Yapılır

Yapılır

Son dakika yapılır haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan yapılır gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan yapılır haber sayfamızda...

Yapılır

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 25.930 yapılır haberi bulunmuştur.
Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Güncel Listesi! 2022 evde bakım aylığı ne kadar oldu, başvuru nasıl yapılır?
Evde Bakım Maaşı Yatan İllerin Güncel Listesi! 2022 evde bakım aylığı ne kadar oldu, başvuru nasıl yapılır?Evde bakım aylıkları, başvuruda bulunarak gerekli şartları taşıyanlara her ay ödeniyor. Ağustos ayı evde bakım maaşı için de meraklı bekleyiş son buldu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından hesaplara geçen evde bakım aylığı yatan iller de belli oldu. İşte, 2022 evde bakım maaşı yatan iller listesi sorgulama...
18.08.2022Bilgi Rehberi
YÖKDİL/2 sınav giriş yeri sorgulama: ÖSYM tarafından YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak?
YÖKDİL/2 sınav giriş yeri sorgulama: ÖSYM tarafından YÖKDİL sınavı ne zaman, saat kaçta yapılacak? YÖKDİL/2 sınav giriş belgeleri erişime açıldı. ÖSYM Ağustos ayında yapılacak olan Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı bina ve salon atama işlemlerini tamamladı. Sınava katılacak adaylar ÖSYM AİS üzerinden YÖKDİL giriş yerlerini sorgulayabiliyor.
18.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Varank Bucak’ta kapalı pazar kompleksini açtı
Bakan Varank Bucak’ta kapalı pazar kompleksini açtıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Bucak Belediyesi tarafından yaptırılan Kapalı Pazar Kompleksinin açılışını gerçekleştirdi.
18.08.2022Ekonomi
ALES 2022 ne zaman, saat kaçta yapılacak? ÖSYM giriş ALES/2 sınav giriş yeri sorgulama
ALES 2022 ne zaman, saat kaçta yapılacak? ÖSYM giriş ALES/2 sınav giriş yeri sorgulamaALES/2 için geri sayım. ÖSYM ALES/2 giriş yerlerini elektronik ortamda duyurmuştu. Peki, ALES ne zaman, saat kaçta yapılacak?
18.08.2022Bilgi Rehberi
Marmaray Durakları İsimleri 2022: İstanbul Halkalı-Gebze Marmaray Çalışma Saatleri, Ücretleri, Seferleri, İstasyonları ve Haritası
Marmaray Durakları İsimleri 2022: İstanbul Halkalı-Gebze Marmaray Çalışma Saatleri, Ücretleri, Seferleri, İstasyonları ve HaritasıAvrupa ile Anadolu Yakası’nı birbirine bağlayan Marmaray hiç şüphesiz İstanbul’un önemli ölçüde toplu taşıma ihtiyacını karşılayan raylı sistemlerden bir tanesi. Gebze-Halkalı tren hattı arasında 15 dakika aralıklarla seferi bulunan Marmaray’ın toplamda 43 durağı var ve en uzun mesafe ise 115 dakika sürüyor. Marmaray İstasyonları'nda Zeytinburnu ile Maltepe arasında ise 8 dakika aralıklarla ek tren seferleri yapılıyor. Milyonlarca İstanbulluyu taşıyan Marmaray’ın sefer saatleri sabah 6’da başlıyor ve en geç 22:15’te son buluyor. Metrobüs, vapur, tramvay, metro, otobüs ve dolmuş istasyonları ile de bağlantısı bulunuyor. Sirkeci, Yenikapı, Pendik, Üsküdar, Bakırköy, Küçükçekmece, Kartal, Zeytinburnu, Bostancı, Söğütlüçeşme, Ataköy, Kazlıçeşme, Maltape güzergahı en çok kullanılan Marmaray istasyonları arasında yer alıyor. Marmaray hareket saatleri, istasyon isimleri ve durak haritasını merak ediyorsanız "Marmaray durakları ve güzergah hattı 2022" içeriğimizden detaylara ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Gündem
Ehliyet Yenileme 2022: Ehliyet Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevusu - Ehliyet Yenileme İçin Son Tarih Ne Zaman?
Ehliyet Yenileme 2022: Ehliyet Yenileme için Gerekli Evraklar, Değiştirme Ücreti ve Randevusu - Ehliyet Yenileme İçin Son Tarih Ne Zaman?Yeni ehliyet sistemine geçilmesi ile birlikte eski ehliyetlerin son tarih zamanına kadar yenilenmesi gerekiyor. Ehliyet yenileme işleminin tarihi geçirildiği takdirde idari para cezası veriliyor. Ehliyet yenilemek için öncelikle randevu alınması gerekiyor. Ehliyet yenileme randevusu Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü üzerinden internet sitesi veYa telefon ile alınıyor. Ancak ehliyet yenileme işlemi için bazı belge ve evrakların önceden hazırlanarak randevu saatinde götürülmesi gerekiyor. Ehliyet ücretinin de randevu zamanından önce yatırılması şartı var. Ehliyet yenilme ücreti her yıl değişiklik gösteriyor. 2022 yılında ehliyet yenileme işlemi için gerekli belgeler, başvuru ücreti, son tarih ve randevu sistemi ile ilgili detayları içeriğimizden öğrenebilirsiniz.
18.08.2022Gündem
MHK Başkanvekili Murat Ilgaz: Yasin Kol dinlendirilecek
MHK Başkanvekili Murat Ilgaz: Yasin Kol dinlendirilecekMHK Başkanvekili Murat Ilgaz, MHK Ağustos Ayı Eğitim Semineri'nde hakem performanslarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Ilgaz, Alanyaspor - Beşiktaş maçının hakemi Yasin Kol'un bir süre dinleneceğini açıkladı.
18.08.2022Süper Lig
Netflix Üyelik Ücreti ve Ödeme Planı 2022: Aylık Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar?
Netflix Üyelik Ücreti ve Ödeme Planı 2022: Aylık Netflix Üyelik Ücreti Ne Kadar?Netflix üyelik ücretleri güncellendi! Dünya genelinde 193 milyonu aşkın aktif kullanıcısı bulunan Netflix abonelik sistemi ile çalışıyor. Çeşitli film ve dizileri içerisinde bulunduran Netflix paketleri temel, standart ve özel olarak üç gruba ayrılıyor. Temel plan bir kişilik, standart plan 2 kişilik ve özel plan ise 4 kişilik paketleri içeriyor. Netflix ücretleri her yıl farklılık gösteriyor. 2022 yılı fiyatları için de güncelleme yapan Netflix 1 ay ücretsiz abonelik imkanını da kaldırdı. Netflix temel, standart, özel plan üyelik fiyatları ne kadar? “Netflix Üyelik Ücreti 2022” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.08.2022Teknoloji
Kur'an-ı Kerim'de Geçen Secde Ayetleri Nelerdir? Tilavet Secdesi Nedir, Nasıl Yapılır?
Kur'an-ı Kerim'de Geçen Secde Ayetleri Nelerdir? Tilavet Secdesi Nedir, Nasıl Yapılır?Kur’an-ı Kerim’de geçen secde ayetlerinin okunması veya duyulması haline yapılan secdeye tilavet secdesi denir. Tilavet secdesi, secde ayetleri okunduğu zaman yapılmalıdır. Toplamda 14 secde ayeti bulunur. Bu ayetler Kur’an-ı Kerim’in farklı surelerinde yer alır. Secde ayetlerinin yapılması vaciptir. Ancak bu ayetlerin hecelemeden duraksamadan okunması gerekir. Her birinin farklı meali bulunmaktadır. Tilavet secdesi secde ayetinin okunması, işitilmesi ve imama uyma halinde yapılır. Secde ayetleri nelerdir? Tilavet secdesi nedir, nasıl yapılır? içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Yatsı Namazı Nasıl Kılınır? Yatsı Namazı Kaç Rekat? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Yatsı Namazı Nasıl Kılınır? Yatsı Namazı Kaç Rekat? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerMüslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İnsanı manevi olarak Allha'a yakınlaştıran ibadettir. İslam'ın 5 şartından ikincisi olan namaz kılmak vaktinde kılınmalıdır. Günde 5 vakit namaz vardır. Bunlar sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. Yatsı namazı beş vakit namazdan sonuncusudur. Toplam 13 rekattır, 4'ü sünnet, 4'ü farz, 2'si son sünnet 3 rekâtta vitir vacip namazı kılınmaktadır. Yatsı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Yatsı namazı diyanet kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Tesbihat Nasıl Yapılır? Namaz Tesbihatı ve Okunan Dualar
Tesbihat Nasıl Yapılır? Namaz Tesbihatı ve Okunan DualarGüne 5 vakit namaz Müslümanlara farz kılınmıştır. Namazlar sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olarak günde 5 vakit kılınır. Namazdan sonra okunan dualar ve tesbihat yapmak oldukça sevaptır. Tesbihat Allah'a yapılan zikir ibadetidir. Tesbih çekerek veya elle yapılabilir. Her ikisi de sünnettir. Tesbihatta uzun uzun dualar edilir. Tesbihatlarda Arapça dualar veya Kur'an-ı Kerim'den sureler okunur ve tesbih çekilir. Tesbihat nasıl yapılır? Namaz tesbihatı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerKur'an-ı Kerim'de Müslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İslam'ın ikinci şartı olan namaz vakitleri sabah, öğle, akşam ve yatsı şeklindedir. Dinin diğeri olarak kabul edilen 5 vakit namaz rekatları birbirinden farklıdır. Öğle namazı 5 vakit namaz içerisinde ikinci kılınan namazdandır. Toplamda 10 rekat olan öğle namazının 4 rekatı sünnet, 4 rekatı farz ve son 2 rekatı ise son sünnet şeklindedir. Sabah, ikindi, akşam ve yatsı namaz vakitlerinde olduğu gibi okunan dualar aynıdır. Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Öğle namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
İstihare Namazı Nasıl Kılınır? İstihareye Nasıl Yatılır? İstihare Duası ve Anlamı
İstihare Namazı Nasıl Kılınır? İstihareye Nasıl Yatılır? İstihare Duası ve Anlamıİstihare namazı kişinin evlilik, iş veya herhangi bir şeyin hayırlı olup olmadığını anlamak içi kıldığı namazdır. Kişi kendisi hakkındaki gerçekleşmesi beklenen olayları merak ederek istihareye yatar. İstihare namazı toplam 2 rekattır. Özellikle uyumadan önce kılınması gerekir. Namaz sonlandırıldığında hemen istihare duası okunmalıdır. Kılınışı oldukça kolay olan bu namaz kadınlar veya erkekler tarafından kılınabilir. İstihare namazı nasıl kılınır? istihareye nasıl yatılır? İstihare duası ve anlamı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
İkindi Namazı Kaç Rekattır? İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
İkindi Namazı Kaç Rekattır? İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerNamaz Müslüman alemine farz kılınan ibadetlerdendir. İslam'ın 5 şartından bir tanesidir. Dinin direği olarak kabul edilen namaz günde 5 vakit kılınır. Kur'an-ı Kerim'de namaz kılmak ile ilgili pek çok emir yer almaktadır. Sabah, öğle, akşam, ikindi ve yatsı şeklindedir. İkindi namazı gün içerisinde kılınan 5 vakit namazdan üçüncüsüdür. Toplam 8 rekattan oluşur. 4'ü sünnet 4'ü farz olarak kılınır. Namazda sonra dua etmek ve tesbihat yapmak sünnettir. İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi Namazı kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ilgili detaylı bilgi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Asgari Ücret 2022 - Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret ve Yeni Asgari Ücret Tablosu
Asgari Ücret 2022 - Brüt ve Net Asgari Ücret Ne Kadar Oldu? Geçmiş Yıllara Ait Asgari Ücret ve Yeni Asgari Ücret TablosuÇalışma hayatında yer alan kişilerin odak noktasında asgari ücret miktarı alıyor. Asgari ücret işçilerin gereksinimlerini karşılayabileceği en düşük ücrettir. Bunun anlamı işverenin asgari ücret altında ödeme yapamayacağıdır. Asgari ücret miktarı her yıl Asgari Ücret Tespit Komisyonu tarafından belirlenmektedir. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Liderler Zirvesi dönüşü Dolmabahçe'de asgari ücrete yapılan ek zammı açıkladı. Brüt ve net asgari ücret ne kadar oldu? Geçmiş yıllara ait asgari ücret ve 2022 asgari ücret oranları ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Ekonomi
Akşam Namazı Nasıl Kılınır? Akşam Kaç Rekat? Akşam Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Akşam Namazı Nasıl Kılınır? Akşam Kaç Rekat? Akşam Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerNamaz ibadeti İslam'ın 5 şartından ikincisidir. Günde sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere 5 vakit namaz kılınır. Akşam namazı diğer namaz vakitlerine göre farklıdır. Önce farz ardından sünneti kılınır. Toplam 5 rekattan akşam namazı 3'ü farz 2'si sünnet şeklindedir. Namazlardan sonra dua etmek ve tesbihat sünnettir. Akşam namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Akşam namazı kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Birce Akalay: İbrahim benim canım dostum, Mihre arkadaşım
Birce Akalay: İbrahim benim canım dostum, Mihre arkadaşımBirce Akalay önceki gün Levent’teki menajerlik şirketinden çıkarken görüntülendi. Akalay sık sık tatile gittiği ve fotoğraflarını paylaştığı yakın arkadaşı İbrahim Çelikkol ile yakıştırılması ile alakalı konuştu. Oyuncu, İbrahim Çelikkol'un eski eşi Mihre Çelikkol hakkında da "Arkadaşım" açıklamasını yaptı.
18.08.2022Cadde
TÜBİTAK'tan deprem çalışmaları için açıklama: 375 araştırmacı görev yapıyor
TÜBİTAK'tan deprem çalışmaları için açıklama: 375 araştırmacı görev yapıyorTürkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırmalar Kurumu'ndan (TÜBİTAK), 17 Ağustos 1999 depreminin ardından yürültülen çalışmalara ilişkin "Deprem mühendisliğine yönelik dijital teknolojiler, arama-kurtarma faaliyetlerinde robotik sistemler, yenilikçi inşaat modelleri ve ileri malzeme teknolojilerinin kullanımı gibi 7 farklı alandaki projelerde toplam 37 üniversiteden 375 araştırmacı görev yapıyor" açıklaması yapıldı.
17.08.2022Gündem
Saatlerin Anlamı 2022 - Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saatlerin Anlamı ve Güncel Yorumu
Saatlerin Anlamı 2022 - Ters, Çift, Tek, Aynı ve Yansıma Saatlerin Anlamı ve Güncel YorumuHayat döngüsü içerisinde önemli yere sahip olan saatler günde 24 kez çift, 13 kez ise ters saatlere denk gelir. Bu saatlerin bir anlamı bulunuyor. Saatlerin anlamı birçok kişi tarafından saat falı olarak da bilinir. Aşk, iş özel hayat ile ilgili yorumların yapıldığı bu saatlerin anlamı çift, ters ve üçlü olmasına göre farklılık gösteriyor. Saat anlamı akrep ve yelkovanın denk geldiği saatlere göre yorumlanır. Çift saatler daha olumlu bir anlam taşırken ters saatler olumsuzdur. Çift saatler 19.19, 20.20, 21.21, 22.22 ters saatler ise 04.40, 05.50, 10.01, 12.21, 13.31 şeklindedir. Üçlü saatler ise 01.11, 02.22, 03.33 vb. şeklindedir. Saatler ne anlama gelir? Saat anlamları 2022 içeriğimizden çift, ters, yansıma, aynı, üçlü, tek saatlerin, sayıların anlamını ve saat falı yorumlarını detaylı açıklamaları ile birlikte okuyabilirsiniz.
17.08.2022Yaşam
2022 Sağlık Bakanlığı engelli personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? 1356 sürekli işçi alımı başvuru şartları...
2022 Sağlık Bakanlığı engelli personel alımı başvurusu ne zaman, nasıl yapılır? 1356 sürekli işçi alımı başvuru şartları...Sağlık Bakanlığı 1356 sürekli engelli işçi alımı yapıyor. Başvuru kılavuzu yayımlanan personel alımı ilanında şartlar da yer aldı. Şartları taşıyan daylar başvurularını Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) sitesi üzerinden yapacak. Peki, Sağlık Bakanlığı engelli personel alımı başvurusu için son gün ne zaman?
16.08.2022Bilgi Rehberi
23 yıl sonra görüntülendi! Marmara Depremi'nden sonra geriye kalan 'batık şehir'
23 yıl sonra görüntülendi! Marmara Depremi'nden sonra geriye kalan 'batık şehir'Marmara Depremi'nin 23. yılında Gölcük'te su altında kalan "batık şehrin" son hali görüntülendi.
16.08.2022Haberler
EXXEN üyelik fiyatı 2022 | EXXEN spor paketi üyelik alma nasıl, ücreti ne kadar? EXXEN üyelik paketleri ve ücreti
EXXEN üyelik fiyatı 2022 | EXXEN spor paketi üyelik alma nasıl, ücreti ne kadar? EXXEN üyelik paketleri ve ücretiEXXEN, çeşitli içeriklerin yanı sıra birçok spor karşılaşmaları için de tercih ediliyor. Spor severler, EXXENSPOR üyelik nasıl yapılır, ücreti ne kadr merakla araştırıyor. UEFA Şampiyonlar Ligi, Avrupa Ligi ve Konferans Ligi gibi spor müsabakalarının canlı olarak aktarıldığı EXXEN spor paketi nasıl alınır?
16.08.2022Bilgi Rehberi
23 yıl sonra görüntülendi! Marmara Depremi'nden sonra geriye kalan 'batık şehir'
23 yıl sonra görüntülendi! Marmara Depremi'nden sonra geriye kalan 'batık şehir'Marmara Depremi'nin 23. yılında Gölcük'te su altında kalan "batık şehrin" son hali görüntülendi.
16.08.2022Gündem
Çiçek İsimleri: A’dan Z’ye Çiçek Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?
Çiçek İsimleri: A’dan Z’ye Çiçek Çeşitleri ve İsimleri Nelerdir?Evlerde, bahçelerde veya ofis gibi ortamlarda yetiştirilebilen çiçekler bulunduğu yere güzellik katar. Bir bitkinin üreme organlarını taşıyan çiçekler genellikle hoş kokulu ve renklidir. Bakımı kolay gibi gözükse de çiçeklerin yetiştirilmesine özen gösterilmelidir. Her renge sahip olan çiçekler kokusu ve zarifliği ile en güzel dekoratif araçlar arasında yer alır. Dünya üzerinde binlerce çiçek çeşitlerinin bulunduğu tahmin edilmektedir. A’dan Z’ye en popüler çiçek çeşitleri ve isimleri nelerdir? Sizin için hazırladığımız çiçek isimleri içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
16.08.2022Yaşam
WhatsApp Web Giriş: WhatsApp Web Kod ile Giriş Nasıl Yapılır?
WhatsApp Web Giriş: WhatsApp Web Kod ile Giriş Nasıl Yapılır? Dünyanın en çok kullanıcısı bulunan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp Android ve iOS tabanlı cihazlar dışında kullanıcılarına masaüstü bilgisayar aracılığı ile WhatsApp web giriş yapma imkanı sunuyor. WhatsApp Web giriş QR kodu ile yapılıyor. WhatsApp Web kod ile giriş nasıl yapılır? WhatsApp Web giriş hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için konu ile ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz.
16.08.2022Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

Yapılır ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.