İğne

İğne

Son dakika iğne haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan iğne gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan iğne haber sayfamızda...

İğne

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.044 igne haberi bulunmuştur.
Gönüllü kadınlar sınıfları atölyeye çevirip, yangın bölgesi için şalvar dikiyor
Gönüllü kadınlar sınıfları atölyeye çevirip, yangın bölgesi için şalvar dikiyorAntalya'nın Manavgat ilçesinde yangından zarar gören köyleri dolaşan Nilüfer Öztürk, kadınların şalvar, iç çamaşırı ve çocuk pijaması istemesi üzerine hareket geçti. Öztürk'ün sosyal medya hesabından çağrısı üzerine bir araya gelen kadınlar, yetkilileriyle görüşüp izin aldıkları ilkokulda boş sınıfları dikim atölyesine çevirdi. Bazıları iş yerlerinden izin alan, bazıları ise çocuklarını komşularına bırakan kadınlar, yangında evleri ve eşyalarını kaybeden kadınlar için elbise dikmeye başladı.
4.08.2021Haberler
Tekerlemeler - En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler - En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen en zor, kısa, uzun, kolay, diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
4.08.2021Eğlence
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2021Oyun
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk Tekerlemeleri
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk TekerlemeleriMasal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde sıkça karşılaşılan tekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir. Halk edebiyatına özgür bir tür olan komik tekerlemeler çocukların gelişimine katkı sağlarken hem de eğlendiricidir. Eğitici ve eğlenceli yönü ile tekerlemeler çocukların konuşma yeteneğini geliştirmesine yardımcı olur. Ayrıca tekerlemeler büyükler tarafından da hoş vakit geçirmek ve eğlenmek için de söylenir. Kısa, zor, uzun halleri ile zorlayıcı etkisi olan tekerlemelerin genellikle anlamı ve gerçeklik payı yoktur. Kısa, zor, uzun ve komik çocuk tekerlemeleri için “En Komik Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
3.08.2021Eğlence
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme Örnekleri
Uzun Tekerlemeler – En Uzun Zor ve Diksiyon Tekerleme ÖrnekleriUzun, kısa, kolay, komik ve zorlayıcı halleri ile eğlendiren tekerlemeler “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Ölçülü ve kafiyeli olan tekerlemeler çocukların dil ve konuşma gelişimine katkıda bulunurken diksiyon için de ayrıca yararlıdır. Masal ve çocuk oyunlarının başında, aralarında ya da sonunda yer alırlar. Gerçek hayatla bağdaşmayan tekerlemelerin amacı şaşırtıcı etki oluşturmak ve hoş vakit geçirilmesine yardımcı olmaktır. Zor, uzun, diksiyon tekerleme örnekleri için “Uzun Tekerlemeler” içeriğimizden faydalanabilirsiniz.
3.08.2021Eğlence
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
3.08.2021Eğlence
Manavgat'taki yangında evlerinde can veren çifte veda
Manavgat'taki yangında evlerinde can veren çifte vedaAntalya'nın Manavgat ilçesindeki orman yangınında, dün Delioğlan mevkisindeki alevlere kapısı kilitli evde yakalanan ve cansız bedenleri mutfak ile tuvalette bulunan Osman (53) ve Şehri Kardaş çifti için cenaze namazı kılındı.
30.07.2021Gündem
Koronavirüs aşısı İngiltere'de 60 bin kişinin hayatını kurtardı
Koronavirüs aşısı İngiltere'de 60 bin kişinin hayatını kurtardıİngiltere Kamu Sağlığı Kurumu, Covid-19 pandemisiyle mücadele kapsamında yapılan aşılama programıyla yaklaşık 22 milyon kişinin virüsü kapmasının, 60 bin kişinin de hayatını kaybetmesinin önlendiğinin tahmin edildiğini duyurdu.
30.07.2021Dünya
Abbott’un Türkiye’de ürettiği bilimsel beslenme ürünleri yerini aldı
Abbott’un Türkiye’de ürettiği bilimsel beslenme ürünleri yerini aldıAbbott, 2021 Nisan ayında başlattığı üretimde yerelleşme projesi kapsamında Türkiye’de üretilen ilk ürünlerin eczanelerde yerini aldığını duyurdu. Abbott, 34 yıldır Türkiye'de 750'den fazla çalışanı ile insanların hayatlarının her aşamasında dolu ve sağlıklı yaşamalarına yardımcı olmak için hizmet veriyor.
29.07.2021Advertorial
Tayfun'un yuttuğu 50 kuruş, ameliyatla çıkarıldı!
Tayfun'un yuttuğu 50 kuruş, ameliyatla çıkarıldı!Denizli’nin Merkezefendi ilçesinde, evde oynarken masada bulduğu 50 kuruşu yutan Tayfun Demir’in (5) midesindeki para, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi'nde yapılan ameliyatla çıkarıldı.
28.07.2021Gündem
Sedir Yağı Ne İşe Yarar? Kısaca Faydaları Nelerdir?
Sedir Yağı Ne İşe Yarar? Kısaca Faydaları Nelerdir?Sedir yağı,anti-enflamatuar ve antimikrobiyal özelliklerinde olan bir çeşit bitkisel yağdır. İçeriğinde yer alan zengin vitaminler ve fosfor elementi sayesinde cilt üstünde olumlu etki göstermiş olduğu tespit edilmiştir. Sedir ağacı yağının ayrıca birçok sağlık problemine iyi geldiği bilinmektedir. Sedir yağı, cilt problemlerinden başlayarak saç dökülmesine, stresten pek çok enfeksiyona, çeşitli eklem ağrılarından konsantrasyon bozulması durumuna kadar oldukça geniş bir alanda birçok fayda sağlamaktadır. Sizin için sedir yağının ne demek olduğunu ve faydalarını derledik.
28.07.2021Püf Noktası
Migren Ağrısı Neden Olur Ve Nerede Hissedilir?
Migren Ağrısı Neden Olur Ve Nerede Hissedilir?Migren ağrıları, başın tek bir tarafında meydana gelen ve zonklayan bir ağrı türüdür. Bu ağrılarda kusma meydana gelebilmektedir. Ağrı oldukça şiddetli olduğu için kişilerin hayat kalitelerini düşürebilmektedir. Migren ağrısı neden olur ve nerede hissedilir? İşte, tüm detaylar.
27.07.2021Sağlık
İstanbul onlara kaldı
İstanbul onlara kaldıBayramda İstanbul’un tadını yerli ve yabancı turistler ile bayramda şehir dışına çıkamayan vatandaşlar çıkarırken, bunu planlayarak bayram için İstanbul’a gelenler de vardı.
22.07.2021Gündem
Son dakika... İstanbul'un birçok ilçesinde sivrisinek kabusu! Isırdığı yerin etrafı morardı
Son dakika... İstanbul'un birçok ilçesinde sivrisinek kabusu! Isırdığı yerin etrafı morardıİstanbul'da, Sarıyer, Avcılar ve Bahçelievler'in ardından Eyüpsultan, Kartal, Ataşehir ve Üsküdar'da da görülmeye başlayan sivrisinekler, çevre sakinlerini endişelendiriyor. İşte İstanbul'da görülen sivrsineklerle ilgili haberin ayrıntıları...
21.07.2021Gündem
Kurbanlıklar firarda
Kurbanlıklar firardaKurban Bayramında her yıl olduğu gibi bu yıl da firar eden kurbanlık manzaraları yaşandı.
21.07.2021Gündem
Kaçan kurbanlık boğa kenti birbirine kattı! Hızını alamayıp kafeteryaya girdi
Kaçan kurbanlık boğa kenti birbirine kattı! Hızını alamayıp kafeteryaya girdiAnkara’da sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, ortalığı birbirine kattıktan sonra bir kafeteryaya girdi. Peşindekileri kilometrelerce koşturan ve yakalamaya çalışan bazı kişileri boynuz ile çifte darbeleriyle yaralayan kızgın boğa, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından uyuşturucu iğne ile sakinleştirilerek yakalandı. Ardından sahipleri tarafından bağlanarak götürüldü.
20.07.2021Haberler
Kaçan kurbanlık boğa kenti birbirine kattı! Hızını alamayıp kafeteryaya girdi
Kaçan kurbanlık boğa kenti birbirine kattı! Hızını alamayıp kafeteryaya girdiAnkara’da sahibinin elinden kaçan kurbanlık boğa, ortalığı birbirine kattıktan sonra bir kafeteryaya girdi. Peşindekileri kilometrelerce koşturan ve yakalamaya çalışan bazı kişileri boynuz ile çifte darbeleriyle yaralayan kızgın boğa, Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından uyuşturucu iğne ile sakinleştirilerek yakalandı. Ardından sahipleri tarafından bağlanarak götürüldü.
20.07.2021Gündem
Pendik'te kaçan boğayı kurtarma operasyonu!
Pendik'te kaçan boğayı kurtarma operasyonu!İstanbul Pendik’te kaçan boğa, D-100 karayolunda orta refüjde yakalanırken sıkıştığı yerden vinç ile kurtarıldı. Firar eden boğayı kurtarma operasyonu sırasında D-100 karayolunda yoğunluk oluştu. Boğanın sahibi Hasan Uyanık, "Tosunu kaçırdık ama yakaladık. Arabalar sıkıştırınca buraya girdi. Memleketten geldi. Arabadan indirirken atladı" şeklinde konuştu.
19.07.2021Haberler
Son dakika... Pendik'te kaçan boğayı kurtarma operasyonu!
Son dakika... Pendik'te kaçan boğayı kurtarma operasyonu!İstanbul Pendik’te kaçan boğa, D-100 karayolunda orta refüjde yakalanırken sıkıştığı yerden vinç ile kurtarıldı. Firar eden boğayı kurtarma operasyonu sırasında D-100 karayolunda yoğunluk oluştu. Boğanın sahibi Hasan Uyanık, "Tosunu kaçırdık ama yakaladık. Arabalar sıkıştırınca buraya girdi. Memleketten geldi. Arabadan indirirken atladı" şeklinde konuştu.
19.07.2021Gündem
Son dakika... Kafesinden kaçan aslan ve saldırdığı bakıcısının sağlık durumu iyi
Son dakika... Kafesinden kaçan aslan ve saldırdığı bakıcısının sağlık durumu iyiGaziantep Hayvanat Bahçesi'nde yiyecek veren bakıcısı Cebrail Korkmaz'a saldırıp, kafesinden kaçınca yakalanarak, iğneyle uyutulan aslanın sağlık sorununun olmadığı belirtildi. Korkmaz'ın ise göğüs bölgesinden başarılı ameliyat geçirdiği, gözlem amaçlı hastanede olduğu öğrenildi.
16.07.2021Gündem
Anne 4 çocuğunu terk etti, evde perişan halde bulundular
Anne 4 çocuğunu terk etti, evde perişan halde bulundularAntalya'da, Gizem Y.'nin (26) terk ettiği evde 1'i 5 aylık, diğerleri 1, 3, 5 yaşlarında olan çocukların bazılarını baygın bulundu. Polis ve sağlık ekiplerince bebek ile 3 çocuk, evden çıkarıldı. Çocuklarını vermek istemeyen Onur Y. (32) ise görevlilere yalvarırken, sinir krizi geçirdi.
16.07.2021Gündem
Bu görüntüler Avcılar'dan! At arabasıyla geldiler, rögar kapaklarını çaldılar
Bu görüntüler Avcılar'dan! At arabasıyla geldiler, rögar kapaklarını çaldılarİstanbul'un Avcılar ilçesinde at arabası ile gezen 2 kadın bir apartman önünde durdu. Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde 2 kadının apartman önündeki rögar kapaklarını çaldığı belirlendi.
16.07.2021Gündem
Aşırı kilo ve diyabete dikkat
Aşırı kilo ve diyabete dikkatKaşkaloğlu Göz Hastanesi hekimlerinden Prof. Dr. Tansu Erakgün, diyabetik retinopati hastalığının görme sorunlarına yol açabildiğini ifade etti
16.07.2021Ege
Uygunsuz görüntülerini paylaştı! 'İğne enjekte etti!'
Uygunsuz görüntülerini paylaştı! 'İğne enjekte etti!'16 yaşında tecavüz edip, bu görüntüleri sosyal medyada yayınlayarak şantaj yaptığını öne sürdüğü Hasan Gurup’un serbest kalmasına tepki gösteren N. P., “Özel numaradan arayıp korkutuyorlar. Öldükten sonra mı adalet sağlanacak?” diyor.
16.07.2021Gündem
Gaziantep'te "kurban yakalama timi" göreve hazır
Gaziantep'te "kurban yakalama timi" göreve hazırGaziantep Büyükşehir Belediyesi, Kurban Bayramı süresince kaçabilecek kurbanlıkların yakalanarak sahiplerine teslim edilmesi amacıyla 5 araç ve 25 kişiden oluşan "kurban yakalama timi" kurdu.
14.07.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

antalyatekerlemelerçocukkısazor

İğne ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.