Geri Dön

KPSS ortaöğretim soruları - cevapları - sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM takvimi 2020 KPSS

KPSS ortaöğretim soruları, cevapları, sonuçları için meraklı arayış başladı. ÖSYM tarafından uygulanan KPSS ortaöğretim oturumu sınavından sonra adaylar sabırsızlıkla arayışa başladı. ÖSYM, KPSS ortaöğretim sınav sonuçları tarihini belirledi. Peki sorular ve cevaplar için de tarih belli oldu mu?

KPSS ortaöğretim soruları - cevapları - sonuçları ne zaman açıklanır? ÖSYM takvimi 2020 KPSS

15-30 Eylül 2020 Tarihleri arasında başvuruları tamamlanan, bugün ise sınavı uygulanan KPSS ortaöğretim için meraklı arayış başladı. Sorular, cevaplar ve sonuçları için harekete geçen adaylar, detayları öğrenmek istiyor. İşte ÖSYM tarafından verilen o tarih...

KPSS ORTAÖĞRETİM SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

KPSS ortaöğretim sonuçları 24 Aralık 2020 tarihinde açıklanacak.

KPSS ORTAMĞRETİM SORULARI VE CEVAPLARI YAYIMLANDI MI?

KPSS ortaöğretim soruları ve cevapları henüz yayımlanmadı. ÖSYM KPSS'nin ortaöğretim sınavına ait soru kitapçığı ve cevap anahtarını paylaştığında haberimizin içeriğine erişim linki ekleyeceğiz.

DEĞERLENDİRME

Sınavda yer alan her test kendi içinde değerlendirmeye tabi tutulacaktır. Her testte, örneğin Genel Yetenek’te, doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte biri çıkarılarak ham puanlar bulunacak, bu puanların ortalama ve standart sapmaları kullanılarak standart puanlar hesaplanacaktır. Bir testte, en az 1 ham puanı (net) bulunmayan adaylar bu test için yapılacak hesaplamalara alınmayacaklar ve bu adaylara bu test için standart puan hesaplanmayacaktır. Buna göre bir adayın KPSS puanının hesaplanabilmesi için Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her ikisinden de en az 1 ham puanı (1 net) olması gerekmektedir.

Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinden elde edilen standart puanlar ağırlıklandırılarak KPSS puanları hesaplanacaktır. KPSS puanları içinde Genel Yetenek ve Genel Kültür testlerinin her birinin ağırlığı 0,5 olacaktır. Bu ağırlıklara göre, testlerden elde edilen standart puanlar kullanılarak ağırlıklı standart puanlar (ASP) hesaplanacaktır. Bir aday için herhangi bir ASP’nin hesaplanabilmesi için bu adayın söz konusu ASP’nin hesaplanmasına dahil edilen testlerin her birinden standart puanı olması gerekir. Sınavdan sonra ÖSYM Başkanlığı veya yargı mercileri tarafından iptaline karar verilen sorular değerlendirme dışı bırakılarak geçerli soruların puan değerinin yeniden saptanması suretiyle puanlama yapılacaktır. Adayların ASP’leri kullanılarak, ortaöğretim düzeyi için KPSSP94 puanları hesaplanacaktır. KPSS puanlarının hesaplanmasında aşağıdaki formül kullanılacaktır. Böylece her KPSS puan türü için 100 üzerinden KPSS puan dağılımı elde edilmiş olacaktır. B Grubu Kadrolara yerleştirme ÖSYM tarafından KPSS puanları esas alınarak yapılacaktır.

KPSS ortaöğretim soruları - cevapları - sonuçları ne zaman açıklanır ÖSYM takvimi 2020 KPSS

 

Paris alev alevFransa'da güvenlik güçlerinin görüntülerinin yayımlanmasını yasaklayan güvenlik yasa tasarısı karşıtı protestolar devam ediyor.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet