Geri Dön
GündemCumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak? Kabine toplantısı ne zaman?

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak? Kabine toplantısı ne zaman?

Corona virüs günlerinde her corona virüs toplantısı büyük bir heyecan yaratıyor. Hayatın normale dönmesini isteyen vatandaşlar Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın söylediklerini can kulağıyla dinliyor. Bu nedenle her toplantı öncesi 'Kabine toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?' aramaları sıklaşıyor. İşte detaylar...

Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman, saat kaçta açıklama yapacak? Kabine toplantısı ne zaman?

Kabine toplantıları son dönemin en önemli konularından biri... Corona virüs vaka ve ölü sayıları gün geçtikçe düşerken sokağa çıkma yasaklarının, seyahat yasaklarının son bulması vatandaşlar tarafından isteniyor. Bu nedenle de 'Kabine toplantısı ne zaman? Cumhurbaşkanı Erdoğan ne zaman açıklama yapacak?' soruları yoğun bir şekilde aratılıyor.

KABİNE TOPLANTISI NE ZAMAN?

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında 28 Mayıs Perşembe günü toplanacak. Toplantıda normalleşme süreci ile ilgili yeni kararların alınması bekleniyor.

HANGİ KONULAR KONUŞULACAK?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, virüsle mücadeleye ilişkin ayrıntılara dair kabine toplantısında bir sunum gerçekleştirecek. Bilim Kurulu'ndan gelen tavsiye kararlarını paylaşacak. İllerdeki seyahat kısıtlamalarının kaldırılması değerlendirilecek. Bazı illerdeki kısıtlamanın kaldırılması, İstanbul, Ankara ve İzmir'de ise kısıtlamanın bir süre daha devam etmesi bekleniyor.

Edinilen bilgiye göre hafta sonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması da toplantıda değerlendirilecek. Kısıtlama uygulamalarının bazı illerde belli bir süre devam edebileceği ancak nihai kararın son veriler ışığında verileceği öğrenildi.

65 yaş ve üzeri ile 20 yaş altındaki vatandaşlara uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasında esnemeye gidilmişti. Kısıtlamanın tamamen kalkması henüz öngörülmüyor. Kabine toplantısında bazı toplu alanlara girmelerinin sınırlandırılarak kısıtlamanın tamamen kaldırılmasının değerlendireceği belirtiliyor.

Nikah salonlarının azami yüzde 25 kapasitesinin aşılmaması, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına göre düzenleme yapma şartıyla faaliyete geçmesi bekleniyor.

Yine kabine toplantısında çay bahçesi, açık eğlence yerlerinin ve ören yerleri ile müzelerin açılmasının da değerlendirileceği ifade ediliyor. Alınan kararlar toplantı sonrasında Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanacak.

Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi Kadir Gecesi'nde mahya ile buluştu87 yıl sonra ibadete açılan Ayasofya-i Kebir Cami-i Şerifi, Kadir Gecesi'nde "La İlahe İllallah" yazılı mahyayla aydınlatıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet