Geri Dön

Kör eden iğne için komisyon kuruldu

Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde göz tedavisi gören 20’ye yakın hastanın yapılan iğneden sonra görme kabiliyetini kaybettiği iddia edildi.

Kör eden iğne için komisyon kuruldu

Ankara’ya sevk edilen mağdurlar çeşitli hastanelerde tedavi altına alınırken, Sağlık Bakanlığı, iddiaların araştırılması için Bilimsel Komisyon kurdu. Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Göz Hastalıkları Polikliniği’nde bir süredir tedavi gören yaklaşık 20 kişi, düzenli olarak aldıkları iğneyi 17 Ocak günü tekrar yaptırdı. İddialara göre, ilaç sonrası görme kaybı yaşayan hastalar, hastaneye gelerek yetkililere durumu bildirdi. Kırıkale’deki tedaviden sonuç alınamayınca hastalar, Ankara’daki çeşitli hastanelere gönderilerek ameliyata alındı. Sağlık Bakanlığı da yaşanan olayın ardından iddiaların araştırılması için bilimsel komisyon kurdu. 

Önce beyin tümörünü ardından coronayı yendi!Samsun’da, eşinin beyin tümörü ameliyatı için gittikleri hastanede yapılan tetkiklerde corona virüs testi pozitif çıkan Ahmet Turan (45) ve eşi Nuray Gökçe (46) hastalığı birlikte yenerek taburcu oldu. Önce beyin tümörü ile ardından da corona virüse karşı verdiği savaşı kazanan Nuray Gökçe ile eşi alkışlarla uğurlandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber