Geri Dön
GündemKPSS-2021/2 tercih başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılır? İşte tercih kılavuzu...

KPSS-2021/2 tercih başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılır? İşte tercih kılavuzu...

Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına başvurular bugün itibarıyla başladı. ÖSYM yaptığı son dakika açıklamasıyla "Bazı kamu ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına, “Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik” hükümleri uyarınca ÖSYM tarafından yerleştirme yapılacaktır. Adaylar, KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzuna saat 10.00'dan itibaren aşağıdaki bağlantıdan erişebileceklerdir." dedi. Peki, Başvurular nasıl yapılır? İşte tercih kılavuzu..

KPSS-2021/2 tercih başvuruları başladı! Başvurular nasıl yapılır? İşte tercih kılavuzu...

Memur adayları günlerdir KPSS-2021/2 tercihleri için bekliyordu. ÖSYM müjdeli haberi az önce verdi. Bu gelişme sonrası "KPSS-2021/2 tercih başvuruları nasıl yapılır?" sorusu peş peşe gelmeye başladı.

TERCİHLER NE ZAMAN BİTECEK?

Adaylar, tercihlerini 22 - 29 Aralık 2021 tarihleri arasında ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapabileceklerdir. Tercih işlemleri, 29 Aralık 2021 tarihinde saat 23.59'da sona erecektir.

TERCİHLER NASIL YAPILACAK?

Tercih işlemleri, Ek’te yer alan KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu kurallarına göre, ÖSYM'nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. kimlik numarası ve aday şifresi kullanılarak bireysel olarak yapılacaktır. Adayların tercih işlemleri için kılavuzu dikkatlice incelemeleri gerekmektedir.

KPSS-2021/2 Tercih Kılavuzu