüzbaşı uçaktan keşfetti! Ağrı Dağı'ndaki büyük gizem çözüldüAĞRI İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ile İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) tarafından kurulan araştırma ekibinin geçen yıl Ağrı'nın Doğubayazıt ilçesinde, 'Nuh'un Gemisi' kalıntılarının olduğuna inanılan alandan alınan kaya ve toprak numunelerinin ilk sonuçları çıktı.
26.10.2023Gündem
Binali Yıldırım'dan Filistin açıklaması! 'Türkiye’ye çok önemli görev ve sorumluluklar düşüyor'
Binali Yıldırım'dan Filistin açıklaması! 'Türkiye’ye çok önemli görev ve sorumluluklar düşüyor'İstanbul Teknik Üniversitesi’nin 250'nci yılı dolayısıyla hazırlanan 'Arıların 250 Yıllık Hikayesi' belgeselinin tanıtım töreni, İTÜ Ayazağa Kampüsü’nde gerçekleştirildi. Törene katılan İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu eski Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı konuşmada, Filistin'de yaşananlara değindi.
21.10.2023Gündem
Bilirkişi raporu dosyaya girdi! Sürat teknesi ile ölümde yeni detaylar
Bilirkişi raporu dosyaya girdi! Sürat teknesi ile ölümde yeni detaylarBalıkesir’de sürat teknesi ile çarptığı Elvan Fırat Taşdöğen'in (46) ölümüne neden olduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan Ender Küçük'ün (52), uzman bilirkişi raporuna göre de yüzde 75 asli kusurlu olduğu dosyaya girdi. Rapor sonrası savcı, Küçük'ün 9 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.
5.10.2023Gündem
BTK'da 'Starlink' toplantısı: Gücümüze güç katmayı hedefliyoruz
BTK'da 'Starlink' toplantısı: Gücümüze güç katmayı hedefliyoruzBilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda (BTK) Starlink uydusunun Türkiye’de faaliyete geçmesi ile ilgili yapılan başvuruya ilişkin istişare toplantısı yapıldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, "Uzayda önemli çalışmalara imza atan kim olursa olsun, şartlarımıza uydukları ve gerekli izinleri aldıkları müddetçe onlarla birlikte çalışmak bizleri mutlu eder" dedi.
26.09.2023Ekonomi
GMW Mimarlık: Teknoloji sayesinde havaalanı deneyimleri neredeyse kişiye özel hale geldi…
GMW Mimarlık: Teknoloji sayesinde havaalanı deneyimleri neredeyse kişiye özel hale geldi…Kuruluşundan günümüze geçen çeyrek asırlık süreç içerisinde elde ettiği deneyimlerle uluslararası havalimanı projeleri için masterplan tasarımı ve planlama danışmanlığı hizmetleri vererek küresel ölçekte başarılara imza atan GMW MİMARLIK ortakları Mimar Dicle Demircioğlu ve Mimar Pınar İlki Emekçi ile ulaşım yapılarındaki farklı dinamikleri, teknolojik gelişmeleri ve yeni trendleri konuştuk.
25.09.2023Mimarlık
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'su
İşte Türkiye'nin En Etkin 50 CHRO'suDünyada farklı kuşaklar birbiri ardına çalışma hayatına katılırken ve teknoloji adeta ışık hızıyla ilerlerken İnsan Kaynakları Direktörleri'nin, yani CHRO'ların (Chief Human Resources Officer) omzundaki yük giderek artıyor. Yeniden şekillenen iş yaşamında CHRO'lar belki de kariyerlerinin en ciddi sınavlarından geçiyor.
TEKNOFEST rüzgarı! Üniversite öğrencilerinden güneş enerjisiyle çalışan İHA
TEKNOFEST rüzgarı! Üniversite öğrencilerinden güneş enerjisiyle çalışan İHAİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Makine Mühendisliği bölümü öğrencileri, güneş enerjisiyle çalışan insansız hava aracı (İHA) geliştirdi.
2.09.2023Ekonomi
166 puanla Boğaziçi'ne! Bir başka programda fark 2 milyon
166 puanla Boğaziçi'ne! Bir başka programda fark 2 milyonÜniversitelerde bu yıl birçok programda taban puanlar ve başarı sıraları arasında uçurum oluştu. Boğaziçi’nde 511 taban puanla öğrenci alan fizik programına,166 puanla 34 yaş üstü kadın aday yerleşti. Bir başka programda fark 2 milyon oldu.
22.08.2023Gündem
OTOPARK İŞLERİ YAPTIRILACAKTIR
OTOPARK İŞLERİ YAPTIRILACAKTIROTOPARK İŞLERİ YAPTIRILACAKTIRYAPI İŞLERİ VE TEKNİK DAİRE BAŞKANLIĞI YÜKSEKÖĞRETİM KURUMLARI İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ İTÜ Ayazağa Yerleşkesi İç Otoparklar Tadilat Onarım Yenileme(2023) yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 19 uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek olup, teklifler sadece elektronik ortamda EKAP üzerinden alınacaktır...
16.08.2023Resmi İlanlar
Mimar Alper Derinboğaz: Çatalhöyük’ten Göbeklitepe’ye coğrafyamızdaki yapı yapma kültüründen öğreneceğimiz çok şey var...
Mimar Alper Derinboğaz: Çatalhöyük’ten Göbeklitepe’ye coğrafyamızdaki yapı yapma kültüründen öğreneceğimiz çok şey var...Mimarlık pratiğini, klasik bir yapı üretim stüdyosu olmaktan çok araştırmaya ve öğrenmeye dayalı multidisipliner bir laboratuvar gibi kurguladığı Salon bünyesinde, özgün bir perspektifte sürdüren Alper Derinboğaz ile İstanbul Müzesi başta olmak üzere güncel projelerini ve sanatmimarlık arakesitindeki diğer işlerini konuştuk.
31.07.2023Mimarlık
Çobanlık yaparken keşfedildi! Siri uygulamasının babası Denizlili bir Türk'müş
Çobanlık yaparken keşfedildi! Siri uygulamasının babası Denizlili bir Türk'müşBabası ilkokula gitmesine izin vermemişti, bu nedenle köyde çobanlık yapıyordu. Karşılaştığı öğretmenler sayesinde önce yatılı okula, sonrasında İTÜ'ye adım attı. Hatta işi öyle ileri taşıdı ki ünlü Alman fizikçi Einstein'ın teorisindeki boşluğu bile keşfetti. Davet alarak gittiği ABD'de sadece 3 ayda tezini bitiren Hüseyin Yılmaz tüm dünyanın kullandığı 'Siri' uygulamasının da babası oldu.
12.07.2023Gündem
Kayıp olarak aranan yaşlı adam ünlü ekonomist Korhan Berzeg çıktı
Kayıp olarak aranan yaşlı adam ünlü ekonomist Korhan Berzeg çıktıAmerika Birleşik Devletleri'nde (ABD) yaşayan ve Dünya Bankası'ndan emekli olan Korhan Berzeg (83) tatil için geldiği, doğum yeri Balıkesir'in Gönen ilçesinde kayboldu. Berzeg'den, 8 gündür haber alınamıyor. Gönen Kaymakamı Arslan Yurt, bölgede yapılan aramalarda Berzeg'e henüz ulaşılamadığını, çalışmaların sürdüğünü açıkladı.
24.06.2023Gündem
Seçmeli ders uyanıkları! Soru başına 100 TL!
Seçmeli ders uyanıkları! Soru başına 100 TL!Üniversitelerde para karşılığında sınavlara başkasının yerine girenler ve tez hazırlayanlardan sonra şimdi de yaz okulu ders seçimlerini ücret karşılığı satanlar çıktı. İhtiyacı olmadığı halde dersleri seçen öğrenciler, aldıkları bu dersleri para karşılığında diğer öğrencilere satıyor. Dersin önemine göre 2.000 TL’ye varan miktarlarda ücret talep ediyorlar.
23.06.2023Eğitim
Kazada ölen 9 yaşındaki çocuğun ailesinden, sürücüye verilen 12 bin lira cezaya itiraz
Kazada ölen 9 yaşındaki çocuğun ailesinden, sürücüye verilen 12 bin lira cezaya itirazAntalya'nın Kemer ilçesinde geçen yıl trafik kazasında bisikletli Yelkan Göktuğ Demirsöz'e (9) aracıyla çarparak ölümüne neden olduğu suçlamasıyla yargılanan Mustafa Nagnalo'ya (49) 'taksirle ölüme neden olma' suçundan verilen 1 yıl 8 ay hapis cezası 12 bin 100 lira adli para cezasına çevrildi. Demirsöz ailesi ‘Adalet istiyoruz’ diyerek karara itiraz etti.
21.06.2023Gündem
En yaşlı ve en genç üniversite adayları! ÖSYM Başkanı Ersoy ile bir araya geldiler
En yaşlı ve en genç üniversite adayları! ÖSYM Başkanı Ersoy ile bir araya geldilerÖlçme, Seçme, Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, 2023 Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) giren en yaşlı üniversite adayı Müfit Öner (89) ve en genç aday Sümeyye Gümüş (15) ile bir araya geldi.
21.06.2023Gündem

Benzer Haber Etiketleri

İtü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.