İşgal

İşgal

Son dakika işgal haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan işgal gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan işgal haber sayfamızda...

İşgal

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 16.380 işgal haberi bulunmuştur.
Ukrayna: 'Bize ateşkes teklif etmeyin'
Ukrayna: 'Bize ateşkes teklif etmeyin'Ukrayna Devlet Başkanlığı Ofisi Danışmanı Mihail Podolyak, "Bize ateşkes teklif etmeyin. Bu, Rus birlikleri tamamen geri çekilmeden imkansız" dedi.
19.05.2022Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan '19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' mesajı geldi. Erdoğan, "Bugün de tarihimizden aldığımız güç ve bağımsızlık ruhuyla geleceğe yürüyor, Türkiye’nin kalkınmasını ve büyümesini engellemek isteyenlere karşı amansız bir mücadele veriyoruz." dedi.
19.05.2022Haberler
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferi
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferiSon dakika haberlere göre, işgalin ilk günlerinde Rusların ele geçirdiği Melitopol'de Rus askerlerini taşıyan tren havaya uçuruldu, Pentagon Rus komutanların Donbas'ta taktik değiştirdiğini bildiriyor. Ukrayna sınırına yakın konumdaki bir şehre asılan poster ise, Rusya'yı dünya çapında alay konusu haline getirdi.
19.05.2022Dünya
Türkiye'den Yunanistan'a Pontus tepkisi: Külliyen reddediyoruz
Türkiye'den Yunanistan'a Pontus tepkisi: Külliyen reddediyoruz19 Mayıs 2022 tarihinde Yunanistan'da düzenlenen bazı etkinlikler ve yapılan açıklamalara Türkiye'den sert yanıt geldi. Yunanistan'ın 'Pontus' iddialarıyla ilgili açıklamalarına yanıt veren Dışişleri Bakanlığı'nın, 'Külliyen reddediyoruz' ifadeleri dikkat çekti.
19.05.2022Siyaset
TBMM Başkanı Şentop'tan '19 Mayıs' mesajı
TBMM Başkanı Şentop'tan '19 Mayıs' mesajıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milli mücadelemizin bütün kahramanlarını bir kere daha saygıyla anıyor, yarınlarımızın teminatı olan gençlerimizin ve aziz milletimizin 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı tebrik ediyorum" dedi.
19.05.2022Siyaset
Ukrayna yerine 'Irak' diyen Bush gaflarına bir yenisini ekledi
Ukrayna yerine 'Irak' diyen Bush gaflarına bir yenisini eklediGaflarıyla bilinen ABD eski başkanı, "Rusya'da denge ve denetleme yok. Tek bir adamın Irak'ı işgali tamamen haksız ve acımasızcadır" cümlesini kurdu.
19.05.2022Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajı
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 19 Mayıs mesajıCumhurbaşkanı Erdoğan'dan '19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı' mesajı geldi. Erdoğan, "Bugün de tarihimizden aldığımız güç ve bağımsızlık ruhuyla geleceğe yürüyor, Türkiye’nin kalkınmasını ve büyümesini engellemek isteyenlere karşı amansız bir mücadele veriyoruz." dedi.
19.05.2022Siyaset
‘O’nun emrinde yürüyeceğim’
‘O’nun emrinde yürüyeceğim’Atatürk’ün Harbiye’den sınıf arkadaşı Ali Fuat Paşa’nın babası İsmail Fazıl Paşa, ‘Benim bir oğlum da Mustafa Kemal. O’nunla beraber, O’nun emrinde yürüyeceğim’ diyerek Ankara’ya geldi.
19.05.2022Gündem
İsveç’in gözünden Atatürk ve direniş
İsveç’in gözünden Atatürk ve direnişTürkiye’nin siyasi olarak yeniden doğuşu ve Mustafa Kemal Paşa’nın ülkesini kurtarmak için yaptığı büyük katkı, 1919 yılının son ve 1920 yılının ilk yarısında İsveç diplomatik yazışmalarında bütünüyle ele alınmıştır. Yapılan analizler, İsveç gibi uzak bir ülkenin ilgisini çekeceğinden ayrıntılı ve orijinaldi. İsveç resmî  makamları, Türkiye’deki gelişmeleri, Ruslara karşı bir denge unsuru olma açısından 16’ncı yüzyıldan beri izlemiştir. ATATÜRK HAKKINDA İSVEÇ RAPORLARI İLK KEZ MİLLİYET’TE...
19.05.2022Siyaset
Bakan Akar Tek Vatan Harekatı gazileri ile bir araya geldi
Bakan Akar Tek Vatan Harekatı gazileri ile bir araya geldiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Azerbaycan'ın Tek Vatan Harekatı'nda gazi olan bazı Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri mensuplarıyla bir araya geldiği kabülde "İki devlet tek milletiz. Biz buna tüm kalbimizle inanıyoruz" dedi.
18.05.2022Gündem
19 Mayıs Atatürk sözleri ve kutlama mesajları! En güzel 19 Mayıs mesajı, resimli sözler ve şiirler 2022...
19 Mayıs Atatürk sözleri ve kutlama mesajları! En güzel 19 Mayıs mesajı, resimli sözler ve şiirler 2022...Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, her yıl 19 Mayıs tarihinde tüm yurtta kutlanır. Corona virüs nedeniyle bu sene 19 Mayıs evlerde kutlanacak. 19 Mayıs ile ilgili paylaşımlar yapmak isteyenler Atatürk'ün sözlerini ve güzel mesajları arıyorlar. İşte Atatürk'ün sözleri ve 19 Mayıs mesajları...
18.05.2022Gündem
Son dakika... Savaş suçu mahkemesinde ilk! Rus asker suçlu bulundu
Son dakika... Savaş suçu mahkemesinde ilk! Rus asker suçlu bulunduİşgalin dördüncü gününde 62 yaşındaki bisikletli bir sivili işgalin öldürme emri veren 21 yaşındaki Vadim Shishimarin, Kiev'de kurbanın eşiyle yüz yüze geldi.
18.05.2022Dünya
Mezar taşlarında 'karekod' dönemi
Mezar taşlarında 'karekod' dönemiDünya’da sadece Japonya’nın başkenti Tokyo’da uygulanan sistem Adıyaman'da da uygulanmaya başladı. Mezar taşlarına eklenen karekodla vefat eden kişinin, fotoğraf, video ve çeşitli bilgileri yer alıyor.
18.05.2022Haberler
Mezar taşlarında 'karekod' dönemi! Tokyo'dan sonra Adıyaman'da başladı
Mezar taşlarında 'karekod' dönemi! Tokyo'dan sonra Adıyaman'da başladıDünya’da sadece Japonya’nın başkenti Tokyo’da uygulanan sistem Adıyaman'da da uygulanmaya başladı. Mezar taşlarına eklenen karekodla vefat eden kişinin, fotoğraf, video ve çeşitli bilgileri yer alıyor.
18.05.2022Gündem
Son dakika... Finlandiya ve İsveç resmen NATO'ya başvurdu
Son dakika... Finlandiya ve İsveç resmen NATO'ya başvurduGenel Sekreter Stoltenberg, başvuru belgeleriyle poz verip "Bu tarihi bir an" dedi. Stoltenberg, Türkiye'nin veto kararı için ise sorunun çözüleceğini düşündüğünü söyledi.
18.05.2022Dünya
Gün yüzü gördüler! Kalan askerlerin son durumu belli değil
Gün yüzü gördüler! Kalan askerlerin son durumu belli değilAzovstal fabrikasında sıkışan Ukraynalı askerlerin bir kısmı, Rusya ile sağlanan anlaşma sonrası tahliye edildi. Kalan askerlerin akıbeti ise bilinmiyor
18.05.2022Dünya
Ukraynalı kadın: Rusya'daki kayınpederimin sözleri şoke etti
Ukraynalı kadın: Rusya'daki kayınpederimin sözleri şoke ettiSavaştan kaçarak Türkiye'ye gelen Ukraynalılardan biri de Viktoriia Lulka. Genç kadın savaşın başladığı gece patlamayla yataktan fırladıkları anı ve Rusya'da yaşayan kayınpederinin o dakikalardaki sözlerini unutamadığını söylüyor. Eşini Ukrayna'da bırakarak yola çıkmak zorunda kalan Lulka, Timur adlı 5 aylık bebeğiyle İstanbul'a gelirken yolda yaşadıkları dehşeti de anlattı.
18.05.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık'
TBMM Başkanı Şentop: 'Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık'Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ekonomik İş Birliği Teşkilatı Parlamenter Asamblesi 3. Genel Konferansı’nda, "Türkiye olarak her şart altında kardeş Azerbaycan'ın yanında yer aldık" dedi.
17.05.2022Siyaset
Haluk Bayraktar: ''Ülkelerin en önemli derdi bağımsızlık”
Haluk Bayraktar: ''Ülkelerin en önemli derdi bağımsızlık”Savunma Sanayii Buluşmaları'nın dördüncüsü İstanbul'da düzenlendi. Savunma sanayiinin önde gelen temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte, savunma sanayi ve yerli teknolojilerin önemine dikkat çekildi.
17.05.2022Ekonomi
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksiz
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksizMHP Genel Başkanı Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili çarpıcı mesajlar verdi. Bahçeli, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için verdiği karar sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tavrına da dikkat çekti.
17.05.2022Haberler
Son dakika... Finlandiya: Türkiye ile sorunları çözeceğimize eminiz
Son dakika... Finlandiya: Türkiye ile sorunları çözeceğimize eminizFinlandiya Devlet Başkanı Sauli Niinisto, ülkesinin NATO üyeliğine karşı çıkan Türkiye ile sorunun çözümüne ulaşılacağından emin olduğunu söyledi.
17.05.2022Dünya
Son dakika... Rus TV'sini izleyenler buz kesti! 'Kurtulmalıyız, daha da kötüye gidecek'
Son dakika... Rus TV'sini izleyenler buz kesti! 'Kurtulmalıyız, daha da kötüye gidecek'Son dakika haberlere göre, Ukrayna'da giderek hezimete sürüklenen Rusya lideri Putin ile Genelkurmay Başkanı Gerasimov, bir tuğgeneral ya da albay tarafından alınması gereken kararları vermeye başladı. Medyada Putin'in Ukrayna'da zafere koştuğunu dile getiren uyduruk anlatı, Pazartesi akşamı Rus devlet televizyonunda yayınlanan programla yerle bir oldu.
17.05.2022Dünya
Altı futbol sahası uzunluğunda: Polis baskınında ortaya çıktı!
Altı futbol sahası uzunluğunda: Polis baskınında ortaya çıktı!550 metre uzunluğunda ve 18 metre derinliğindeki tünel polis yetkililerini şoka uğrattı. Bir ucu eve, diğer ucu ise bir depoya çıkan tünele baskın yapan polis memurları, operasyonu büyük bir başarı olarak nitelendirdi. AP'nin geçtiği fotoğraflar ise dünya gündemine bomba gibi düştü.
17.05.2022Dünya
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksiz
İsveç ve Finlandiya'nın NATO adımı! Bahçeli: Zamansız, yersiz ve gereksizMHP Genel Başkanı Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyeliğiyle ilgili çarpıcı mesajlar verdi. Bahçeli, Yargıtay'ın CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu için verdiği karar sonrası CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun tavrına da dikkat çekti.
17.05.2022Siyaset
CNN: Ukrayna'nın işgal altındaki bölgelerinde eğitimde 'Ruslaştırma' politikası uygulanıyor
CNN: Ukrayna'nın işgal altındaki bölgelerinde eğitimde 'Ruslaştırma' politikası uygulanıyorRusya - Ukrayna savaşı bütün hızıyla devam ederken, işgal altındaki topraklarda eğitimde Ruslaştırma politikası uygulandığı öne sürüldü.
17.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

İşgal ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.