Geri Dön
GündemKPSS/1 kadro ve pozisyonlar | ÖSYM KPSS tercihleri nasıl yapılır?

KPSS/1 kadro ve pozisyonlar | ÖSYM KPSS tercihleri nasıl yapılır?

KPSS tercih işlemleri başladı. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün KPSS/1 kadro ve pozisyonlarını da duyurdu. Peki, KPSS tercihleri nasıl yapılır, tercihler için son gün ne zaman? İşte KPSS-2020/1 tercih işlemleri ile ilgili ayrıntılar.

KPSS/1 kadro ve pozisyonlar | ÖSYM KPSS tercihleri nasıl yapılır?

ÖLÇME, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, KPSS-2020/1 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerinin 23 Temmuz- 4 Ağustos tarihlerinde yapılabileceğini duyurdu.

ÖSYM Başkanı Aygün, Twitter'daki hesabından yaptığı açıklamada, "Değerli adaylarımız, KPSS-2020/1 bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerini başlatıyoruz. Tercihlerinizi 23 Temmuz- 4 Ağustos tarihlerinde 'http://ais.osym.gov.tr' adresimizden yapabilirsiniz. Tercihlerinizin hayırlı olmasını dilerim" dedi.

Tercihleri yaparken dikkat edilmesi gereken noktalardan birisi de 'Aranan Nitlik Kodları'. Tercihler belirlenmeden önce sistemde kayıtlı mezun olunan alan/program bilgisi mezun olunan alan/program tablolarından kontrol edilmelidir.

KPSS KADRO VE POZİYONLAR İÇİN TIKLAYINIZ

TERCİH YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Husumetlisini öldürdü ardından aynı tüfekle intihar ettiManisa'nın Sarıgöl ilçesinde, aralarında husumet bulunan komşusu Kader Oktay'ı (52) tüfekle vurarak öldüren Mehmet Bey Akkor (56) ardından aynı silahla intihar etti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet