Geri Dön

KYK başvuru nasıl yapılır? KYK yurt başvuruları e Devlet'ten yapılacak

KYK yurt başvuruları başladı. KYK başvurusu nasıl yapılır? KYK yurt başvuruları başladı. Üniversite kayıtlarının başlaması ile birlikte öğrenciler yurt arayışına girdi. Peki KYK yurt başvurusu nasıl yapılır?

KYK başvuru nasıl yapılır? KYK yurt başvuruları e Devlet'ten yapılacak

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK), 2018-2019 eğitim öğretim yılı için yurt başvurularını başlattı.

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, KYK yurt başvuruları, e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59'da sona erecek.

Öğrenciler, yurtlara başvuru tarihi ve başvuruların sonuçlanmasıyla ilgili her tür bilgiye, kurumun resmi internet adresi, "yurtkur.gsb.gov.tr"den ulaşabilecek.

Yaşanılan sorunlara anında çözüm bulabilmek için 7 gün 24 saat çalışan KYK Kurumsal İletişim Merkezi, başvuru süresince de öğrencilerin hizmetinde olacak.

Öğrenciler, "444 1961" numaralı Kurumsal İletişim Merkezinden ya da kurumun resmi Twitter hesabı, "KYK_DESTEK" üzerinden yardım talebinde bulunabilecek.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, başvuru sürecini Twitter'daki sosyal medya hesabından, "Sevgili gençler, 2018-2019 eğitim öğretim yılı için KYK yurt başvuruları başladı. KYK yurt başvuruları, geçmiş yıllarda olduğu gibi yine e-Devlet üzerinden alınacak ve 10 Eylül Pazartesi günü saat 23.59'da sone erecek." mesajıyla duyurdu.

E-DEVLET KYK YURT BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Her sene olduğu gibi bu sene de KYK yurt başvuruları E-devlet üzerinden alınmaya devam edecek. E-devlet üzerinden KYK yurt başvurusu yapacak olan adayların E-devlet şifrelerinin olması gerekiyor.

E-devlet şifresi olmayan adaylar PTT şubelerinden E-devlet şifrelerini temin edebilecek. E-devlet şifresini elde etmenin bir diğer yolu ise internet bankacılığı üzerinden veya e-imza, mobil imza gibi seçenekler kullanılarak E-devlete giriş yaptıktan sonra başvuru işlemi gerçekleştirilebilecek.

KYK başvuru nasıl yapılır KYK yurt başvuruları e Devletten yapılacak

KYK BURS VE KREDİ BAŞVURULARI NE ZAMAN?

KYK burs ve kredi başvurularına ilişkin henüz KYK tarafından bir açıklama yapılmazken geçtiğimiz senelerde olduğu gibi bu sene de Kasım ayı Aralık başı gibi burs ve kredi başvurularının alınması bekleniyor.

ABD'de sahile yaklaşan köpek balığı sürüsü böyle görüntülendiABD'de Singer Island sahiline yakın mesafede toplanan onlarca siyah uçlu resif köpek balığı görenleri korkuttu. Sahile yaklaşan onlarca köpek balığı sürüsü drone ile görüntülendi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber

Türkiye’nin haber yaşam platformu Milliyet Dijital yenilendi!

Uygulama ile devam et, gündemi kaçırma!

Şimdi DeğilHemen Keşfet