Geri Dön

KPSS-2020/1 tercih sonuçları açıklandı mı? KPSS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

KPSS tercihleri, 23 Temmuz 2020 - 04 Ağustos 2020 tarihleri arasında yapıldı. Ardan bir hafta geçerken hafta başı olması nedeniyle tercih yapanlarda sonuç beklentisi en üst seviyeye yükseldi. Peki, KPSS-2020/1 tercih sonuçları ne zaman açıklanır?

KPSS-2020/1 tercih sonuçları açıklandı mı? KPSS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak?

KPSS-2020/1 tercih sonuçları için bekleyiş devam ediyor. Haftanın ilk gününde ÖSYM'den beklentiler bir hayli artmış durumda... ÖSYM'nin tarih vermemesi nedeniyle sürekli olarak KPSS sonuçları ne zaman, saat kaçta açıklanacak? soruları yöneltiliyor.

KPSS-2020/1 TERCİH SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS-2020/1 tercih sonuçları hakkında ÖSYM'den yapılan bir duyuru yok. Geçen yıl tercihler 18 Temmuz'da son bulmuş, sonuçlar 28 Temmuz'da açıklanmıştı. Bu süreç ele alındığında bu yıl sonuçların 14 Ağustos'ta açıklanması bekleniyor.

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri elektronik ortamda kendi şifreleri ile edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

KADRO VE POZİSYONLARA ATANMA

ÖSYM tarafından yerleştirilen adaylar, başka bir sınav veya mülakat yapılmaksızın, yerleştirme yapılan kadro ve pozisyonlara kamu kurum ve kuruluşlarınca doğrudan atanacaklardır. Yerleştirildikleri halde atama için öngörülen niteliklere sahip olmayan veya gerekli belgeleri süresi içinde yerleştirildikleri kurum veya kuruluşa teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.

Antalya'da yangın söndürme uçaklarının sortileri panik yarattıAntalya'nın Lara bölgesinde, orman yangınları ile mücadele için kiralanan Rus yapımı BE 200 ES tipi amfibyen jetlerinin denize sert sortiler yapması kentte yaşayanları tedirgin etti. O anlar cep telefonu kamerasıyla görüntülenirken, Rus pilotlardan uçuşlarla ilgili bilgi istendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber