İtü

İtü

Son dakika itü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan itü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan itü haber sayfamızda...

İtü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.534 itu haberi bulunmuştur.
‘Tek derdimiz kalacak yer bulmak’
‘Tek derdimiz kalacak yer bulmak’Kiralık ev ve yurt sıkıntısı devam eden öğrenciler, bu soruna çözüm bulunması için Barınamıyoruz Hareketi’ni başlattı. Farklı üniversitelerden ve bölümlerden öğrenciler bir araya gelerek, geceyi parklardaki çimlerde, banklarda geçiriyor.
22.09.2021Eğitim
Son dakika... Prof. Dr. Celal Şengör'den yankı uyandıran olayla ilgili ilk açıklama!
Son dakika... Prof. Dr. Celal Şengör'den yankı uyandıran olayla ilgili ilk açıklama!Prof.Dr Şengör'ün bir öğrencisine kızdığı için "eteğini kaldırıp tokat attığını" canlı yayında anlatması, büyük tepki çekmişti. İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü, Prof. Dr. Şengör hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.
20.09.2021Gündem
Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldı
Prof. Dr. Celal Şengör hakkında soruşturma başlatıldıİstanbul Teknik Üniversitesi(İTÜ) öğretim üyesi Prof. Dr. Celal Şengör, sosyal medyada paylaşılan ve bir kadın öğrencisiyle ilgili taciz içerdiği iddia edilen videodaki anlatımı tepki çekti. İTÜ Rektörlüğü'nden yapılan açıklamada, konuya ilişkin soruşturma başlatıldığı belirtildi.
19.09.2021Gündem
İTÜ’de yurt tartışması
İTÜ’de yurt tartışmasıArı Kültürel Sosyal ve Sağlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Rektörlüğü’nün 11 Eylül’de irtifak hakkı 49 yıllığına İTÜ Geliştirme Vakfı’na ait olan Zeynep Birkan Kız Öğrenci Yurdu’na idari hukuka aykırı şekilde polis desteğiyle girdiğini, durumun fotoğraflarını paylaşarak iddia etmişti. Bu iddiaya yönelik İTÜ Rektörlüğü’nden açıklama geldi.
14.09.2021Eğitim
Simge Sağın İTÜ'den mezun oldu!
Simge Sağın İTÜ'den mezun oldu!Ünlü popçu Simge Sağın, ara verdiği üniversite eğitimini tamamladı. Geçen yıl İstanbul Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'ne kaldığı yerden devam etme kararı alan şarkıcı, dün yapılan mezuniyet töreninde kep attı.
11.09.2021Cadde
'Sihirli Annem'in Çilek'i Zeynep Özkaya üniversiteyi bitirdi
'Sihirli Annem'in Çilek'i Zeynep Özkaya üniversiteyi bitirdiBir dönemin unutulmaz dizisi 'Sihirli Annem'de canlandırdığı 'Çilek' karakteri ile tanınan Zeynep Özkaya, mezun oldu. İstanbul Teknik Üniversitesi'ne kepi ve cübbesini almaya giden oyuncu, bu anları takipçileriyle paylaştı.
6.09.2021Cadde
ÖZEL - Fenerbahçe'nin tarihinde kadın var! İşte efsane olmuş isimler
ÖZEL - Fenerbahçe'nin tarihinde kadın var! İşte efsane olmuş isimlerFenerbahçe’de nihayet beklenen adımlar atılıyor ve ‘Kadın Futbol Takımı’ için resmi çalışma başlıyor. 1907’den bu yana Türk sporuna sayısız efsane katan sarı-lacivertli kulüp, güçlü tarihinden ilham alıyor
29.08.2021Fenerbahçe
Sel felaketinin bıraktığı tahribatı İTÜ uydudan görüntüledi
Sel felaketinin bıraktığı tahribatı İTÜ uydudan görüntülediİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Batı Karadeniz'de yaşanan ve 81 kişinin ölümüne yol açan sel felaketinin yarattığı tahribatı, uzaydan görüntüledi.
23.08.2021Gündem
Maaş kadar burs
Maaş kadar bursÜniversiteler bu yıl da tercih aşamasındaki adayların ilgisini çekebilmek için birçok fırsat sunuyor. Aylık 8 bin TL’ye varan burs, ücretsiz yurt, iş garantisi, yurt dışında dil eğitimi bunlardan birkaçı. Deri, maden, tekstil mühendisliği alanlarında ise sektör temsilcileri, asgari ücrete varan tutarda desteklerle öğrencilerin yanında.
20.08.2021Eğitim
Lisansta master fırsatı
Lisansta master fırsatıİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) başarılı lisans öğrencilerinin 4. sınıftan itibaren yüksek lisans dersi almalarına izin veren “MasterBee” uygulamasını başlattı.
13.08.2021Eğitim
Adaylar, üniversite üniversite geziyor
Adaylar, üniversite üniversite geziyorÜniversite tercih dönemi devam ediyor. Adayların bir kısmı tercih etmeyi düşündükleri üniversiteleri internet sitelerinden araştırmakla yetinirken bir kısmı da kampüsleri gezmeyi tercih ediyor.
12.08.2021Eğitim
67 öğretim elemanı alınacak
67 öğretim elemanı alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul Teknik Üniversitesi, 67 araştırma-öğretim görevlisi istihdam edecek.
11.08.2021Ekonomi
Değişime hızlı uyum sağlayan kazanacak
Değişime hızlı uyum sağlayan kazanacakSabancı Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Leblebici, adaylara bölüm değil, üniversite seçmelerini öneriyor. Bir meslekten emekli olma döneminin sona erdiğini belirten Leblebici, “Yeni mesleklere uyum sağlama kabiliyeti kazandıran üniversiteleri tercih edin” diyor
9.08.2021Eğitim
İTÜ’nün otonom gemisi suya indi
İTÜ’nün otonom gemisi suya indiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde yürütülen çalışmalarla “otonom gemi” teknolojisine yönelik önemli kazanımlar elde edildi.
8.08.2021Ekonomi
İTÜ'nün otonom gemi çalışması suya indi
İTÜ'nün otonom gemi çalışması suya indiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde yürütülen çalışmalarla "otonom gemi" teknolojisine yönelik önemli kazanımlar elde edildi.
7.08.2021Teknoloji
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin güneş arabası ve elektrikli araç takımına destek
İstanbul Teknik Üniversitesi’nin güneş arabası ve elektrikli araç takımına destekGeleceğin enerji şirketi olma vizyonunun bir parçası olarak yenilenebilir enerji kaynak kullanım alanlarının genişletilmesine ve elektrikli araç şarj istasyon altyapısının yaygınlaştırılmasına öncülük eden Zorlu Enerji, İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) bünyesinde, elektrikli araç teknolojilerini geliştirme amacıyla kurulan İTÜ Electric Vehicle (Elektrikli Araç) ve İTÜ Güneş Arabası (İTÜ ARIBA) ekiplerine destek oluyor.
30.07.2021Vitrin
İTÜ'den 'müsilaj' haritası! Marmara Denizi'ndeki son durum paylaşıldı
İTÜ'den 'müsilaj' haritası! Marmara Denizi'ndeki son durum paylaşıldıİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajın (deniz salyası) temizlendiğini uzaydan da görüntüledi. Öte yandan eylül ve ekim ayları için müsilaj uyarı yapıldı. İşte haberin ayrıntıları...
17.07.2021Gündem
“Kütüphaneler günümüzün katedralleridir”
“Kütüphaneler günümüzün katedralleridir”Google, Yandex gibi arama motorlarının olmadığı bir kuşaktan geliyorum. Kütüphaneler katedraller gibi kutsal yapılar benim için. Sadece istediğim bir kitabı veya bilgiyi almak için değil, sadece etrafta bilginin dolaştığı mekanı hissetmek ve koklamak için de kütüphaneleri ziyaret eden bir kuşaktanım. Öte yandan bugünkü dijital sistemlerin gelişmesini de ilgiyle izliyorum, çok da önemli buluyorum. Bilginin dijital sistemlerle kolayca ulaşılabilir olması da tabii ki çok değerli. Kütüphanelerin açık saatlerinin kullanılmak zorunda kalındığı kısıtlı bir dönem ile zamansız ve mekansız dijital dönem birbirini harika bir şekilde tamamlıyor. Artık her ikisi de vazgeçilmez.
6.07.2021Mimarlık
Türkiye, Global Siber Güvenlik Endeksi'nde Avrupa'da 6'ncı oldu
Türkiye, Global Siber Güvenlik Endeksi'nde Avrupa'da 6'ncı olduUlaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan, Türkiye'nin Global Siber Güvenlik Endeksi Raporu'na göre, siber güvenlik alanında Avrupa'da 6'ncı, dünyada ise 11'inci sırada yer aldığını bildirdi.
29.06.2021Ekonomi
İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji YKS Komitesi'nden AYT 2021 değerlendirmesi
İTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji YKS Komitesi'nden AYT 2021 değerlendirmesiİTÜ ETA Vakfı Doğa Koleji YKS Komitesi, YKS’nin ikinci aşaması olan AYT’yi değerlendirdi. Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığınca düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testi (AYT) bugün tamamlandı. 26 Haziran’da TYT ile başlayan YKS maratonu bugün, AYT ile son buldu.
29.06.2021Vitrin
‘Atık sular azaltılmalı’
‘Atık sular azaltılmalı’İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) öğretim üyeleri, Marmara Denizi’ni nefessiz bırakan müsilaj (deniz salyası) sorununa ilişkin tespitleri ve olası çözümleri içeren teknik bir değerlendirme raporu hazırladı.
23.06.2021Gündem
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Haberler
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendi
Son dakika haberi: Marmara Denizi'ndeki müsilaj uzaydan görüntülendiİstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uydu Haberleşme ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (UHUZAM), Marmara Denizi'nde ortaya çıkan müsilajı (deniz salyası) uydu aracılığıyla uzaydan görüntüledi.
11.06.2021Gündem
Son dakika! İTÜ'lü Halit Ayar'ı öldüren 2 sanığın cezalarını istinaf onadı
Son dakika! İTÜ'lü Halit Ayar'ı öldüren 2 sanığın cezalarını istinaf onadıİTÜ Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü mezunu Halit Ayar'ı kendilerine para vermediği gerekçesiyle bıçaklayarak öldüren Emra Yaşar ve Erhan Kurdal’a verilen ağırlaştırılmış müebbet ile 29 yıl 3’er ay hapis cezası, İstinaf Mahkemesi tarafından onandı.
25.05.2021Gündem
“Annem hep ‘Sen şarkı söyle kızım’ derdi”
“Annem hep ‘Sen şarkı söyle kızım’ derdi”Oyuncu Selen Uçer, bu Anneler Günü’nde geçen yıl kaybettiği annesine ve tüm annelere armağan ettiği bir tekliyle çıktı karşımıza “Gecenin Öteki Yüzü”
9.05.2021Pazar

Benzer Haber Etiketleri

İTÜuyduİstanbul Teknik Üniversitesimüsilajüniversite

İtü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.