Geri Dön

KPSS sonuçları açıklandı mı? 2020 KPSS Lisans sonuçları için gözler ÖSYM'de...

KPSS sonuçları için heyecan dorukta. ÖSYM takvimine göre belirlenen KPSS sonuçları tarihine çok az bir zaman kaldı. KPSS Lisans adayları ÖSYM'nin sonuçları erken açıklayıp açıklamayacağını merak ediyor? İşte KPSS sonuçları için belirlenen tarih...

KPSS sonuçları açıklandı mı? 2020 KPSS Lisans sonuçları için gözler ÖSYM'de...

ÖSYM tarafından uygulanan KPSS Lisans sonuçları için geri sayım başladı. Adayların gözü ÖSYM'den gelecek açıklamada. ÖSYM sınav takvimine göre KPSS sonuçlarının açıklanacağı tarih belirlendi. Fakat adaylar sınav sonuçlarının erken açıklanıp açıklanmayacağı merak ediyor.

ÖSYM son dönemde bazı sınavların sonuçlarını belirlenen tarihten bir ya da iki gün erken açıklamıştı. KPSS sonuçları için ise heyecanlı bekleyiş sürüyor.

KPSS Lisans (Genel kültür-Genel Yetenek, Eğitim Bilimleri) sınavı 6 Eylül'de; KPSS Lisans (Alan Bilgisi) sınavı 12-13 Eylül'de; KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi sınavı ise 20 Eylül tarihinde yapılmıştı.

Peki, KPSS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM tarafından verilen tarih...

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

ÖSYM KPSS lisans sınavlarını 22 Ekim 2020 tarihinde ilan edecek. Sınav sonuçlarının saat kaçta açıklanacağı ise netleşmedi. KPSS lisans sonuçlarını görüntülemek isteyen adaylar ÖSYM sonuç açıklama sistemi "https://sonuc.osym.gov.tr/" adresinde sonuçlar açıklandığında T.C. kimlik numarası ve şifre ile sonuçlarını görüntüleyebilecekler.

KPSS SONUÇLARINI SORGULAMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Maske takmayan kadını uyaran doktora saldırıAvcılar’daki 7 No’lu Aile Sağlık Merkezi’ne maskesiz gelen kadın, kendisini uyaran Dr. Yağmur Turhan’a hakaret ederek ona saldırdıktan sonra kaçtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet