Geri Dön

Kürşat Yılmaz tanık olarak dinlenecek

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de öldürülmesine ilişkin 76 kamu görevlisinin yargılandığı davaya İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam edildi.

Kürşat Yılmaz tanık olarak dinlenecek

Mahkeme heyeti, organize suç örgütü lideri olduğu iddiasıyla yargılanan Yakup Kürşat Yılmaz’ın da arasında bulunduğu sekiz kişinin tanık olarak dinlenmesine karar verdi. Yılmaz’ın daha önce ifade vermek istediğine dair mahkemeye dilekçe sunduğu, bu kapsamda ifadeye çağrıldığı öğrenildi. Eski emniyet müdürleri Ali Fuat Yılmazer, Ramazan Akyürek, eski yarbay Muharrem Demirkale ile gazeteci Ercan Gün’ün tutukluluk halinin devamına karar verildi. Daha önce tanık olarak dinlenilmesine karar verilen 4 MİT görevlisinin dinlenmesinin daha sonra yeniden değerlendirilmesine hükmedildi.

Atmaca'ya yeni özellik! Yurt dışından büyük ilgi varRoketsan Genel Müdürü Murat İkinci, Türkiye'nin ilk deniz seyir füzesi olan ve yurt dışından da ilgi gören "Atmaca"nın teslimatlarına bu sene sonu itibarıyla başlanacağını aynı füzenin karadan karaya versiyonu için de çalışma yaptıklarını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber