Geri Dön

KPSS ÖABT sınavı giriş yeri sorgulama (2017 ÖABT sınavı ne zaman?)

KPSS ÖABT (Öğretmenlik Alan Bilgisi) sınavı giriş yerleri adayların erişimine açıldı. KPSS ÖABT sınavı 16 Temmuz Pazar günü gerçekleşecek. KPSS ÖABT sınavı giriş yeri ais.ösym.gov.tr internet adresinden sorgulanabiliyor. Diğer yandan KPSS ÖABT sınavı için ÖSYM'de adaylara 09.45 uyarısı geldi.

KPSS ÖABT sınavı giriş yeri sorgulama (2017 ÖABT sınavı ne zaman?)

KPSS alan sınavı giriş belgeleri adayların erişimine açıldı. ÖSYM tarafından yapılan duyuruda KPSS 2017 ÖABT sınav giriş belgelerinin erişime açıldığı sınav belgesini almak isteyen adayların ais.ösym.gov.tr adresinden sorgulama yapabilecekleri bildirildi. ÖSYM tarafından gerçekleştirilen bütün sınavlarda olduğu gibi KPSS ÖABT sınavında da 15 dakika kuralı geçerli olacak. Sınava geç kalacak olan adaylar sınav salonlarına alınmayacak.

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ BELGELERİ YAYINLANDI!

KPSS alan sınavı giriş belgeleri ÖSYM'nin resmi sitesi üzerinden adayların erişimine açıldı. 16 Temmuz'da gerçekleştirilecek olan KPSS ÖABT sınavı için giriş belgesini almak isteyen adaylar https://ais.osym.gov.tr/ adresinden sorgulama yapabilecek. KPSS ÖABT sınavına girecek olan adayların sınav saatinden 15 dakika öncesine kadar sınav salonlarında olması gerekiyor.

2017- Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT): Sınava Giriş Belgelerinin Edinilmesi

2017- Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT) 16 Temmuz 2017 tarihinde uygulanacak olup adayların sınava girecekleri bina/salonlara atanma işlemleri tamamlanmıştır. Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren Sınava Giriş Belgesini,T.C. Kimlik Numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden temin edilecektir.

KPSS ÖABT SINAV GİRİŞ YERİ SORGULAMA

ÖSYM'DEN 09:45 UYARISI

2017- Kamu Personel Seçme Sınavı Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (2017- ÖABT) 16 Temmuz 2017 tarihinde saat: 10.00’da uygulanacak olup sınavın başlama saatinden 15 dakika önce adayların sınav binalarına alınma işlemleri tamamlanacaktır. Saat 09.45’ten sonra adaylar, sınav binalarına alınmayacaklardır.

Adaylara saygı ile duyurulur.

ÖABT SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

16 Temmuz'da yapılacak olan KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi ÖABT sınavının sonuçları 4 Ağustos 2017'de ilan edilecek. Adaylar sonuçlarını ÖSYM sonuç açıklama sistemi üzerinden görüntüleyecekler.

Kocaeli'nde kaybolan doktorun son görüntüleri ortaya çıktıKocaeli’de 2 gündür kendisinden haber alınamayan doktorun, evinden çıktıktan sonra marketten alışveriş yaptığı anların güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı. Bölgede yapılan arama çalışmaları ise sonlandırıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet