Geri Dön
GündemKPSS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM'den tarih verildi mi?

KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM'den tarih verildi mi?

KPSS Lisans sınavları sona erdi, sonuçlar ilan edildi. Şimdi başarılı puan alan adaylar tercih tarihlerini bekliyor. Akıllardaki soru: KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM'den tarih verildi mi? şeklinde...

KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM'den tarih verildi mi?

 

KPSS 2021/2 tercihleri için hetecanlı bir bekleyiş söz konusu... Memur adayları sabırsızlıkla işlem tarihinin gelmesini istiyor. Tarih konusunda bilgi sahibi olmayanlar sıkça "KPSS tercihleri ne zaman başlayacak? ÖSYM'den tarih verildi mi?" diye soruyor.

KPSS TERCİHLERİ NE ZAMAN?

2021 ÖSYM takvimine göre KPSS 2021/2 tercihleri 22 Aralık'ta başlayacak, 29 Aralık'ta son bulacak.

SONUÇLARIN DUYURULMASI

Adaylar, yerleştirme sonuçlarını T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile ÖSYM’nin internet sayfasından öğrenebileceklerdir. Yerleştirme bilgileri, yerleştirme sonuçları ÖSYM’nin internet sayfasından adaylara ve kamuoyuna açıklandıktan sonra ÖSYM tarafından ilgili kurumlara elektronik ortamda verilecektir.

Yerleştirme sonuçları ile ilgili olarak adaylara ve ilgili kurumlara postayla herhangi bir belge gönderilmeyecektir. Kamu kurum ve kuruluşları bu bilgileri, elektronik ortamda kendi şifreleriyle (ÖSYM’den edindikleri/edinecekleri kurum şifresiyle) edineceklerdir. Bir kadro veya pozisyona yerleşen adaylar atanmak üzere doğrudan yerleştirildikleri kamu kurum/kuruluşlarına başvuracaklar, atanmak için hangi evrakın gerekli olduğunu ve bu evrakın hangi tarihe kadar nereye teslim edilmesi gerektiğini bu kurum veya kuruluşlardan öğreneceklerdir.

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Freni boşalan otomobil, motosiklet ile park halindeki araçlara çarptıBURSA'da, freni boşaldığı öne sürülen otomobil, motosiklete çarptıktan sonra park halindeki araçlara çarparak durdu. Kazada motosiklet sürücüsü Yusuf Üzen (73) yaralandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler