Geri Dön
GündemKYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? (Bakan'dan açıklama)

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? (Bakan'dan açıklama)

KYK burs ve kredi sonuçlarının açıklanması için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç burs ve kredi sonuçlarının en kısa zamanda açıklanması için çalışmaların devam ettiğini bildirdi. KYK sonuçları Kasım ayı içerisinde açıklanacak.

KYK burs ve kredi sonuçları ne zaman açıklanacak? (Bakan'dan açıklama)

KYK burs sonuçları ne zaman açıklanacak? Binlerce üniversite öğrencisinin merakla beklediği KYK burs ve kredi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı ile ilgili kesin bir tarih verilmezken, Bakan Akif Çağatay Kılıç sonuçların en kısa sürede açıklanacağını duyurdu.

Eğitim alanına teşvik anlamında devlet bazı imkanlar sunmaktadır. Hem ailelerin üzerindeki yükü hafifletmek için hem de öğrencilere destek olmak için oldukça çeşitli imkanlar sunan devletin kurumu ise KYK’dır. KYK nın sağlamış olduğu hem burs kredi hem de yurt imkanları vardır. Bu imkanlardan faydalanmak isteyen öğrenciler kontenjanlar dahilinde başvuruda bulunurlar. Ancak öncelik ile her yıl düzenlenen YGS LYS sınavlarına giren adayların herhangi bir iki yıllık ya da dört yıllık bir üniversite eğitim programı kazanmaları gerekmektedir. Bu eğitim programını kazanan öğrenciler rahatlık ile KYK Burs Başvurularında bulunabilirler. Oldukça fazla öğrenciye hitap eden bu imkanlardan bu şartları sağlayan her öğrencinin faydalanmasında hiç bir sakınca yoktur. Adaylar öncelik ile geçtiğimiz günlerde e-devlet üzerinden KYK burs başvurularında bulundular.

KYK BURS BAŞVURUSU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN TIKLAYINIZ!

Yukarıda verilen linkler bilgilendirme amaçlıdır.

Artık meraklı bekleyiş KYK burs başvuruları sonuçları için başlamıştı. Ancak ülkemizde yaşanan talihsiz olaylar sebebi ile bazı okullar kapatıldı. Ve buradan öğrenciler başka üniversitelere geçiş yaptılar. Bir çok öğrenci de aynı zamanda DGS Sınavına girerek eğitimlerini dört yıllık bir sürece çıkarmayı amaçladılar. Ve bu nedenden dolayı bu öğrencilerinde burs başvurularını yenilemeleri gerekti. Hem yeni başlayanlar hem de bu durumda bulunan öğrencilerin aynı zamana denk olacak şekilde KYK burs başvuru sonuçları açıklanacaktır. Bu nedenden dolayı açıklanma süreci normalde bir hafta içerisinde sürerken bu sebeplerden dolayı KYK burs başvuruları sonuçlarının açıklanma tarihi biraz uzayacağa benziyor. Normalde bir hafta içerisinde gerekli incelemeler ve analizler yapıldıktan sonra açıklanan KYK burs başvuruları sonuçları bu yıl kasımın ilk iki haftasının sonunda açıklanacağı tahmin ediliyor.

KYK burs başvuruları sonuçları açıklandıktan sonra artık öğrenciler kontenjanlar dahilinde ya burslu sayılarak geri ödemesiz bir şekilde bu imkandan faydalanacak yada öğrenci kredi alarak geri ödemeli bir şekilde bu imkanlardan faydalanacaktır. KYK Burs Başvuru Sonuçları açıklandıktan sonra ise adayların bu meblağa alabilmeleri için 2017 Ocak ayını beklemelerine de ayrıca gerek yoktur. Bu yıl farklı bir uygulama yapılarak Kasım ayından itibaren öğrenciler KYK burslarını ya da kredilerini alabileceklerdir. Normalde böyle bir uygulama yoktu. Ancak KYK Genel Müdürünün yaptığı açıklamaya göre bu yıl bu düzen böyle olacaktır. Geçtiğimiz yıllarda öğrenciler 330 tl olarak KYK ücretlerini almaktalar idi. Ancak 2016 tarihinden itibaren öğrenciler burslarını 400 tl olarak almaya devam ettiler. Önümüzdeki yılda bu şekilde olacağı tahmin edilen KYK burslarını öğrenciler Kasım ayından itibaren 400 tl olarak çekip kullanabilirler

Ülke ihtiyacının yüzde 40'ını karşılayacak! Bugün açıldı
Araç sahipleri dikkat! Zorunlu trafik sigortasında değişikliğe gidildi
Yürek kaldırmaz! 3 kardeşin acı sonu
İşgal planı sızdı! Şok harita
İkiz gibi! Gerçek Çizmeli Kedi bulundu, internet yıkıldı
Hazar Ergüçlü ile Onur Ünlü evleniyor mu?
Gündeme bomba gibi düştü! Ellerinde daha fazlası var
Polisin özel aracında bulundu! Harekete geçildi
1200 metreye kadar menzili var! 'Siz görmeden o görüyor'
Fenerbahçe'ye sürpriz teknik adam! Ezeli rakibi çalıştırmıştı
2 milyonluk pırlantayı sahibine teslim etti, beklemediği tepkiyle karşılaştı
Feyyaz Uçar, Sergen Yalçın'ı yerden yere vurdu!
Ordu'da araba çalıp yola çıktılar! 3 çocuktan haber var
Clooney milyonları elinin tersiyle itti! Bir günde 35 milyon dolar kazanç
Robot süpürge tercihinde 5 önemli adım

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler