Geri Dön

Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor?

İslam alemi için büyük önem taşıyan Kurban Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramı ardından vatandaşlar Kurban Bayramının ne zaman olduğunu araştırıyor. İşte 2018 yılının Kurban Bayramı tarihi...

Kurban Bayramı ne zaman başlıyor? Kurban Bayramı hangi güne denk geliyor?

Hadis ve ayetlerde de yer alan Kurban ibadeti dinimizde çok özel bir yere sahip! Kurban Bayramları sayesinde kesilen kurban etleri durumu olmayan fakirlere ve yoksullara dağıtılacak. Senede bir gün de olsa Kurban Bayramı sayesinde herkes et yiyebilecek. Peki Kurban Bayramı bu sene hangi tarihlere denk geliyor. Bayram tatili kaç gün sürecek?

KURBAN BAYRAMI TATİLİ NE ZAMAN?

Kurban Bayramı tatili bu yıl 20 Ağustos Pazartesi akşamı başlayacak 23 Ağustos Perşembe akşamı sona erecek. Cuma gününden tatile başlayacak olan vatandaşların kalan son Cuma gününde hafta sonu ile bağlanması ile 9 günlük bir tatil yakalama fırsatı bulacaklar.

KURBAN BAYRAMI TATİLİ KAÇ GÜN?

2018 yılı Kurban Bayramı tatili ile ilgili henüz remi bir açıklama yok ancak bu yıl hafta sonları da eklenince 9 gün tatil yapılacağı öngörülüyor. 24 Ağustos'ta bitecek tatilin ardından, 25-26 Ağustos tarihleri de hafta sonu tatili olarak memurlar için Kurban Bayramı tatilinin devamı niteliğini taşıyacak.

Kurban Bayramının Arefe günü 20 Ağustos Pazartesi günü (Yarım Gün)

Kurban Bayramının 1. günü 21 Ağustos Salı günü

Kurban Bayramının 2. günü 22 Ağustos Çarşamba günü

Kurban Bayramının 3. günü 23 Ağustos Perşembe günü

Kurban Bayramının 4. günü 24 Ağustos Cuma günü

Yalova AK Parti İl Başkanlığı binasına saldırıYalova'da bir kişi, AK Parti İl Başkanlığı binasına saldırarak, çekiçle tabela ve camları kırdı. İhbar üzerine bölgeye çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Polis, şüphelinin yakalanması için çalışma başlattı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet