Geri Dön
GündemKPSS ortaöğretim soruları - cevapları açıklandı! KPSS 2020 sonuçları için heyecan dorukta!

KPSS ortaöğretim soruları - cevapları açıklandı! KPSS 2020 sonuçları için heyecan dorukta!

KPSs ortaöğretim soruları ve cevapları yayımlandı. KPSS adayları hemen harekete geçti. Sınav başarı puanlarını değerlendirmek için KPSS ortaöğretim soruları ve cevaplarını incelemek isteyen adaylar için KPSS ortaöğretim soruları ve cevapları erişim linki haberimizde...

KPSS ortaöğretim soruları - cevapları açıklandı! KPSS 2020 sonuçları için heyecan dorukta!

15-30 Eylül 2020 tarihleri arasında başvuruları alınan KPSS ortaöğretim sınavı tamamlandı. KPSS sınavına katılım sağlayan adaylar, sonuçların ne zaman açıklanacağını ve soruların ve cevapların erişime ne zaman açılacağını öğrenmek istiyor. ÖSYM'nin her sınavında olduğu gibi KPSS'nin ortaöğretim sınavında da yayımlanacak olan soru kitapçığı ve cevap anahtarı için arayış başladı. Peki KPSS soruları ve cevapları ne zaman yayımlanacak, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak?

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI

22 Kasım 2020 tarihinde uygulanan 2020-KPSS Ortaöğretim Sınavının Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarının %10’u aşağıdaki bağlantıda sunulmuştur.

ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile 10 gün süreyle erişebileceklerdir.

KPSS SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS ortaöğretim sınav sonuçları 24 Aralık 2020 tarihinde adayların erişimine açılacak.

Adaylar sınav sonuçlarını, T.C. Kimlik Numarası ve şifreleri ile ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr internet adresinden veya mobil uygulamalarından öğrenebileceklerdir. Sınav Sonuç Belgesi basılmayacak ve adayların adreslerine gönderilmeyecektir. Sonuç bilgilerinde adayların testlere verdikleri doğru ve yanlış cevap sayıları ve KPSS puanları yer alacaktır. İnternet sayfasında ilan edilen sonuç bilgileri adaylara tebliğ hükmündedir. ÖSYM Aday İşlemleri Sistemi’nde kayıtlı kimlik bilgilerinde değişiklik olan adayların, daha önce almış oldukları sınav/yerleştirme sonuçları, değişen kimlik bilgilerine göre yeniden düzenlenmez.

ÖSYM, adaylara yönelik Sınav Sonuç Belgesinin doğrulanmasını sağlamak üzere “Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi” işlemini hizmete sunmuştur. Bu amaçla kullanılmak üzere Sınav Sonuç Belgesinin en alt kısmına, sistem tarafından rastgele üretilmiş bir “Sonuç Belgesi Kontrol Kodu” basılmaktadır. Söz konusu işleme https://sonuc.osym.gov.tr üzerinde Sonuç Belgesi Kontrol Sistemi sayfasından ulaşılmaktadır.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Manavgat'ta ormanı yakmaya çalışan kişi suçüstü yakalandıAntalya'nın Manavgat ilçesinde çıkan orman yangınları söndürüldü. Bölgede çakmakla yangın çıkarmaya çalışan bir kişinin suçüstü yakalandığı bildirildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet
akıllı banner