Geri Dön
GündemKPSS sınavı ertelendi mi? KPSS Ortaöğretim, Önlisans, Lisans sınav tarihleri değişti mi?

KPSS sınavı ertelendi mi? KPSS Ortaöğretim, Önlisans, Lisans sınav tarihleri değişti mi?

KPSS sınav tarihleri ertelendi mi sorusu adaylar tarafından tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. YÖK Başkanı Yekta Saraç tarafından dün YKS sınavlarının ertelendiğinin duyurulmasının ardından bugün ÖSYM başkanı Halis Aygün tarafından yapılan açıklama ile ÖSYM sınav takviminde güncelleme yapıldığı adaylara duyuruldu. Peki KPSS sınavları ertelendi mi?

KPSS sınavı ertelendi mi? KPSS Ortaöğretim, Önlisans, Lisans sınav tarihleri değişti mi?

KPSS sınavları ertelendi mi sorusu sınava girecek olan adaylar tarafından araştırma konusu olmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden KPSS sınavlarının ertelendiğine dair paylaşımların yapılmasının ardından adaylar ÖSYM, tarafından herhangi bir açıklama yapılıp yapılmadığını merak ediyor. Peki KPSS 2020 sınavları ertelendi mi?

ÖSYM'DEN RESMİ AÇIKLAMA YAPILDI MI?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün: "Sınav tarihleri gözden geçirildi ve yeniden düzenlendi. YKS, MEB'in önereceği müfredat ve kazanımlara göre olacak."

2020 KPSS SINAVLARI ERTELENDİ!

Corona virüs önlemleri kapsamında ÖSYM'nin 2020 sınav takvimi güncellendi. Buna göre, Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) 25-26 Temmuz'da gerçekleşecek olması nedeniyle, bu tarihte yapılması planlanan Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) Lisans Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de uygulanacak. KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları da 6 Eylül'de düzenlenecek. KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 20 Eylül'de gerçekleştirilecek.

KPSS, önlisans düzeyinde 25 Ekim'de, ortaöğretim düzeyinde de 22 Kasım'da yapılacak. KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi (DHBT) 27 Aralık'ta düzenlenecek.

KPSS Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül'de, Genel Yetenek-Genel Kültür-Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül'de yapılacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 20 Eylül'de, Dikey Geçiş Sınavı 9 Ağustos'ta uygulanacak.

KPSS, önlisans düzeyinde 25 Ekim'de, ortaöğretim düzeyinde ise 22 Kasım'da yapılacak.

 

Kanser ve Beslenme | Sağlık Sohbetleri - Cnnturk.comCnnturk.com'da yepyeni bir sağlık programı başladı. Moderatörlüğünü Elif Tümen'in yaptığı Sağlık Sohbetleri programında bu haftanın özel konusu "Kanser ve Beslenme". Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Erdem Göker ve Tıbbi Onkoloji Uzmanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın kanser ve besleme ilişkisinin yanı sıra kanser hastalarının tedavisinde beslenmenin önemini, klinik beslenmenin tedavi başarısına etkisi ve kanserli hastaların hayat kalitesi üzerindeki etkisini anlatıyor. (Sponsorlu İçerik)

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet