Geri Dön
GündemKars'ta kışa rağmen göç etmeyen iki leylek köyün maskotu oldu

Kars'ta kışa rağmen göç etmeyen iki leylek köyün maskotu oldu

Kars'ta iki leylek, köylülerin özenli bakımıyla bu kış göç etmedi. Yöre halkının özenle baktığı leylekler, köyün maskotu haline geldi. Köylülerden Erdal Akkaya, "Hava şartları iyi olduğundan leylekler bu yıl göç etmedi. Genelde Kars Çayı'nda besleniyorlar. Akşam oldu mu, köydeki yuvalarına dönüyorlar." dedi.

Kars'ta kışa rağmen göç etmeyen iki leylek köyün maskotu oldu

Türkiye'nin en soğuk illerinden olan kentte leylekler, her yıl olduğu gibi bu kış da sıcak yerlere göç etti. Merkeze bağlı Dikme köyünün iki leylek sakini ise göç etmeyerek yuvalarında kaldı.

Yöre halkının özenle baktığı leylekler, köyün maskotu haline geldi.

Köylülerden Erdal Akkaya, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rüzgarlı havalarda zarar gören yuvalara bakım yapıp hayvanlara ilgi gösterdiklerini belirterek, "Hava şartları iyi olduğundan leylekler bu yıl göç etmedi. Genelde Kars Çayı'nda besleniyorlar. Akşam oldu mu, köydeki yuvalarına dönüyorlar. Yaz, kış buradalar, köyün simgesi haline geldiler." diye konuştu.

Karsta kışa rağmen göç etmeyen iki leylek köyün maskotu oldu

 

Bakan Koca'dan aşı açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, Uğur Şahin ile gerçekleştirdiği görüşmede Haziran ayı için 30 milyon doz BioNTech aşısı sözü verildiğini belirtti. Bakan Koca, "Biz opsiyonel olarak 30 milyona gelecek şekilde anlaşma yapmıştık. Uğur Hoca, Türkiye'ye aşı gönderme konusunda büyük gayret sarf ediyor. 'Haziran ayı için 30 milyon doz aşıyı şimdiden söz verebilirsin' dediler." ifadelerini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet