Geri Dön
GündemKPSS soruları ve cevapları yayınlandı! (KPSS sınav giriş yeri sorgulama)

KPSS soruları ve cevapları yayınlandı! (KPSS sınav giriş yeri sorgulama)

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının soruları ve cevapları erişime açıldı. Adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sayfasından KPSS sorularını görüntüleyebiliyor. Bu hafta sonu yapılacak olan KPSS Alan sınavlarının giriş yerleri de belli oldu.

KPSS soruları ve cevapları yayınlandı! (KPSS sınav giriş yeri sorgulama)

KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının soru ve cevapları açıklandı. 21 Mayıs 2017 tarihinde yapılan KPSS A Grubu ve Öğretmenlik sınavının soru ve cevaplarının ardından adaylar merakla sınav sonuçlarını bekliyor.

KPSS SINAV SORU VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ

"21 Mayıs 2017 tarihinde uygulanan 2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Temel Soru Kitapçıkları, sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 23 Mayıs 2017 tarihinde saat 14:30’dan itibaren erişime açıldı.. Sınava başvuran adaylar 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden saat 14:30'dan itibaren T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir. Sorular, Temel Soru Kitapçığı dizilimindedir.

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür)Temel Soru Kitapçıkları ile Cevap Anahtarı (% 20) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Eğitim Bilimleri)Temel Soru Kitapçığı ile Cevap Anahtarı (% 10) aşağıdaki bağlantıdan erişime açılmıştır.

Merkezimiz tarafından yapılan sınavlarda okuyucu yardımı alan görme engelli adaylara; şekil, grafik, tablo, resim gibi görsele verilerin yer aldığı sorular ile karmaşık ifade içeren sorular sorulmamaktadır.

2017-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik Sınavında (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) Sorulmayan Sorular Testlere göre verilmiştir.

GENEL YETENEK: 45, 60

GENEL KÜLTÜR: 20

Sorular, Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu kapsamında eser niteliğinde olup, telif hakları ÖSYM'ye aittir. ÖSYM'nin yazılı izni olmadan hiçbir şekilde çoğaltılamaz, dağıtılamaz ve yayınlanamaz.

Adaylara saygıyla duyurulur."

KPSS A grubu ve öğretmenlik sınavına giriş belgeleri erişimde

KPSS A grubu ve öğretmenlik için 27-28 Mayıs'ta yapılacak sınavlar için düzenlenen giriş belgeleri erişime açıldı.
Kamu Personel Seçme Sınavı A grubu ve öğretmenlik için 27-28 Mayıs'ta yapılacak sınavlar için düzenlenen giriş belgeleri erişime açıldı.

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezince adaylara sınav başlangıcından 15 dakika öncesinde salona alınma işlemlerinin tamamlanacağı uyarısı yapıldı.

ÖSYM'nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, 2017 KPSS A Grubu (alan bilgisi) ve öğretmenlik adaylarının sınava girecekleri bina ve salonlara atanma işlemleri tamamlandı.

Adaylar, sınava girecekleri yer bilgisini gösteren belgeyi, T.C. kimlik numaraları ve aday şifreleri ile ÖSYM'nin "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden edinebilecek.

2017 KPSS alan sınavlarının birinci oturumu 27 Mayıs saat 10.00'da kamu yönetimi, uluslararası ilişkiler, çalışma ekonomisi ve endüstri ilişkileri testlerinden uygulanacak.

KPSS alan sınavlarının ikinci oturumu 27 Mayıs saat 14.30'da hukuk, iktisat ve maliye, üçüncü oturumu da 28 Mayıs saat 10.00'da işletme, muhasebe ve istatistik testlerinden düzenlenecek.