Geri Dön
GündemKandil'de panik! PKK'nın 'sivil kıyafet' talimatı da tutmadı

Kandil'de panik! PKK'nın 'sivil kıyafet' talimatı da tutmadı

Terör örgütü üyeleri TSK ve MİT’in operasyonlarına karşı, örgüt üyelerine 'sürekli yer değiştirin, örgüt kamuflajı değil sivil kıyafet kullanın' talimatı verdi. Ancak teröristler TSK ve MİT’in nokta operasyonundan kaçamadı.

Kandil'de panik! PKK'nın 'sivil kıyafet' talimatı da tutmadı

Terörle mücadele Irak'ın kuzeyi ve Suriye'de hız kesmeden devam ediyor. 1 Ocak'tan bu yana ağır darbe alan ve bin 200 den fazla teröristin etkisiz hale getirildiği bölgelerde artık teröristler birkaç saat aynı yerde kalamıyor.

Terör örgütü üyeleri kendini korumak için Kandil'den talimat alıyor. "Sürekli yer değiştirin, örgüt kamuflajlarını çıkarın, sivillerin arasına karışın" gibi korunmak için talimatlar geliyor. Ancak TSK ve MİT'in nokta operasyonlarıyla teröristler tek tek etkisiz hale getirildi.

 Eylül ayının ilk 15 gününde 52'si Suriye'nin kuzeyi, 39'u Irak'ın kuzeyi olmak üzere 91 terörist etkisiz hale getirildi.

ÖRGÜTTE PANİK

TRT'nin haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) karşısında ağır darbe alan PKK/YPG terör örgütü panik yapmış durumda.

Güvenlik kaynaklarına göre, Kandil'deki sözde üst düzey terör örgütü yöneticilerinin 'sürekli yer değiştirin' talimatıyla hareket eden teröristler, TSK ve MİT'in operasyonlarıyla etkisiz hale getiriliyor.

BÖLGEDEKİ ÜST DÜZEY YÖNETİCİLER

Irak'ın kuzeyinde etkisiz hale getirilen teröristler arasında örgütün sözde üst düzey yöneticileri de yer alıyor. Suriye'nin kuzeyinde de Barış Pınarı Harekatı bölgesinin güneyi terör operasyonlarının ağırlık kazandığı yer olarak göze çarpıyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Merkel'den Cumhurbaşkanı Erdoğan'a veda ziyareti! İki liderden açıklamaMerkel veda ziyareti kapsamında İstanbul'a geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ile görüşme gerçekleştirdi. Görüşme sonrası Erdoğan ve Merkel basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Erdoğan, 'Sayın Merkel insiyatif almaktan ve sorumluluk üstlenmekten asla çekinmedi. Özellikle Suriye krizinin çözümündeki çabası için teşekkür ediyorum.' ifadelerine yer verdi. Özlem Türeci ve Uğur Şahin mesajı veren Merkel ise, 'Almanya'da doktor, bilim adamı, akademisyen olarak çalışan anne babaları göçmen Türk insanlar var. Örnek teşkil eden kariyerleri olduğunu gördük. Bu örneklerden biri de Uğur Şahin ve Özlem Türeci.' dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler